Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Mennyi idő alatt lehet felkész...

Mennyi idő alatt lehet felkészülni és hogyan egy félmaraton lefutására, ha korábban nem szaladtam rendszeresen?

Figyelt kérdés

Ne essék félreértés, sportoltam korábban, kerékpározok és úgy érzem, van egy kevés állóképességem. Viszont a szaladásban soha nem voltam kitartó és a nyár elején is kb 2 hét rendszeres szaladás után abba kellett hagynom, mert fájt a térdem. Újra szeretném elkezdeni és eltökélt szándékom, hogy leszaladom a félmaratoni távot, viszont nem szeretném megerőltetni, túlhajtani a szervezetemet, ezért nem tudom, hogy fogjak neki.


21-L



2012. szept. 25. 12:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
30%

Szándékoztam írni, hogy fájni fog a térded, de látom ez már megesett..


Miért ragaszkodsz az önkárosító sportokhoz?

Egyébként futó edzéstervet kell készíteni, illetve találsz is az interneten.


Fura, hogy nők mennyire tartanak attól, hogy megerőszakolják őket (bár harcművészet edzésre kevesen járnak) illetve saját maguk meg tönkre teszik a testüket. Fura, bár nem mondom hogy nem megmagyarázható.

2012. szept. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Szerinted azzal, hogy szaladok és van egy táv, amit szeretnék teljesíteni, tönkreteszem a testemet?

És hogy jön a megerőszakolós dolog az egészbe, ne haragudj, nem értem :)

Amúgy én nem félek és 4 évig karatéztam :P

2012. szept. 25. 12:34
 3/14 anonim ***** válasza:
14%

Ha 4 évig karatéztál, és nem félsz akkor hamis önbizalmad van.


Az erőszak hasonlóan az ízületeink lassú tönkretételéhez (nem meglepő, hogy fáj a térded karatés múlttal) sérülés. Az erőszakot persze mások alkalmazzák rajtunk és komoly lelki következménye is lesz. Mindenesetre MEGŐRIZNI kellene az egészségünket, tehát karate és futás helyett például Taichizni, ami egyszerre valóban felhasználható önvédelemre, nem leépíti hanem erősíti a testet, és ahol jól oktatják bónuszba még táplálkozással, életmóddal kapcsolatban is tanácsot tudnak adni.


Egyébként szélsőséges és nem ideillő példa volt az erőszak, kár volt felhoznom vegyük úgy, hogy nincs összefüggés.

2012. szept. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Mit érek el azzal, ha félek? Rettegésben éljem az egész életem és korlátozzam magam mindenben, csak azért, mert nő vagyok és minden percben féljek, hogy megerőszakolnak?

A kerékpározás is káros? Zárójelbe odateszem, hogy hegyi kerékpározás, minden ereszkedő előtt megvan az esés lehetősége, amit már próbáltam is, párszor.

Nem próbáltam a tai chit, viszont a karate is harcművészet és erősíti a testet, nem tönkre teszi.

2012. szept. 25. 12:54
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Jobb félni mint megijedni.

Én ezt átfogalmazom úgy: jobb számítani a veszélyekre, felismerni őket és kivédeni, mint elbagatelizálni őket.


A Karate harcművészet (bár erősítés, egészség tekintetében az eredetije, a kínai Kung fu sokkal hatékonyabb lenne) viszont Te nem tanultál harcművészet Karatét. Te magyar versenykaratét tanultál. Néhány komoly karate edzés van csak az országban, oda nem szoktak nők járni. Az általában oktatott verseny karate egy küzdősporttal sem veszi fel a kesztyűt, nemhogy még hasznos legyen önvédelemre, vagy egészségmegőrzésre.

(Sajnálom)

2012. szept. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Egy dologban azonban tévedsz.... Nem lakom Magyarországon, határon túli magyar vagyok, így fejtegetéseid az ország karate oktatásáról kevésnek bizonyulnak.

Na de, hogy mennyire hasznos, vagy nem hasznos.... nem áll jogomban eldönteni, viszont ahogy mondják, "egy jó ütés az élet"

2012. szept. 25. 13:14
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Legyen így. Ha Okinawában élsz, és lehetőséged van Karatét tanulni (mivel nem kell feltételezni, hogy Európai országokban majd nem versenykarate lesz, hanem harcművészet) akkor minden a tiéd. Jó sok halat ehetsz, sushit, csomó omega3-at, talán még a térdedet is védeni fogja ennyi hasznos tápanyag :)
2012. szept. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
:) Bizonyára. Csak sajnos, nem a karatéval kapcsolatban írtam ki kérdést, így maradnék a szaladással kapcsolatos témában és még mindig iszonyúan szeretném leszaladni a félmaratont. Talán így majd önvédelemként elszaladhatok, ha valaki meg akar erőszakolni az úton. ;)
2012. szept. 25. 13:24
 9/14 anonim ***** válasza:

Reméljük.. minden helyzetből el lehet futni.

[link]

2012. szept. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem is ez a tervem, hogy a félmaratont illetve a maratont le tudjam futni. :)

Van a neten egy csomó jó edzés terv ami szerint fogok majd dolgozni de most azon vagyok, hogy az 5 km-ert minden gond nélkül letudjam futni. Ez még sajnos nem megy még 2x meg kell állnom sajnos. De ami késik nem múlik.

Én ezt a következő képen próbálom elérni.

1 futok hegynek fölfelé is. Próbálok emelkedős terepet keresni mert ugyan az az út sokkal többnek számít.

2 van a parkban egy emelkedő ami kicsi ugyan de a következő edzéshez tökéletes. A sebesség intenzitását váltogatom rajta föl sprintelek le kocogok és ezt csinálom jó fél óra egy óráig. Bár ilyenkor nem a kilométer számít hanem az gyorsaság.

3 próbálom párhuzamosan növelni a futó időt. Ezt az edzéseken túra futásnak hívják amikor lazán futsz és próbálod a futás idejét kitolni. Bár ez nekem még csak az 1 órát jelenti de ami késik nem múlik, hogy előbb utóbb ez több lesz. :)

Én heti szinten még 3-4 alkalommal megyek futni, bár inkább csak 3-at és amikor nem futok akkor láberősítő gyakorlatokat csinálok.

Közben jógázok is, így megtanultam a helyes légvételt ezáltal sokkal jobban tudok futni.

Van pihenő napom is amikor nem futok és nem is tornázok. Bár ezt nagyon nehéz betartani de igyekszem.

Viszont ezt majdnem minden edzésnél olvasom, hogy amíg az 5 km-ert le nem tudja futni az ember addig ne fogjon bele a többi részbe az edzésbe, mert az úgy megerőltető lehet.


Viszont én úgy gondolom, hogy egy megfelelő cipővel nem lesz gond a futással. Én nem hinném, hogy a futás ennyire rossz lenne. Nem egy idős embert láttam már akiknek semmi baja sincs és még is rendszeresen futnak. Szerintem a gond akkor van, ha valaki sokat fut betonon és nem megfelelő a cipője.

2012. szept. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!