Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Szerinted ki a legjobb 10 F1...

Szerinted ki a legjobb 10 F1 es pilóta?

Figyelt kérdés
2012. jan. 4. 15:53
1 2 3 4
 21/37 anonim válasza:

A legjobb jelenleg Vettel de nem tartozik a kedvenceim közé :D

1.Hamilton

2.Alonso

3.Schumacher

4.Raikkonen

5.Csoki Massa :D

6.Rosberg

7.Vettel

8.Webber

9.Hakkinen

10.Lauda

2013. aug. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:

2013


1. Hamilton - mezőny leggyorsabb pilótája, és már kinőtte a hisztis időket, és már úgy ahogy tudja, hogy mi a határ.


2. Vettel - utálom őt, de azt el ismerem, hogy nagyon gyors, és összetett, keveset hibázik. Hiába van neki ott az űrhajó, de azért azt vezetni is kell.


3. Raikkonen - ő a legkiegyensúlyozottabb, viszont nem mondanám, hogy a leggyorsabb pilóták köze tartozik. (2003-tól 2008-ig gyors volt nagyon, azóta meg inkább a taktikával hozza a poziciókat).


4. Alonso - szerintem messze nem akkora tehetség, mint ahogy azt annyian látják. Massa-t nem engedik úgy versenyezni, mint Raikkonen ellen annak idején, de képes lenne a közelében autózni, sőt néha előtte is végezni, persze Alonso gyors, és fejben is ott van, de nem ő a legjobb, mint azt sokan gondolják.


5. Button - néha-néha hullámvölgybe kerül, de vannak nagyon szép futamai, ha kell, tud gyors is lenni, de sokszor csak beragad valaki mögé, és ott végig autózza a futamot.


6. Rosberg - nem egy VB pilóta, de pár futamgyőzelem benne van Rosbergben, tud gyors is lenni, de nem kiegyensúlyozott.


7. Hülkenberg - sok jó futama volt tavaly, ebben az évben viszont ezzel a Sauberrel nem nagyon tud ő sem mit kezdeni, jobb autót érdemelne, bár a mai 5. helyezése nagyon szép volt, és végig stabil volt.


8. Pérez - annak ellenére, hogy már 3 éve az F1-ben van, bőven van még mit tanulnia, ezen a téren jó helyre került, mert Buttontól el leshet 1-2 trükköt, meg hát sokszor megtalálják egymást a pályán, és eléggé ''eljátszadoznak''.


9. Webber - neki sajnos már nincs semmi motivációja, csak körözget és ennyi. 3-4 éve még bőven volt benne energia, voltak szép futamai, de az ő karrierjének vége.


10. Grosjean - gyors, de nagyon pályafüggő pilóta. Van, hogy pontot sem tud szerezni, és van mikor dobogóra is fel tud állni, pár futamgyőzelmet majd még szerezhet, de semmit több.

2013. szept. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:

Most mindenidők vagy a jelenlegi mezőny????


Jelengleg sztem:


1. Alonso

2. Vettel

3. Hamilton

4. Räikkönen

5. Hülkenberg

6. Rosberg

7. Button

8. di Resta

9. Webber

10. Maldonado

5.

6.

7.

8.

9.

10.

2013. szept. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
Bocs a végén a feles számokért, előbb írtam meg őket...:D
2013. szept. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
Örülök hogy egyre többen mondják azt hogy Alonso és Vettel a mezőny 2 legjobb versenyzője.Ezzel nem is lehet vitatkozni.
2013. szept. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
33%

Csak a jelenlegi versenyzők vannak a listán,és a saját meglátásom tehát teljesen szubjektiv, de nem csak az idei teljesitmény alapján:


10. Romain Grosjean - Sokan szidják Grosjean-t, de szerintem ahhoz képest hogy 1 éve van a forma1-ben nagyon jól teljesit. Raikkonen mellett nehéz kiugróan teljesiteni, eddig még senkinek sem sikerült, de néha még nála is gyorsabb ami nagyon nagy szó. Más újonc ezzel a konstrukcióval nem tudna közel sem így menni, nagyszerűen előz és a sok büntetés nem ölte ki belőle a tüzet. A balesetek amiket okoz abszolút a tapasztatlathiány miatt van, pl.a sokak által kedvelt Lewis Hamilton is több évig rengeteg butaságot csinált ameddig felnőtt a legnagyobbakhoz. Szerintem hatalmas lehetőség van benne és kár lenne nem kihasználni.


9. Mark Webber - Ezt a rossz helyezést az utolsó 3 évi, munkájáért kapja, mert már unottan, demotiváltan, lélektelenül versenyzett. Értem én hogy a pénz nagy úr, de akkor ne várjon pozitiv visszajelzéseket. De azért szép életpályát járt be, ami a legtöbb versenyzőnek nem adatik meg. Emlékszem még amikor gyenge autókkal hozott kiugró teljesitményeket és arra is amikor ő dobott el egy világbajnoki címet a szezon végén. Szerintem pont jó, hogy most meglépte a visszavonulást,mert nagyon rossz volt ilyen szerepben látni egy ilyen versenyzőt.


8. Felipe Massa - Karrierje kisértetiesen hasonlít a Webberére. Ő is sokkal jobb helyet kéne elfoglaljon ezen a listán... Ő volt az aki kis csapatoknál bizonyitott hogy helye van a nagyok közt. Schumacher mellett is helytállt, versenyeket nyert, majd sikerült legyőzze a világbajnok csapattársát Raikkönent és elsőszámú esélyessé nője ki magát, de ezután semmi nem jött össze neki. Az első érvágás a Brazil nagydíjon volt, ahol az utolsó kanyarban vesztette el a világbajnokságot ,amit teljes mértékben megérdemelt - ekkor volt a magyar nagydij is ahol a biztos győzelem kapujában motorhiba miatt kiesett. - Utána következett a súlyos baleset amely majdnem az életébe került. De ami végleg kivégezte az a németországi ominózus csapatutasítás volt, ahol a vezető helyet át kellett adja Alonsonak. Azóta Massa teljesen súlytalanul és céltalanul versenyez, amit szörnyű látni. Neki is az lenne a legjobb ha visszavonulna vagy csapatot váltana, mert sokan már el is felejtették, hogy ő jobb is volt valaha...


7. Sebastian Vettel - Sokan már nyomják is a lepontozást és nem olvassák tovább... Tény hogy nem szeretem Vettel-t, de az európai versenyeket nézve nem vagyok vele egyedül, a legunszimpatikusabb versenyző akit valaha láttam, pedig nem tegnap óta nézem, de nem ezért kapja a helyezést. Túl hamar ért fel a csúcsra, úgy hogy előtte szinte nem bizonyitott semmit. Egyből egy olyan autóba került, amely szinte tökéletes volt - a 2009-es Red Bull már abszolut a mezőny felett volt- Azt el kell ismerni, hogy 3X világbajnok, és ezt nem veszi el tőle senki, viszont megkockáztatom, hogy a mezőny nagyrésze is tudná hozni ugyan ezt a teljesitményt egy ilyen konstrukcióval, és ilyen csapatháttérrel. És közelébe sem ér más 3x-os világbajnoknak.


6. Adrian Sutil - Mit keres ő itt? Hangozhat el a kérdés. Szerintem ő a középmezőny legelhanyagoltabb, és legalulértékeltebb versenyzője. Tehetsége megkérdőjelezhetetlen, habár a felszines néző számára láthatatlan. Ő tényleg először bizonyitotta hogy helye van a forma1-ben aztán debütált az akkori legkisebb csapatnál és ott bizonyitotta a tehetségét. Igaz kiugró eredményeket még nem láthattunk, de ő most jár a szamárlétra közepén és stabil teljesítményével bizonyítja, hogy helye van egy nagyobb csapatnál, mégha a szerencse nem is mindig az ő oldalán van.


5. Fernando Alonso - A Renault-nál való debütálása óta a csúcson van. Volt egy Minardis éve, de az feledhetőre sikerült... Nyert két vb cimet amit meg is érdemelt és nagyszerű versenyeket vivott és nyert a legnagyobbak ellen. Sikereit viszont beárnyékolja, hogy nem tűr meg vele egyenrangú, vagy jobb versenyzőt a csapatban, Fisichella, Massa egyaránt neki dolgoztak, akárcsak a kis Piquet akit tudjuk hogy küldtek bele a falba,és azt a bizonyos győzelmet nem vették el Alonso-tól, viszont Hamilton mellett, nem volt túl erős, pedig az csak az első éve volt az angolnak. Ráadásul 2 vb cimet elvesztett az utolsó pillanatban.. De mellette szóljon, hogy nagyon tud küzdeni, és ha elkapja a fonalat akkor semmi sem szab neki határt és hihetetlen eredményekre képes.


4. Lewis Hamilton - Ő is egyből egy nyerő csapatnál kezdett, ahol egyből kiugró eredményt hozozz legyőzte kétszeres világbajnok csapattársát, és kishíján vb cimet nyert, ami 1 évvel utána sikerült is, kis szerencsével. De a nagyszerű eredmények mellett, folyamatosan jelenvoltak az ostobábbnál ostobább hibák, amellyel a többi pilóta versenyeit is tönkre tette. Tavaly éreztem először hogy tényleg felnőtt a legnagyobbak közé, és teljesen kinőtte a kezdő hibáit. Szerintem 2012-ben ő érdemelte volna meg a vb cimet, csak sajnos a McLaren megbízhatatlannak tűnt. Időmérőn magasan ő a legjobb a mezőnyben és idén is nagyon jól megy neki.


És a dobogósok :

3. Nico Rosberg - Ezzel nem fog senki sem egyetérteni, hogy világbajnokok elé helyzetem. Ő is a helyén kezte először GP2 , aztán a Williams, amellyel első versenyén pontot szerzett, aztán több évet is eltöltött ennél a gyenge csapatnál, de ennek ellenére sokszor kiugró eredményeket mutatott, és nem talált legyőzőre csapattársai között. Aztán elérkezett a Mercedes ahol Schumacher-t mindhárom évben nagyon megverte, ezzel bizonyítván az egész világnak hogy helye van a legnagyobbak közt. Hamilton mellett is nagyszerűen helyt áll, pedig nem ment minden a legsimábban már év elején sem, de nem törte meg a csapatutasitás, hanem eredményekkel bizonyította, hogy nem szabad leírni. Még közel sem érte el a csúcsot, de hatalmas butaság alulértékelni, vagy lebecsülni a képességeit.


2. Kimi Raikkonen - Előszoör kiscsapatban bizonyította tehetségét, majd a McLaren-nél már a vilgábajnoki címért ment, amiről kétszer is az utolsó pillanatban maradt le nem a saját hibájából. De rendkívül emlékezetes versenyeket futott, ahol a leglehetetlenebb helyzetekből sikerült versenyt nyerjen. Mindig kihozta a maximumot a helyzetekből és versenyeket nyert nagyon gyenge autókkal. Végül a Ferrarival révbe ért és visszatérése óta is remek formában van és van benne még tűz, hogy további vb cimeket szerezzen.


1. Jenson Button - Ő tényleg végigjárta a szamárlétrát és gyengébbnél gyengébb autókkal bizonyitotta páratlan tehetségét. Egy csapattársa sem ért a közelébe, pedig soha nem volt alkalmazva csapatutasítás a részére. Az áttörést a BAR - Honda hozta meg neki, amellyel 2004-ben egy teljes Ferrari dominanciát mutató szezon után ő szinte mindig képes volt dobogóra állni és elérte az összetett 3. helyet, ami azzal az autóval hatalmas barvúr volt. Aztán 2006-ban Magyarorságon, a 14. helyről tudott futamot nyerni, egy nem túl acélos Hondával. Utána ismét nehéz időszak következett, de a tehetségét nem törte meg és megnyerte a világbajnoki cimet. Button mindig teljesen uralja az autót, és mindig megkűzd a győzelemért. Hatalmas esőmenő, és változó körülmények között nincs aki fel tudná venni vele a versenyt. Szerintem jelenleg ő a legjobb versenyző a mezőnyben.

2013. szept. 9. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
48%
Te idióta mi az hogy egyből jó autóba került? A BMW-vel élete első versenyén pontot szerzett majd átült a Toro Rossoba és nyert és stabilan hozta a pontokat.Amit meg idén művel az félelmetes.Hiba nélkül megy,pokoli gyors és 4-szeres VB lesz.Jót röhögök az ilyen "szakértőkön" akik egy Rosenberget meg Egy Zutilt is jobbnak tartanak nála.
2013. szept. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
48%
És természetesen ment a mínusz.
2013. szept. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
48%

1.Fernando Alonso

2.Sebastian Vettel

3.Lewis Hamilton

4.Kimi Raikkönen

5.Jenson Button

6.Nico Hülkenberg

7.Romain Grosjean

8.Mark Webber

9.Nico Rosberg

10.Sergio Pérez

2013. szept. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
10%
Az a BMW egy nagyon erős autó volt... Rosberg, Raikkonen és Webber is első versenyén pontot szerzett, sokkal gyengébb autókkal, sőt a 2 utóbbi még akkor amikor csak az első 6 kapott pontot... Az a Torro Rosso nem volt annyira gyenge autó, akkor kijött neki a lépés, Maldonadonak is összejött egy győzelem, egy sokkal gyengébb Williamsel mégsem isteníti senki. Simán jókor volt jó helyen. Ezzel az autóval és támogatással szinte bárki tudná hozni a vb cimet a mezőnyből.
2013. szept. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!