Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Kyokushin karate kumite...

Kyokushin karate kumite versenyeken mely megmozdulások szabályosak?

Figyelt kérdés
Hol tekinthető ez meg?

2020. máj. 1. 10:30
 1/6 anonim válasza:
100%

[link]

Angolul van de szerintem érthető ha már egy ideje karatézol.

Ami biztos hogy nem szabad fejre ütni,nemiszervet és a gerincet támadni. A fejet csak érintőlegesen szabad megrugni, nem szabad áthúzni a rugás a fején. Mellkasra gyomorszájra, combra, bordára lehet támadni és nagyon óvatosan fejet. De ha megkérdezet az edződet akkor szerintem elmondja neked részletesen

2020. máj. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Küzdési szabályok a Kyokushin karatéban. Tilos a gáncsolás, fogás és dobás. Tilos a nyitott kezes technika és az érzékeny pontok (nemi szerv, torok, szem,stb.) támadása. Ütni fejre tilos rúgni lehet. Ha dojo fight, edzőtermi küzdelem, akkor úgy ahogy az első irta csak érinted lábbal a fejet. Vertsenyen mionden szabályos modon, fejre rugás is, teljes erővel. A gerinc támadása sem megengedett ahogy az első is irta. Nagyvonalakban ennyi lenne.
2020. máj. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#1: Megkérdeztem. Annyit mondott, hogy versenyen ütik-rúgják egymást az emberek. 🙄
2020. máj. 2. 08:42
 4/6 anonim válasza:
A nyitott kezes technika már hogy ne lenne szabályos? Mondjuk nem tudom melyik shibuba jársz, de nálunk az :D
2020. jún. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Jesszus, jó edződ lehet ha erre se tud normálisan válaszolni és felkészíteni..
2020. jún. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5: Jó edző, csak olyan érzésem van nem akarja, hogy versenyre menjek.
2020. jún. 18. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!