Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » A jövő heti szezonnyitó...

A jövő heti szezonnyitó Forma-1-es futam dátuma hibás?

Figyelt kérdés
Most néztem hogy több helyen is március 2-át írják a futam dátumának. Megnéztem a naptáron, március 2. szombatra esik. Nem március 3. akart lenni? Megkavarta őket a szökőév és hogy február most 29 napos?

febr. 23. 21:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem, de lényegében mindig az időmérő edzés az első komolyabb esemény, ami bár még nem a futam, de már meghatározó dolog, így gondolom most főleg azt vették már kezdésnek, csak induljon végre a szezon.
febr. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem erről van szó, hanem konkrétan a főfutam van másodikára (szombat) kiírva. Azaz az időmérő március 1-re (péntek) van kiírva. Ezért kérdezem hogy most ez hiba, vagy tényleg szombaton lesz a verseny és nem vasárnap?
febr. 23. 22:36
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
A ramadán miatt. Március 10-én kezdődik, ezért lesz szombaton a szaud-arábiai futam. A bahreini pedi azért lesz szombaton, mert az f1 szabályzata előírja hogy minimum 1 hétnek el kell tellnie két futam között.
febr. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ez most komoly? Mindenre tudtam volna gondolni de ilyesmire nem. Mekkora hülyeség! A francnak kell odavinni ilyen betegen vallásos helyekre az F1-et...
febr. 23. 22:55
 5/16 anonim ***** válasza:
59%
Én is hülyeségnek tartom, csak hát az F1-be a pálya kapcsán is több szaúdi befektető lépett be, és a pénz azért nem mellékes, főleg ahol ekkora összegekről van szó + a pálya is izgalmas (szerintem). Katarra meg egyenesen a versenyzők panaszkodtak, hogy ott minden szempontból elviselhetetlen a hőség, mégis itt van az idei versenynaptárban is (sajnos)
febr. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

A pályát én is jónak találom, nem azzal van gondom, hanem hogy a beteges vallásosságuk ennyire beleszól a dolgokba. Most nem az hogy akkora gond ha szombaton lesz verseny (bár furcsa, meg így sokan nem látják majd az időmérőt pénteken mert dolgoznak vagy suliban vannak például), de amúgy mi köze az F1-nek a Ramadánjukhoz? Mi gondjuk van nekik abból ha full külföldi versenyzők Ramadán napján versenyeznek esetleg? Leszakad az ég vagy mi? Vagy akkor miért nem tették át máskorra a futamot?

Katart hagyjuk is, azt a katasztrófát tavaly ami az a futam volt, csodálom hogy nem halt meg valaki olyan körülmények közt...

febr. 23. 23:14
 7/16 anonim ***** válasza:
75%
Elég szomorú hogy így gondolod és ennyire sarkosan elítélsz egy társadalmat a vallása és a vallásának gyakorlása miatt.
febr. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%
#7 Ez oké, az viszont szerintem teljesen jogos észrevétel, hogy miért kellett olyan hétvégére tenni, amit érint a Ramadán. 20 éve rendeznek nagydíjat Bahreinben, de eddig még mindig meg tudták oldani, hogy az F1 hagyományainak megfelelően vasárnap legyen a futam.
febr. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%
(tudom, hogy közvetlenül a szaudi nagydíjat érinti, a bahreini csak tolódik emiatt - csak példának hoztam fel, hogy már jó ideje vannak közel-keleti futamok, de még sosem kellett szombatra tenni a futamot)
febr. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
#7 Nem erről van szó. Nem a vallásukat ítélem el meg a társadalmukat, hanem ezt az idétlen hozzáállást. Más országokban is volt már ünnepnapon futam, sosem zavart senki. Pl. ha jól rémlik tavaly is volt verseny húsvétkor. Érdekes az senkit sem zavart. Vagy nálunk sem hiszem hogy baj lenne belőle ha a magyar futam napja augusztus 20-ra esne mondjuk. Nem tudom az arabok mit vergődnek akkor csak azért mert egy futam az ünnepükre esne. Attól ünnepelhetnek nyugodtan, senki se fogja megtiltani. Csak ez a versenyzőket, a futamot rohadtul nem befolyásolná semmiben, mégis emiatt kellett borítani az egészet.
febr. 24. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!