Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Az öttusában a lovagló szám...

Az öttusában a lovagló szám mennyiben függ az embertől?

Figyelt kérdés
Néztem már eddig is díjugratást, de most, hogy láttam olimpián is, ismét felmerült a kérdés bennem, hogy mit befolyásol a lovas abban, hogy hogyan teljesít a lova? A ló ugrálja át az akadályt, a lovas csak a megfelelő helyre irányítja. Komolyan ez akkora nagy szám? Vagy a ló nem tudja átugrani az akadályt, ha nem megfelelő lovas ül rajta?

2012. aug. 11. 20:44
 1/8 anonim válasza:
Hát javaslom, hogy egyszer próbáld ki. Nagyban függ alovastól, a lovat megfelelő iramban kell rávezetni az akadályra, ha nem jön ki az ugrás korrigálni kell, nem szabad, hogy lapos legyen, fel kell venni aloat, a testúly is nagyon sokat számít. A ló és lovas közösen oldja meg a pályát, és ha nincs összhang, nem érzi a lovas a lovat, akkor az nem valami nyerő.
2012. aug. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ráadásul az öttusa lovagló számában sorsolják a lovakat, senki nem a sajátján lovagol, mint a sima díjugrató versenyeken.
2012. aug. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De így a tv-ben nem is látszik, hogy mozogna a lovas valamit is a lovon... mintha csak ülne rajta és a ló menne magától és ugrálna.
2012. aug. 11. 20:53
 4/8 anonim válasza:
Mert a lovasnak úgy kell tudnia irányítnaia a lovát, hogy az egy nem szakértő szemnek észrevehetlen legyen. A lovas nagoyn is sok dolgot csinál a lovon, csizmasegítség, szársegítség, testsúlysegítség. Nem egyszerű, hidd el. Nézz meg egy díjlovas versenyt is, ott tlaán jobban lehet látni, ahogy a lovas odarakja a csizmáját a ló oldalához. :) És a ló alapjáraton nem ugrik, csak ha valami veszély fenyegeti. Az, hogy az ebmer kérésére ugrik az nem azért van mert a lovas csak ül rajta.
2012. aug. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amíg nem lovagoltam, én sem értettem, miért nevezik egyáltalán sportnak. Gondoltam, megy a ló, én meg üldögélek a tetején. Aztán kimentem a lovardába életemben először, kezdőként mindössze 20 percet töltöttem lovon, és utána egy hétig nem bírtam terpeszbe állni se, annyira izomlázam volt. Majd leszakadt a lábam, derekam. A ló alapvetően "lusta" állat, esze ágában sincs elindulni sem, ha a lábaddal, derekaddal nem hajtod folyamatosan előre. Ha nem csinálsz rajta semmit, egyszerűen megáll, nemhogy akadályokat ugráljon.
2012. aug. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
jaja de azért a fiúk jók voltak
2012. aug. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a magyarok:)
2012. aug. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Figyelj, kérdező!


A kérdésed régi ugyan, de attól még aktuális.


A lovat a lovasnak EL KELL TUDNIA INDÍTANI ÉS HAJTANI, úgy, hogy aki nem ért a lovagláshoz, az nem is veszi észre ezt.

Az azt hiszi, hogy a ló "magától megy", holott qurvára nem.

Fogalmad nincs a szár és csizmasegítségről, rövidítésről, fokozásról, ülés formákról, testsúlysegítségről, jobb - bal állításról, félfelvételről, .... csak néhány dolog, amik nélkül nem megy a ló...)


A ló alapbeállításban nem szereti az embert (mindössze elfogadja az ember vezető szerepét, ha az ember ezt meg tudja vele értetni) és nem akar dolgozni. Rá kell tudni venni a lovat, hogy menjen előre és dolgozzon.

Az ugrás meg egyenesen természetellenes, a ló - saját magától - csak akkor ugrik, ha a saját biztonsága érdekében ezt szükségesnek ítéli.


De ülj egyszer lóra és próbáld meg elindítani....

márc. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!