Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Szerintetek a forma1 vagy a...

Szerintetek a forma1 vagy a hegymászás a keményebb sport?

Figyelt kérdés
2011. febr. 7. 11:22
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Ua. vagyok, mint a 15:40-es hozzászólások.

Teljesen igazad van. Nem is értettem, hogy a forma1-et hogyan próbálja összehasonlítani a hegymászással, mert a hegymászás fizikailag megerőltető főként, de nagyon. Szellemileg is, de nem annyira, hacsak nincs rajtad nyomás, mert pl rég nem raktál be új nittet.

2011. febr. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

19:32

Miért, Te ültél már f1-es autóban? Egy f1-esre minden kanyarban legalább 3 G hat, de van hogy akár 5-6 G is és mondjuk körönként bevesznek 13 kanyart átlagban és mondjuk van 70 kör. Azért az sem gyenge. De amúgy tényleg nem annyira összehasonlítható.

2011. febr. 12. 10:44
 23/28 anonim válasza:
hegymászás
2011. febr. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Hegymászás.


Csak arra gondoltam, hogy ha cserélnének a versenyzők, akkor ki állná meg jobban a helyét, a másik sportjában?.

Egyébként szerintem mindegyiknek nehéz lenne, de a hegymászáshoz több idő kell, hogy belejöjj.

2011. febr. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim válasza:

A kérdés az alma vs körte esete :)

Nemigen összehasonlítható a kettő, nagyon komoly pszichés és fizikai állóképeséget igényelnek, de eltérő jellegű felkészültség kell hozzájuk. Egy hegymászónak nem kell több G-s terhelés mellett is ezredmásodperceken belül dönteni vezetés közben, egy F1 pilótának meg nem kell oxigénszegény levegőben málhával a hátán küzdeni a mínuszokkal napokon keresztül... (ha már az F1-et említetted akkor nyilván nem a hétvégi hobby mászókkal kell összehasonlítani hanem mondjuk egy Mount Everest megmászásával, palack nélkül - mindkét sport csúcsa ha úgy tetszik)

(attól most vonatkoztassunk el hogy kinek mi az autósport csúcsa, a mainstream hozzáállás szerint leginkább az F1, sajnos)

2011. febr. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

08:49

Szerintem még csak nem is feltétlen Mount Everest.

Lehet akár szabad mászás, pl Kobra-repedés. Hidd el, azt is elég nehéz megmászni, pedig 25 fok van ált. :P

2011. febr. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:
Ki, hogy nézi! Szerintem mind a kettő sport ugyan olyan kemény és veszélyes.
2011. febr. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
A hegymászás jobban próbára tesz, de a Forma 1 az jobb.
2011. márc. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!