Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » A jövő heti szezonnyitó...

A jövő heti szezonnyitó Forma-1-es futam dátuma hibás?

Figyelt kérdés
Most néztem hogy több helyen is március 2-át írják a futam dátumának. Megnéztem a naptáron, március 2. szombatra esik. Nem március 3. akart lenni? Megkavarta őket a szökőév és hogy február most 29 napos?

febr. 23. 21:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
27%

Kérdező meg az előtte pampogó ti aztán igazi bunkó magyarok, parasztok vagytok :D

A ramadán mozgó ünnep a gergely naptárhoz képest. Jövőre már valamikor február végén kezdődik.

Sosem volz húsvétkor GP. Nem is lenne értelme.

Sosem volt aug 20-án magyar GP.

febr. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
34%

"Kérdező meg az előtte pampogó ti aztán igazi bunkó magyarok, parasztok vagytok"

Bagoly mondja verébnek?

febr. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

"Sosem volt aug 20-án magyar GP."

Sosem. De olyan sem volt, hogy áthelyezték volna a versenyhétvége bármelyik szokásos programját az ünnep miatt. Amikor még augusztus közepén-végén rendezték a magyar nagydíjat, vagy minden lement még előtte (volt olyan, hogy 19-e vasárnapra esett és aznap volt a futam), vagy olyan is volt, hogy csak utána kezdődtek a dolgok (aug. 21. csütörtök, futam vasárnap 24-én). Egyszerűen mindig úgy volt ütemezve, hogy egyáltalán ne legyen érintve az ünnep. Most is így kellett volna: oké, hogy a muszlimoknak március 10. vasárnaptól már Ramadán, de ez esetben egyszerűen nem erre a hétvégére kéne tenni a szaúdi nagydíjat.

febr. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

Sokkal több dolgot kell figyelembe venni egy versenynaptár összeállításánál mint hogy lesz-e valamilyen ünnep. A pályára kell juttatni mindent ami kell a lebonyolításhoz. Az összes tábla, tabló, jelzőlámpa, a pódium, kommentátorfülkék felszerelése, kamerák, autók vizsgálatához szükséges eszközök, maguk az autók az safety car, orvosi autó, stb az mozog a versennyel! 2 csomag van belőle összesen. Nincs minden pálya felszerelve egész évben csak azért, mert majd egyszer megy az f1-es mezőny. Amig az egyik helyszinen üzemel az egyik szett, addig a másik utazik a következő helyszínre és építik fel.

Ugyanazt a 2 pódiumot nézegeted egész évben, ugyanazokat a tablókat látod amikor mutogatják hogy sc van vagy sárga zászló.

Majd menjetek ki egyszer egy futamra, látni fogjátok hogy még locsolják a pezsgőt, 20 méterre onnan meg már targoncával emelgetik a ládákat, bontják a pályát, hogy minél előbb tudják vinni a másik pályára.

A csapatokról ne is beszéljünk, nekik is pont ugyanez van, állandó pakolás, utazás.

Gyakorlatilag 10ezer ember és sok1000 tonnányi felszerelés logisztikáját kell megoldani percre pontosan az egész világon.

Ti meg azon nyivákoltok hogy szombaton lesz a futam, nem vasárnap. 1 napról van szó faszikám! Nem mindegy, hogy a péntek esti buli miatt fogod másnaposan nézni, vagy a szombat esti buli miatt fogod másnaposan nézni és a 3. kör után bealudni?

febr. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
55%
Miért ekkora szentségtörés, hogy szombaton lesz a futam? Én még örülök is neki, hogy egy nappal előbb kezdődik a szezon.
febr. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
84%

#14 Nem az a bosszantó, hogy én személy szerint szombaton alszok be a futam alatt, nem pedig vasárnap.

Nem is az a bosszantó, hogy az F1-et felszínesebben követő emberek automatikusan úgy szoktak kalkulálni, hogy vasárnap van a futam (utoljára 1985-ben volt olyan, hogy európai idő szerint szombatra esett a futam).

Az a bosszantó, hogy jön egy rohadtul jogtipró ország rohadt sok pénzzel, és az F1 csicskul nekik bármiben.

febr. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!