Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Csak szerintem egyre gusztusta...

Csak szerintem egyre gusztustalanabb sport a Forma1? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Már megint nem az a pilóta nyerte meg a vb címet, aki megérdemelte volna! Vettel csakis Neweynak köszönheti a címet! Gusztustalannak tartom a Red Bull csapatot.. Szemmel látható, hogy nagyon nyomják Vettelt, és hogy Webbert hátráltatják. Az is biztos, hogy a 2 Red Bull autó szinte csak a festésben azonos. Webber már számtalanszor bebizonyította, hogy jobb pilóta mint Vettel, ha engedik versenyezni. Érdekes amíg a Red Bull nem volt a legjobb csapat Webber simán verte Vettelt, amikor meg már a Red Bull fényévekkel verte a mezőnyt Webbernek sorra jöttek neki a műszaki bakik, KERS problémák és még sorolhatnám... ugyanez volt 2010-ben is.. Gusztustalan.. Ezzel most nem azt akarom mondani, hogy Webber a legnagyobb tehetségek között van, mert ez nem igaz... De 1-2 vb cím simán benne van, és több tehetség van benne mint Vettelben. Ezek alapján azt nem értem hogy mért nyomják Vettelt annyira??? Azért mert 2008-ban, Monzában nyert??? Azt mindenki elfelejti, hogy esős futam volt, és hogy az akkori legjobbak (Massa, Kubica, Hamilton, Raikkönen) mind hátulról rajtoltak, és egymással voltak elfoglalva... plussz a Torro Rosso a 2008-as szezon második felére nagyon jó autót hozott össze, szóval az sem igaz amit mondanak, hogy Vettel a legrosszabb autóval nyert.. Onnan is látszik, hogy jó volt a Torro Rosso, hogy a csapattársa Bourdaisa második sorból rajtolt Vettel mögött, csak a futamon volt valami technikai problémája... Szóval a lényeg az, hogy nagyon nem érdemli meg a 3 vb címet.. Olyan autóval könnyű nyerni, ami fényévekkel gyorsabb még a csapattársa autójánál is. És félreértés ne essék, nem azért cseszegetem Vettelt, mert utálom őt.. Alonsot és Hamiltont is utálom, mégis elismerem őket, mert benne vannak a top pilótákban.. Vettelt viszont nem tudom elismerni, mert még nem mutatott olyat, amire azt mondtam volna, hogy ez a gyerek tud valami olyat, amit nem sokan tudnak megcsinálni a Forma1-ben..

De hogy megnyugodjanak a Vettel rajongók, szerintem Alonso se érdemelte volna meg idén a vb címet. Indok: Jól ment egész évben, a mezőny egyik legtehetségesebb pilótája meg minden, de nagyon sokszor szerencséje volt, és azért szerzett olyan sok pontot. Persze ettől függetlenül jobban megérdemelte volna a címet mint Vettel.

Akik idén tényleg megérdemelték volna a címet az Raikkönen, Hamilton, vagy esetleg Button.

Raikkönen pl egy zseni. 2 év kihagyás után szerintem senki se gondolta volna, hogy visszatérő évében mindjárt nyerni tud a Lotussal, 3-ik lesz az összetettben, veri a Mclareneket, az egyik Red Bullt és Ferrarit, és hogy egyáltalán harcba lesz a vb címért ilyen sokáig. Én szívem szerint neki adnám a 2012-es címet.

Hamilton szintén iszonyat jó volt idén, ő is nagyon megérdemelte volna idén a címet, mondom ezt attól függetlenül, hogy gyűlölöm őt. Ha nincs neki olyan sok balszerencséje, akkor szerintem most ő lenne a bajnok. A csapat minimum 100 pontot eldobott tőle szerintem.

Nagy kár érte, hogy a Mercedeshez igazolt. Szerintem nagyon rossz döntés volt. Féltem attól, hogy el fog tűnni a süllyesztőben.

Buttonért idén szintén nagyon kár. Neki is rengeteg technikai problémája volt, főleg az év elején, és olyan is volt, hogy az élről esett ki valami meghibásodás miatt. Ha nem lett volna neki is ilyen sok műszaki problémája, akkor biztos, hogy okozott volna egy kis fejfájást Alonsoéknak. Az is szép teljesítmény volt tőle, hogy a szezon közepe felé még csak (ha jól emlékszem) a 8. - 9. helyen állt, és Hamiltontól több mint 50 ponttal volt lemaradva. Az utolsó futamra majdnem megelőzte Hamiltont, csak 2 ponttal maradt el tőle. Igaz Hamilton kiesésének köszönhetően, de azért Buttonnak is volt idén minimum annyi technikai problémája, mint Hamiltonnak.

Egy szó mint száz, szerintem Raikkönen, Alonso, Button és Hamilton a legtehetségesebb pilóták a Forma1-ben, simán verik Vettelt.

Az előbb említett 4 legtehetségesebb közül a legjobb szerintem Raikkönen, mert benne megvannak azok a "tehetségek" amik Buttonban, Hamiltonban, és Alonsoban csak külön külön vannak meg.

1. Raikkönenben megvan Hamilton gyorsasága és és némileg a forrófejűsége is

2. Alonso kiengyensúlyozottsága

3. Button gumikímélése is

Szóval a problémám az, hogy nem azok nyernek, akik igazán megérdemelnék a címet.



2012. nov. 29. 19:54
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
90%
szerintem neked a red bullal van bajod nem a forma1-el...
2012. nov. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
46%
Nekem az elmeállapotoddal van bajom.Fordulj orvoshoz.
2012. nov. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
82%
Van baj, nem lehet, hogy csak szimplán túlreagálod?
2012. nov. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

20:15!


Mért is??

2012. nov. 29. 20:18
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Neked a Red Bullal van bajod...amúgy meg ezen Webberes logika mentén Alonso se érdemli meg jobban a címet. Massa is csak festésben kapott ugyanolyan autót az év nagy részében aztán mikor gondolták hogy kipróbálják milyen gyors is lehetne elég szépen verte a nagy Alonsot... Egyébkét szerintem Kimi vagy Hamilton érdemelte volna meg jobban bár Kiminek azért voltak hibái amik végülis elnézhetőek visszatérő évében.
2012. nov. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Azért Massa és Webber között van egy kis különbség Webber javára.. Massa csak azóta jó, hogy megkapta a szerződést.. De amúgy amit előtte csinált 2010-től egészen eddig az kicsit durva volt..
2012. nov. 29. 20:38
 7/28 El Greco ***** válasza:
100%

Ne hidd,hogy a szerzõdéstõl lett jobb Massa.

Azért hosszabbítottak vele,mert hozott egy 4.egy5.és egy 2.helyet.

Amúgy amit leírtál,igaz,azzal a kitétellel,hogy ez az undorító pilótataktika a Ferrarira is igaz.

2012. nov. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
12%

Egy nagy fa.szság az egész. Olyan hihetetlen dolgok történnek, hogy nemigaz. Példának okáért Vettel ugye Braziliában rögtön a rajt után szembe állt a mezőnnyel... 5-10 perccel később mit látok? Hogy a hatodik helyen van! Hogy a francba? Tegyük fel, hogy 10 perc volt, de ez akkor is lehetetlen. Arra is gondoltam, hogy szóltak a mezőny hátsó és középső részének, hogy álljatok félre, mert jön Vettel. Szinte ugyan ez volt már nemtudommelyik versenyen amikor a bokszutcából rajtolt. Pikk pakkra végigment a mezőnyön erre elcseszi! Újra a mezőny végére került azthiszem, de mégegyszer végigment a mezőnyön. Tehát 2szer előzött meg kb 17 versenyzőt. O.o


Nem értek egy csomó dolgot ezzel a sporttal kapcsolatban. A Ferrari balfa.szkodása meg már nagyon idegesítő. Hogy lehet ennyire szar autót csinálni? Még egy Marussia is előbb felmelegíti a gumikat. Az időmérőn pedig mindig siralmasan szerepelnek. Ja és annyira lazák mintha valami kis szaros dologról lenne szó. Ha valaki nyerni akar ne mindig arra számítson, hogy hátha ki esik Vettel vagy aki éppen a legfőbb rivális. Így nem lehet nyerni.

2012. nov. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
92%

Szimplán a RedBullra vagy kiakadva. Nemrég leírta Wéber Gábor, hogy nem kell rinyálni, hogy a RedBull ezt csinálja, azt csinálja. Csinálják utána!

Egyetértek Wéber Gábor véleményével.

Az egy dolog, hogy Neweynak köszönheti a VB-t, de azt a hátrányt tudni kell ledolgozni! Azzal, hogy két RedBull csak a festésben egyforma és azzal, hogy Webber verte Vettelt a RedBullnál nem értek teljesen egyet. Webber egy jó pilóta, de neki mindig csak egy év jön össze pl.: 2010.

Amúgy a Vettelnek nincs hátszele, őt is büntették idén. Vettelnek egy hátszele volt és az is a RedBull volt.

Nem értek veled egyet ezzel a hátszeles véleményeddel, mert a Ferrarinak is van hátszele, a RedBullnak meg pénze és egy Adrian Newey-a van.

Szerintem kérdezz rá például Wéber Gábor oldalán, szerintem ő is azt írja le, amit én.

Sosem értettem az olyan embereket, mint amilyen te vagy kedves kérdező.

Ilyen a technikai sport, ezt kell szeretni, el kell fogadni, hogy nem mindig az nyer, akit szeretnénk. Ilyen a Forma-1, ilyen az autósport!

2012. nov. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
8%
Szóval szerinted azért kaki az F1 mert nem a tehetségtelen kedvenckéd nyeri halomra a címeket, hanem a mezőny legjobbjai? Hát tudod ez mindenütt így van. A legjobb győz. Idén Vettel érdemelte meg legjobban , esetleg még Alonsot lehetne mondani, de ők ketten nyújtottak olyat amivel kiérdemelték. Nem véletlen köztük dőlt el végül a cím. Kraikkonen meg sehol nem volt, ha Grózsi nem áll neki félre meg nem zúzza a népet pontot se szerzett volna idén.
2012. nov. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!