Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Mennyi idő alatt lehet felkész...

Mennyi idő alatt lehet felkészülni és hogyan egy félmaraton lefutására, ha korábban nem szaladtam rendszeresen?

Figyelt kérdés

Ne essék félreértés, sportoltam korábban, kerékpározok és úgy érzem, van egy kevés állóképességem. Viszont a szaladásban soha nem voltam kitartó és a nyár elején is kb 2 hét rendszeres szaladás után abba kellett hagynom, mert fájt a térdem. Újra szeretném elkezdeni és eltökélt szándékom, hogy leszaladom a félmaratoni távot, viszont nem szeretném megerőltetni, túlhajtani a szervezetemet, ezért nem tudom, hogy fogjak neki.


21-L



2012. szept. 25. 12:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Utolsó : 5km 1 óra alatt kétszer megállva? Ez nem futás, nem a maratonnak lenne a célnak lennie, hanem az 5km-nek fél óra alatt először. Akkor már reális időről indulnál ahhoz, hogy később 10km-t tudj futni.


A térdfájás lehet, hog csak a terhelés miatt van, ha megerősödnek az izmok, akkor el fog múlni, addig is valami puha talajt kellene keresni, atlétika pálya a legjobb. kitűzni egy célt, pl fél órát futsz, de a legjobb lenne, ha valamilyen okostelefonos alkalmazással futnál, akkr látnád, hogy mennyit fejlődsz, gyorsulsz stb ( endomondo, sports tracer, runkeeper stb)

2012. nov. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés, mert nagyon nagyon az egyéni különbségek. Félmaratonra szerintem bármelyik egészséges ember fel tud készülni fél/egy év alatt. Amint írtad fájt a térded. Ennek sok oka lehet, de a térdfájás nem elkerülhetetlen dolog, de nem szabad félvállról venni. Ki kell találni, hogy mitől van: nem megfelelő cipő, nem megfelelő talajfogás, nem megfelelő testtartás.


Az az igazság, hogy amatőr futók között kb 1o% fut úgy, amira azt mondanám, hogy rendben van. A többség nem tud rendesen futni, aminek pedig egyenes következménye a sérülés. Az edzesonline-on van sok olyan cikk, ami a megfelelő futástechnikáról szól. Nézd át, és próbáld hasznosítani. Amit tanácsolni szoktam kezdő futóknak az az, hogy minden lépésre próbáljanak figyelni, és amikor már kezdik nagyon kimerültnek érezni magukat, és érzik, hogy a mozgásuk kezd szétesni, inkább lassítsanak, álljanak meg, sétáljanak, de rossz technikával inkább ne fussanak tovább, mert rögzül a nem megfelő mozás, és a rossz terhelés miatt nő a sérülésveszély.


Meg aki szerint a Tai Chi alkalmas önvédelemre, attól szerintem ne kérj tanácsot futáshoz. :-D

2012. nov. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Manapság,ha van egy okostelefonod letudsz tölteni egy alkalmazást.Ami tényleg nagyon jó és van benne félmaraton is.Van edzetteknek meg annak is aki kevésbé edzett.Mindenhéten van pihenőnap meg kijelzi benne egy naptár hogy mikor lesz verseny.

Az alkalmazás neve : Futótárs

Sok sikert!

2014. jún. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 LLLaci válasza:

A MyAsics alkalmazás ingyenes edzéstervet nyújt 5km-től a maratoni távig, helenlegi szinted figyelembe vételével. Androidra ingyenesen letölthető.

Leírásod alapján kb 3-4 hónap alatt felkészülhetsz rá.

Az első válaszadó miatt ne csüggedj, a karatés múl igenis számít, illetve az is hogy rendszeresen kerékpározol.

A fokozatosság elvét betartva csökkentheted a sérülés veszélyét. A helyes futótechnika gyakorlása, a megfelelő hidratálás és a futócipő kiválasztása pedig igen fontos tényezője a sikernek.

2015. aug. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!