Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Ki volt az F1 történetében a...

Ki volt az F1 történetében a legnagyobb ámokfutó?

Figyelt kérdés

nov. 8. 18:45
A kérdező szavazást indított:
Piquet Jr.
Maldonado
Grosjean
Ide
Mazepin
Latifi
Stroll
Palmer
Kvyat
más
15 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Mit értesz ámokfutó alatt.
nov. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tör-zúz. A fenti pilótáknak mind megvan a maga "híre" nagy balesetekről meg egyéb kalamajkákról.
nov. 8. 18:49
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Andrea De Cesaris
nov. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A listáról Maldonado és Grosjean szerintem kiemelkednek a mezőnyből. De azért voltak még jó páran. Inoue, aki a legrosszabb és a legszerencsétlenebb F1 pilóták listáján is előkelő helyet szokott elfoglalni. Karambolozni a Safety carral, művészet :D Scheckter ugyan később világbajnok lett, de a debütáló évében gyakorlarilag egymás után okozta a baleseteket. De a top szerintem is De Cesaris. Egyetlen évad alatt több autóját törte össze, mint ahány futam volt az évben. És azzal is rúgták ki egy különösen csúnya balesete után azonnali hatállyal, hogy egyszerűen nem bírják pénzzel a folyamatos karamboljait :"D
nov. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 qkker1 ***** válasza:
66%
Takuma Sato.
nov. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
Nekem is egyből Takuma Sato ugrik be, de Pastor Maldonado sem volt piskóta. Grosjean is tört autókat, de akkor a kis Schumit is ide lehetne tenni.
nov. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Azért a felsorolt versenyzőket szerintem nem szabad egy lapra tenni az összeset. Voltak, akik valóban az idióta manővereik miatt okoztak balesetet, és ütöttek ki más versenyzőket futamokról (ilyen pl. Sato), míg mások inkább csak simán szerencsétlenek voltak - ők javarészt csak a fallal/korláttal találkoztak a legtöbbször, nem más pilótákkal. (Ilyen pl. akár Latifi, akár Mick Schumi)

A kérdés gondolom az első csoportra vonatkozik, akkor szerintem Sato, Maldonado, és Grosjean közül kell kiválasztani. Sato-ra azért emlékszünk, mert ő volt kb. az első ilyen (kedvenc jelenetem amikor 2005 Spa-ban MSC megpofozta miután nekihajtott a Ferrari hátuljának és kiütötte...), de Maldonado és Grosjean később szerintem jóval több versenyzőt is lezúztak mint ő. Maldonado-ra már szinte az összes versenyző be volt rágva, Grosjean-t a híres 2012-es Spa-i balesetkor el is tiltották egy szezonra.


Ide nem csak kamikaze, inkább amolyan dilettáns/nem hozzáértő módon volt alkalmatlan, azért tették ki 4 futam után, ezt tárgyaltuk is a másik kérdésben.

Mazepinnek meg inkább alsóbb szériában voltak balhéi, bár az F1-ben is volt abban az egy szezonban volt pár veszélyes manővere, de ő még a kezelhető kategória volt. Szerintem Stroll több problémát csinált már mint ő, már ha csak az F1-et nézzük.

A többire meg az vonatkozik amit a fentebb írtam, nem voltak hülyék, csak nem olyan profik, és inkább vezetői hibáik voltak, mint meggondolatlanságból következő baleseteik.

Egyébként még Sargeant maradt ki a felsorolásból, idén ugye ő az a notórius falazó/kocsitörő, ami tavaly Mick Schumacher volt. :D

nov. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
7, Grosjean-t nem egy szezonra, csak egy futamra tiltották el.
nov. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
#8 Jogos az észrevétel, arra gondoltam amúgy, köszi a pontosítást. :)
nov. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Jókat írtok, valóban Satot meg Taki Inoue-t hiba volt lehagynom, Kvyat meg Palmer helyett tényleg inkább nekik lenne itt hely, valamiért megfeledkeztem róluk. :D Cesaris dettó.

Sargeant szerintem még nem ért el arra a szintre hogy helyet követeljen itt magának, egyelőre csak a korláttal találkozgat szegény rendszeres időközönként. :D

nov. 8. 23:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!