Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Csak szerintem egyre gusztusta...

Csak szerintem egyre gusztustalanabb sport a Forma1? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Már megint nem az a pilóta nyerte meg a vb címet, aki megérdemelte volna! Vettel csakis Neweynak köszönheti a címet! Gusztustalannak tartom a Red Bull csapatot.. Szemmel látható, hogy nagyon nyomják Vettelt, és hogy Webbert hátráltatják. Az is biztos, hogy a 2 Red Bull autó szinte csak a festésben azonos. Webber már számtalanszor bebizonyította, hogy jobb pilóta mint Vettel, ha engedik versenyezni. Érdekes amíg a Red Bull nem volt a legjobb csapat Webber simán verte Vettelt, amikor meg már a Red Bull fényévekkel verte a mezőnyt Webbernek sorra jöttek neki a műszaki bakik, KERS problémák és még sorolhatnám... ugyanez volt 2010-ben is.. Gusztustalan.. Ezzel most nem azt akarom mondani, hogy Webber a legnagyobb tehetségek között van, mert ez nem igaz... De 1-2 vb cím simán benne van, és több tehetség van benne mint Vettelben. Ezek alapján azt nem értem hogy mért nyomják Vettelt annyira??? Azért mert 2008-ban, Monzában nyert??? Azt mindenki elfelejti, hogy esős futam volt, és hogy az akkori legjobbak (Massa, Kubica, Hamilton, Raikkönen) mind hátulról rajtoltak, és egymással voltak elfoglalva... plussz a Torro Rosso a 2008-as szezon második felére nagyon jó autót hozott össze, szóval az sem igaz amit mondanak, hogy Vettel a legrosszabb autóval nyert.. Onnan is látszik, hogy jó volt a Torro Rosso, hogy a csapattársa Bourdaisa második sorból rajtolt Vettel mögött, csak a futamon volt valami technikai problémája... Szóval a lényeg az, hogy nagyon nem érdemli meg a 3 vb címet.. Olyan autóval könnyű nyerni, ami fényévekkel gyorsabb még a csapattársa autójánál is. És félreértés ne essék, nem azért cseszegetem Vettelt, mert utálom őt.. Alonsot és Hamiltont is utálom, mégis elismerem őket, mert benne vannak a top pilótákban.. Vettelt viszont nem tudom elismerni, mert még nem mutatott olyat, amire azt mondtam volna, hogy ez a gyerek tud valami olyat, amit nem sokan tudnak megcsinálni a Forma1-ben..

De hogy megnyugodjanak a Vettel rajongók, szerintem Alonso se érdemelte volna meg idén a vb címet. Indok: Jól ment egész évben, a mezőny egyik legtehetségesebb pilótája meg minden, de nagyon sokszor szerencséje volt, és azért szerzett olyan sok pontot. Persze ettől függetlenül jobban megérdemelte volna a címet mint Vettel.

Akik idén tényleg megérdemelték volna a címet az Raikkönen, Hamilton, vagy esetleg Button.

Raikkönen pl egy zseni. 2 év kihagyás után szerintem senki se gondolta volna, hogy visszatérő évében mindjárt nyerni tud a Lotussal, 3-ik lesz az összetettben, veri a Mclareneket, az egyik Red Bullt és Ferrarit, és hogy egyáltalán harcba lesz a vb címért ilyen sokáig. Én szívem szerint neki adnám a 2012-es címet.

Hamilton szintén iszonyat jó volt idén, ő is nagyon megérdemelte volna idén a címet, mondom ezt attól függetlenül, hogy gyűlölöm őt. Ha nincs neki olyan sok balszerencséje, akkor szerintem most ő lenne a bajnok. A csapat minimum 100 pontot eldobott tőle szerintem.

Nagy kár érte, hogy a Mercedeshez igazolt. Szerintem nagyon rossz döntés volt. Féltem attól, hogy el fog tűnni a süllyesztőben.

Buttonért idén szintén nagyon kár. Neki is rengeteg technikai problémája volt, főleg az év elején, és olyan is volt, hogy az élről esett ki valami meghibásodás miatt. Ha nem lett volna neki is ilyen sok műszaki problémája, akkor biztos, hogy okozott volna egy kis fejfájást Alonsoéknak. Az is szép teljesítmény volt tőle, hogy a szezon közepe felé még csak (ha jól emlékszem) a 8. - 9. helyen állt, és Hamiltontól több mint 50 ponttal volt lemaradva. Az utolsó futamra majdnem megelőzte Hamiltont, csak 2 ponttal maradt el tőle. Igaz Hamilton kiesésének köszönhetően, de azért Buttonnak is volt idén minimum annyi technikai problémája, mint Hamiltonnak.

Egy szó mint száz, szerintem Raikkönen, Alonso, Button és Hamilton a legtehetségesebb pilóták a Forma1-ben, simán verik Vettelt.

Az előbb említett 4 legtehetségesebb közül a legjobb szerintem Raikkönen, mert benne megvannak azok a "tehetségek" amik Buttonban, Hamiltonban, és Alonsoban csak külön külön vannak meg.

1. Raikkönenben megvan Hamilton gyorsasága és és némileg a forrófejűsége is

2. Alonso kiengyensúlyozottsága

3. Button gumikímélése is

Szóval a problémám az, hogy nem azok nyernek, akik igazán megérdemelnék a címet.



2012. nov. 29. 19:54
1 2 3
 21/28 anonim válasza:
A Brazil meg a Belgiumi futam jó h gyorsa átrágja magát, mikor körönként 4-5 másodpercre veri a sokkal gyengébb csapatot, a náluk sokkal fejlettebb RedBullal vettelke... (meg börni is h pátyolgatja szerencsétlen Vettel szánalmas )az meg h nem az nyer akit szeretnénk, hát istenem ez az F1... Kimi és NAGYSchumi rajongó :)
2013. febr. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim válasza:

Hát nem akarlak megsérteni de te egy idióta vagy! Először is félre értés, hogy Newey-nak köszönheti a világbajnoki címet. Vettel mögött ott van a legprofibb technika szempontból csapat. Nem csak Newey tervezte és épített azt az autót!! Rengeteg mérnökök állnak mögöttük. Igenis megérdemli a 3 világbajnoki címet ezt úgy jelentem ki hogy nem vagyok Vettel rajongó. Webber nincs akkora tehetség mint Vettel. Gondolj csak a sok rajt hibára mikor egy csomó helyet vesztett rajtnál de még sorolhatnám. És véleményem szerint nem szabad olyat mondani, hogy ő xy a legtehetségesebb. Egy futamon a győzelem annyi mindentől függ hogy azt te el sem tudod képzelni(lelki állapot, csapat, önbizalom, autóban a bizalom stb.) és mondjuk például Rosberg nem tud úgy menni egy ugyan olyan autóval mint Button mert más az autó stílusa és más az ő stílusa!

És végezetül ha így állsz hozzá a Forma1-hez akkor inkább nézzél focit!

2013. márc. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim válasza:

Tény ami tény:vettike nem tartozik a legjobb versenyzők csapatáby mint pl:Raikkonen,Alonso,Hamilton,Schumacher vagy még régebbről Prost Senna Fangio... .Az is biztos, hogy a középszintűeknél jobb, de úgy őszintén:az elmúlt pár év vörös bikáival még a szomszéd 90 éves néni is VB tudna lenni!

Na és a többi "tehetségtelen versenyző akik nem tudnak semmit" egy a Red Bullnál sokkal rosszabb autóval szenvedték végig az idényt:Alo,Ham...

2013. ápr. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
0%
Rajkesz egy tehetségtelen fizetős majom. A jelenlegi mezőnyben nincs a top10-ben sem.
2013. ápr. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem cssípen raikönent, de elismerem hogy jó. Te is hülye vagy, kedves utolsó
2013. ápr. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
,,A Brazil meg a Belgiumi futam jó h gyorsa átrágja magát, mikor körönként 4-5 másodpercre veri a sokkal gyengébb csapatot, a náluk sokkal fejlettebb RedBullal vettelke... (meg börni is h pátyolgatja szerencsétlen Vettel szánalmas )az meg h nem az nyer akit szeretnénk, hát istenem ez az F1... Kimi és NAGYSchumi rajongó :)" Ez Webbernek miért nem sierült, úgy, hogy nem is a boxból indult? És Webber a brazil nagydíjon miért nem nyelt, a sokkal fejlettebb autóval? Ha az a kifogás, hogy Webber és Vettel autója csak a festésben azonos, akkor 2009-ben mi történt webberrel? Azt meg ne mond hogy karrthikeyan is vb-t tudna vele nyerni, mert ez szánalmas... Ezek szerint Karthi jobb mint webber :D. Raikönen is egy jó versenyző, te től van sztárolva. Nagyon... Vettel meg megérdemelte a vb címeit, ahogy newey is a konstruktűrit. Ez a mérnökök versenye is. Ha nem tetszik, menjél el nézni a Nascart, és szúrkolj annak, akinek a legjobb autója van!
2013. ápr. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

,,És félreértés ne essék, nem azért cseszegetem Vettelt, mert utálom őt.. Alonsot és Hamiltont is utálom,"


háhá öngyilkosság.

2013. ápr. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
Melyik sportág nem korrupt ma már? Mindegyik az,a foci különösen,de a többi is. Amúgy az egész F1 egy tetves angolé,mit lehet várni? Hát persze,hogy angol lesz a világbajnok,az a nyálas képű undormány hamilton...
2015. márc. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!