Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Aikido vagy birkózás? Melyik...

Aikido vagy birkózás? Melyik a jobb az utcán? MOST NEM ASZT KÉRDEZEM MELYIK A LEGJOBB SPORT HANEM A " KÖZÜL MELYIK A JOBB!

Figyelt kérdés
2011. máj. 14. 17:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

A birkózás az jó utcára, az ilyen dulakodásoknál igen jól lehet alkalmazni, megfogod a gyereket és belevered a betonba. Amúgy pedig ha birkózol, akkor megnő a fizikai erőd, gyors és robbanékony leszel, valamint hajlékony. Ökölvívással kombinálva nagyon hatékony a birkózás.


Az Aikido sem rossz, csak jó mestert kell keresni (mert sok az olyan mester aki csak a művészi cicomákat oktatja), ugyanakkor hosszú idő elsajátítani. Legalább 6-8 év kell, hogy működjön az utcán, olyan szinten, hogy magadat megvédd.

2011. máj. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Fuuton ***** válasza:

Jiu Jitsu:

Egy ilyen elkap, az nagyon fáj, ennek az a lényege, hogy a földön az ellenfél ízületeit kell megnyújtani, a nyakcsigolyáját nyújtani, hogy nagyon fájjon.


Capoeira:

Ezt asszem be se kell mutatnom.


És a személyes kedvencem a ninjutsu.

A ninják is ezt használták, és halálos :D

2011. máj. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Mond már el, hogy a capoeira miért olyan jó utcára? :)
2011. máj. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
Hagyd mindkettőt és tanulj meg írni: aszt-azt...
2011. máj. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Fuuton ***** válasza:

A capoeira miért jó? Nincs külön olyan, hogy ez jó utcára, ez meg nem.

Amivel komoly sérüléseket lehet okozni, az mind jó!

És én ezek közül soroltam fel a 4 legjobbat szerintem.

És a Capoeira nagyon is jó bárhová.

2011. máj. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Toc126 válasza:
kinek mi jön be. kicsit járj körül párat és találd meg a saját magadhoz illőt, úgyis az lesz a legjobb, amit te választasz. esetleg krav maga, kung fu, karate
2011. máj. 20. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:

16:59

Szerintem pont az az egyik baj az aikidoval, hogy TÚL jó is az utcán. Vagyis persze az egyik az, hogy elég sok idő elsajátitani, viszont ha elsajátitottad, akkor az azzal való védekezés ahoz vezet, hogy járod a rendőrséget, mert a másiknak eltörted a hátát, kezét, lábát...

Birkozás jó, viszont az aikidóban én sokkal több észt látok, ami persze egy utcai harc folyamán legtöbbször hiányzik az ellenfélből => +előny..

2011. máj. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Kedves Fuuton!

Magyarázd már el nekem légy szíves mitől jó a Capoeira utcára? Na meg hogyan és miért lehet a capoeira-val komoly sérülést okozni egy utcai bunyóban? A ninjutsu-t pedig hagyjuk, mert Magyarországon egy vicc a ninjutsu. Szerintem egy olyan srác aki ökölvívással vagy birkózással foglalkozik 1 éve simán összever egy olyat aki ninjutsu-zik 4 éve.

2011. máj. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:

èn aikido párti vagyok, 2 éve járok, és bizonyos elemeket haszlálok, de mindig kombinálom jo pontra érkező ütéssel, rugással. a birkozássban nincs tapasztalatom, de birkózó haveromtól fél mindenki, ha bepöccen, és hatàssosnak tűnik.

A capoira az egy TÁNC, és nem önvédelem. Táncnak jo, fejleszti a ritmikus képességet, átmozgat, de utcán kitörölheted vele.

Ha van lehetőséget krav-magára az a legjobb utcára, mert 1-2 hónap alatt elsajàtíthato, és sok helyzetben használható

2011. máj. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
A legjobb Harcművészet, ami egyaránt mindenhol (utcán is) legyőzhetetlen, ez pedig nem más mint a KULI-MULI
2011. máj. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!