Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Melyik jobb? a Kick-box vagy...

Melyik jobb? a Kick-box vagy a aikido

Figyelt kérdés
2011. jan. 19. 23:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
kickbox
2011. jan. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

I. válaszoló: Kick-box

II. válaszoló: Aikido

III. válaszoló: Kick-box, mert...

IV. válaszoló: Nem is a kick-box, hanem az aikido, mert...

V. válaszoló: Hülyeség, az aikido egy sz@r, mert...


Egyrészt a kérdés erősen hiányos. Milyen szempontból kérdezed. Másrészt az egyéni képességeid döntik el, mennyire leszel jó harcos, nem pedig az, hogy melyik stílust tanulod. Ha összeeresztesz egy aikido és egy kick-box bajnokot, tudod, melyik fog győzni? Ha az aikido-s jobb a saját művészetében, mint a kick-box-os a sajátjában, akkor az aikido-s győz. Ha fordítva, akkor a kick-box-os.

Nagyon sokszor elmondtam, elmondom még egyszer: A stílus csak a kereteket adja, de azt, mennyire leszel jó harcos, csak és kizárólag az egyéni képességek határozzák meg.

Azt válaszd, amelyik jobban tetszik és szívesen csinálnád!

2011. jan. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha békésebb harcmodorra vágysz, akkor aikido. Ha keményebb, durvább és talán élvezetesebb edzések után keresel akkor kick-box.
2011. jan. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
én az aikidot nem ismerem annyira, de a kick box edzéseken nagyon meg tudsz izmosodni főleg vállba, önvédelemre viszont nem ajánlom, ha azt szeretnéd, akk inkább a kyokushin karatét válaszd!
2011. jan. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Na szal Az aikido az önvédelemre jó hogy megvédd magad az utcán, míg a kick-box támadó. Én jártam mind2-re az a legfontosabb hogy mire szeretnéd használni. Ha önvédelem akk irány az aikido de ha tetlegesség akk kick-box
2011. jan. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%

Szia!


Ez a kérdés önmagában így túl tág. Szerintem egyáltalán nem összehasonlítható a két "dolog". Az egyik egy küzdősport, a másik egy harcművészeti ág.


Az aikido lényege a Te önvédelmed,azaz inkább a másik fél harcképtelenné tevése az ő saját lendületét kihasználva.Ezt azonban csak úgy teheted meg ugyebár, ha rád támad, ezért nevezik önvédelmi "sportnak" is. Minden harcművészeti irányzat mögött általában van minimum egy alapelv; az aikido alapelve a lendületen és a szamuráj kard nyomvonalán alapszik. Ha megnézel egy aikido videót, akkor minden támadást úgy hárítanak,és úgy tartják a kezüket,mintha egy katana lenne benne.Ez azért van,mert régen karddal is harcoltak egymás ellen, és ki kellett fejleszteni egy rendszert,mellyel elkerülheted a másik pengéjét, de ugyanakkor Te meg tudod sebezni az ellenfeled. A kard azóta már nem játszik,de a technika a gyakorlatban ugyanúgy működik. Ezt a nyomvonalat követve minden ütés és rúgás elől el lehet úgy térni,hogy az ellenséged egyből melléd kerül, egy olyan pozícióban, ahol már egy érzékeny, esetleg halálos pontja sebezhetővé válik. A lendület kihasználása révén nem számít,ha Te gyengébb vagy, mert a fizika törvényei miatt az ellenfél saját erejét maga ellen tudod fordítani. Emellett ott van az aikido-ban a Ju Jitsu-ból átvett érzékeny pontok/ ízületek, csavarások elég nagy és könnyen elsajátítható repertoárja, melynek köszönhetően egy eléggé összetett, de rendkívül hatékony harcművészeti ágat ismerhetsz meg.


Ha rám hallgatsz, akkor az aikido-t választod. Sokkal realisztikusabb. A fogások, a hárítások, a védések az élet minden területére kiterjednek ( támadás késsel, pisztollyal, elölről, hátulról, stb..), míg a kick boxban nagyon be vagy határolva. Lesz pár jó ütés és rúgó-technikád, de ennyi. Védekezni hogy fogsz tudni? Keszyűvel, kezetek a magasba, stb. Földharc? Ez Kick-box, nem MMA. Érted? Ez ezért egy sport. Mert az adott szabályoknak megfelelő védekezési/ támadási módokat elsajátítod, de ennyi. A való életben viszont sokkal változatosabb támadó lesz veled szemben, főleg abból kiindulva,hogy az ellenfeled feltehetően nem kick-boxos lesz.


Röviden: ha sportolni akarsz,és izmosodni, akkor kick-box. Ha önvédelmet tanulni,és lelkileg fejlődni, megtudni,hogy milyen, amikor egy embert legalább 4 féle képpen tehetsz ártalmatlanná,és nem parázni,hogy ez most nagyobb nálam, akkor aikido.

2011. jan. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nagyon örülök, hogy ilyen bő lére eresztett és precíz válasz is született, és sok tekintetben egyetértek az előzővel.

Ám két dolgot hozzátennék:

1. A kick-box is használható eredményesen utcai küzdelemben, mert bár valóban sport révén adott szabályrendszerhez kötött a technikai és taktikai anyaga, de sikerrel járhat az a törekvés, hogy az éles küzdelem is ezek között a keretek között maradjon; és elég tapasztalattal ezen kívüli keretek között is csak feltalálja magát az ügyes harcos. Mint mondtam, a stílus csak a kereteket adja, azt, hogy a gyakorlója mennyire lesz jó harcos, csakis az egyéni képességei szabják meg.

2. Az aikido-ra valóban kivétel nélkül igaz minden, amit az előző válaszoló leírt, remek, kivételesen hatékony önvédelem, és valóban a béke útjává válhat, hiszen olyan tudást ad, amivel jellege miatt nagyon nehéz visszaélni (csak támadásokra való reagálást tanít, támadást nem), és az alkalmazott technikák akár sérülések okozása nélkül is képesek ártalmatlanná tenni az ellenfeleket. Azonban fontos tisztában lenni azzal, hogy ez egy lassan beérő tudás, az aikido-nak laposabb a fejlődési görbéje, hosszabb időbe telik más küzdőrendszerekhez képest, mire éles küzdelemben is hatékonyan alkalmazható a megszerzett tudás, különösen több ellenféllel szemben. Viszont érdemes rá időt, türelmet és energiát szánni, mert gyönyörű művészet és hatékony önvédelemmé válik, amint beérett a tudás.

2011. jan. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Ha küzdősportot akarsz tanulni, inkább a kempot válaszd. Én jártam régebben, nagyon jó volt. Volt ott egy srác, aki előtte aikidozott és karatézott és azt mondta, hogy a kempo sokkal keményebb küzdősport. Személyesen tapasztaltam, hogy tényleg kemény és hasznos. Én azt ajánlom. Persze, ha nincs rá lehetőséged, akkor nem tudok segíteni, csak egy tanácsnak szántam ezt.
2011. jan. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Az aikido jobb!!!

Steven Seagal is azt csinálja, gyorsabban is végez az ellenfeleivel. :-DDDDDDD

2011. jan. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
De Chuck Norris meg karatézik és pörgő-forgó rúg!
2011. jan. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!