Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Szerintetek idén összejön a...

Szerintetek idén összejön a 24 Forma-1 futam, vagy idén is lesznek évközben kieső pályák?

Figyelt kérdés

Ugye az utóbbi 4-5 évben normál esetben minden évben rekordot döntött volna a futamok száma, eleinte ugye a COVID miatt nem jött össze annyi futam amennyit szerettek volna, aztán az orosz-ukrán háború miatt törölt Orosz futam miatt, majd tavaly a Kínai esett ki (pont törölték, mire feloldották náluk a korlátozásokat, szerettek is volna tartani, de már késő volt), illetve Imolában nem volt az árvíz miatt.


Idén szintén 24 futamot szeretnének, akárcsak tavaly. Mit gondoltok, vagy mire számítotok, idén már össze fog jönni a 24 verseny, vagy ennyi futamnál már lehetetlen, hogy valamelyiknél ne jöjjön valami probléma ami miatt le kell fújni?



jan. 21. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem már a 2. futamon beüthet a baj. Jeddah.

2022-ben a hutik lőtték a pálya közelében lévő finomítókat, válság értekezlet is volt, végül megtudták győzni az F1-et, hogy maga a rendezvény biztonságban van.


Most a helyzet sokkal sokkal sokkal rosszabb. Lövik az amcsikat a vizen, az F1 pedig amerikai tulajdonban is van, Európai csapatokkal, akik támogatják Izraelt. És így ehhez jön, hogy Szaúd-Arábia és Jemen évek óta bombázza egymást. Ráadásul a hajókat is lövik, a kereskedelmi hajókat, és elég sok közel-keleti futam van. A Dakarban is okozott problémát, például nem megérkező autó és felszerelés, mert a hajót célba vették, és vissza fordult. (Az F1-ben azért ez nem akkora baj, mert ha nem más, repülővel megoldható minden, de elég zavaró) Szóval a közel-keleti helyzet elég forró sok ország tekintetében, de főleg Jeddah van veszélyben. Aztán ezen felül jön minden más ami megtörténhet, főleg időjárás.

jan. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valamiért nekem is az az érzésem, hogy nem lesz meg a 24 futam. Pedig amúgy a COVID-éveket leszámítva igencsak ritkaság, hogy eltöröljenek egy komplett versenyhétvégét. Még az időjárás miatt is inkább csak lerövidíteni szokták (hacsak nincs totális katasztrófahelyzet), mint pl. a 2019-es Japán nagydíjon, amikor egy tájfun érkezése miatt a szombati napon lezárták a pályát, az időmérőt pedig áttolták vasárnapra.
jan. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem meg végigtolják 24/24, de lesz is sírás miatta rendesen.

Mármint felőlem, mint szurkoló, 52 nagydíj is lehet, de a csapatoknak már most is kivan a f.szuk, amit valahol meg is tudok érteni. Tök jogos az az érvelés is, hogy egy szezont 16 futammal is bőven el lehet dönteni, főleg akkor, ha egy istálló ennyire domináns. De pénz beszél, mint tudjuk...

jan. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem szurkolóként is ki van a f.szom. A régebben szokásos 15-16 futamot még viszonylag meg lehetett oldani, hogy lehetőleg a TV előtt legyél legalább akkor, amikor az ismétlés megy, és így ne maradj le semmiről. Sőt volt egy kis különleges hangulata, hogy ezt most nem szokványos hétvége, hanem Forma 1-es hétvége. Na de ha az embernek van rendes élete, akkor képtelenség követni 24 futamot, egyszerűen nem lehet ennyi vasárnapot az F1 köré szervezni.
jan. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a kínai is el fog maradni, várom már a bejelentést hogy még mindig Covid van és megint törölték.

Aztán ugye az esőtől is egyre jobban félnek, mint a tűztől, az is esélyes hogy valamikor elmarad egy mert kicsit szitál az eső és ilyen körülmények közt nem lehet versenyezni mint tudjuk...

Aztán ott van az is amit az egyes mond, az arab országok forrongó helyzete, az is beüthet bármelyiknek a 4 (jól számolok?) arab futam közül.

Szóval szerintem minimum egy kiesik, de az se lepne meg ha egynél több maradna el.

Amúgy ha 23-at sikerülne megrendezni már az is rekord lenne, arra azért elég jó az esély.

jan. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!