Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Mennyi időt reális célul...

Mennyi időt reális célul kituzni a következő fél maratonra?

Figyelt kérdés

Ti mennyit szoktatok célul kituzni?

Tegnap futottam eddigi legjobb időmet, elég hülyeség volt egy részről tegnap futnom mert 1 hónappal ez előtt futottam egy nagyon nehez fel maratont. Sok volt benne az emelkedő és sajnos nem tudtam felkeszulni rá megfelelően. A tegnapi versenyre se voltam sokkal jobb helyzetben, de sokkal jobban taktikaztam. Főleg tapasztalat gyűjtés miatt indultam és az mindenképp sikeres volt. Kabe 6. Versenyem volt és most először jól mertem be a tempót.

Június közepén lesz egy verseny, amin lehet indulok. Ott már voltam egyszer, tudom mi vár rám. Most 2 óra 19 perc a jelenlegi időm. Ha 2 óra 10-15 perc közé probalok célozni, szerintetek az mennyire reális? 2 óra 13 percet szeretnék futni. Most 6:32/km lett az átlagom és tényleg akorul maradtam. Az elején fel perccel jobb kmek, végén fel perccel rosszabbak, de a túlnyomó részében szinte másodpercre 6:23-6:30 volt. Éreztem h gyorsabban megyek a kényelmesnel de nem nyomtam túl.

Ti mennyi idővel jobbat szoktatok kituzni? Mennyi időt hagytok 2 verseny között?


ápr. 22. 12:43
 1/2 anonim ***** válasza:

A részleteket, hogy mennyit szoktál hetente futni, hány alkalommal, nem ismerem, de ilyen szinten még lehet sokat javítani az idődön, ha majd 70 percen belül futod, akkor már nehezebb lesz ennyit javítani 😊.

Ki mennyi időt hagy, ez is egyéni regenerálódási képesség kérdése, ismertem olyan futót, aki 4 egymást követő hétvégén 4db 100 km-es versenyt nyert (ez azért elég ritka, nem is ajánlott 😅).

Ha szorgalmasan gyűjtögeted edzéseken a kilométereket, akkor meglesz az eredménye, sok sikert!

ápr. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszi, a héten Eddig meg nagyon fáradt volt a labam. Napról napra jobb. Hétvégén max 10et futok, jövő héten pakolok a napi kmre 1 max 2kmeket, 15 a hétvégén és így tovább. Hétköznap itt ott sprintes edzés. De 50kmnel többet nem nagyon akarok a labamba rakni hetente
ápr. 24. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!