Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Milyen érveket sorakoztassak...

Milyen érveket sorakoztassak fel amögött, hogy érdemes nézni az idei olimpiát?

Figyelt kérdés

Szónoki (retorikai) beszédet kell tartanom a suliban.

Eddig leírtam, hogy azért érdemes nézni, hogy a 2008-as vízilabda-győzelemhez hasonló felemelő élményeket élhessen át a hallgatóság, valamint látványos és szórakoztató megnyitó lesz előtte. A későbbiek során pedig izgalmas versenyek...

Miket lehet még írni? Akár érzelmi és akár észérveket is szívesen várok. :)


2012. jún. 3. 15:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
mert ottlesz Shawn Johnson, az én kis szerelmem :D
2012. jún. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Zakathol ***** válasza:
Lehet dicsőíteni az ember-ember elleni hősies küzdelmet (a törtenelem során ez az egy ami nem változott), az emberi teljesítőképesség (és az orvostudomány... :D) határait, ilyenek...
2012. jún. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de légy szíves olyanokat írjatok, amiket a sportban és a művészetben kevésbé tájékozott osztálytársaim is ismernek. A sportolók már nagyjából megvannak (Vajda Attila, Kovács Kati), de még egy szegedi olimpiai vízilabdázót is szeretnék odaírni.


Meg természetesen szívesen várok egyéb érveket is (ebből kevesebb van nekem).

2012. jún. 3. 16:03
 4/11 A kérdező kommentje:

Természetesen ez a válasz Hellrider-nek szólt.


Zakatholnak pedig köszönöm! Erre nem is gondoltam. :)


A további jó ötleteket a későbbiekben is örömmel fogadom. :)

2012. jún. 3. 16:06
 5/11 anonim ***** válasza:
28%
látványos és szórakoztató megnyitó? te normális vagy?
2012. jún. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

17.52-esnek: Igen, normális vagyok. Szerintem mindenképpen látványos volt a legutóbbi, pekingi olimpia megnyitója. Azokat a gyakorlatokat, amiket ott elvégeztek, nem tudja csak úgy mindenki megcsinálni...


De térjünk vissza a lényegi kérdésre! Várom a további érveket az olimpia nézése mellett!

2012. jún. 3. 19:58
 7/11 anonim ***** válasza:
28%
biztos létezik olyan drog, amivel egy olimpia megnyitót is lehet élvezni.
2012. jún. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Shawn Johnson szerintem elég ismert..

Az olimpia a világ legnagyobb sporteseménye, amit szinte minden országban élőben közvetítenek. Itt nincsenek politikai, vallási határok ez egy nagy ünnep amit a világ minden részén követnek.

Az olimpia idejére békét hirdetnek és az olimpia képes olyan ellentéteket is összehozni, mint pl. a két Korea (nem tudom, hogy idén egy zászló alatt vonulnak-e, de volt már rá példa ami hatalmas nagy dolog ha azt nézzük milyen feszült a két ország közötti kapcsolat.)

Olimpia idején igazi sztárok, hősök születnek. Ha nem is mindig pozitív okból (pl. Eric Moussambani).

A NOB a világ legnagyobb szervezete, majdnem az összes világon elismert ország benne van (talán 1-2 nincs olyanok, mint Vatikán)plusz olyan országok is amiket hivatalosan más ország részei, de sporteseményen képviselhetik magukat önnálló államként (pl. Hongkong).


Magyarország mindig is sikeresen szerepelt a nyári olimpiákon. Amikor indultunk nyertünk aranyérmet ami hatalmas nagy dolog. Magyarországot több, mint 100 sportoló fogja képviselni, ami hatalmas nagy dolog főleg ha az ország lakosságához viszonyítunk.. Tehát mi nemcsak külső szemlélők leszünk, Magyarországnak komoly esélye van érmeket, pontszerző helyeket szerezni.

2012. jún. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

14.33-as: köszönöm szépen!

"Shawn Johnson szerintem elég ismert.."

Akkor nekem és ismerőseimnek valahogy kimaradt az életünkből... Nem csoda, hisz nem is követjük a tornát...


Egyébként meg tökéletesen egyetértek veled + olyan dolgokat tudtam meg, amikről korábban nem is hallottam! Hatalmas respect neked!

2012. jún. 5. 16:41
 10/11 anonim ***** válasza:
Nincs mit :-) Én már 6 évesen is bámultam az olimpiát :-) Igazából ha valaki nem is szereti a sportot akkor is érdekes lehet az olimpia. Tényleg összehozza az egész világot. Ráadásul jó beszédtéma is az olimpia. Pl. egyik barátom mesélte, hogy a munkahelyén együtt nézték az esélyes magyarokat és ha magyar nyert aranyat koccintottak pezsgővel..
2012. jún. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!