Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Milyen büntetésre számíthat a...

Milyen büntetésre számíthat a Red Bull és a Mercedes GP a maláj futamon történtek miatt?

Figyelt kérdés
Javítsatok ki, ha tévedek, de ezért meg kellene rángatni a mindkettőt, mivel a Forma 1 szabályai szigorúan és egyértelműen tiltják a csapatutasítást arra vonatkozóan, hogy házon belül lehet-e előzni, vagy sem. Márpedig itt egyértelműen ez történt, még hallhattuk is verseny közben a csapat-rádiókból. Ehhez képest elég látszólag lazán veszik az FIA-nál.

2013. ápr. 9. 16:40
 1/9 anonim ***** válasza:
A Forma-1 szabályai nem tiltják a csapatutasítást. 2000-es évek elején betiltották a nyílt csapatutasítást, tehát fű alatt ott is ment a faszter den jú, pár éve meg feloldották mert semmi értelme nem volt. Tehát semmilyen szabály ellen nem vétettek.
2013. ápr. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én erről a feloldásról még nem hallottam. Honnan szedted ezt?
2013. ápr. 9. 17:17
 3/9 A kérdező kommentje:
Bocs, megtaláltam. 2010 év végén törölték el ezt a szabályt.
2013. ápr. 9. 17:21
 4/9 A kérdező kommentje:
Viszont bent hagyták azt a kikötést, hogy a csapatutasítás nem véthet a sportág jó híre ellen. Ez pedig szerintem beleeshet ebbe, de ez majd később derül ki.
2013. ápr. 9. 17:23
 5/9 anonim ***** válasza:
Az eset már vagy 3 hete történt és semmi ilyesfajta reakció nem volt az FIA részéről tehát később se lesz. Az a cikkely meg amit említettél kb mindenre alkalmazható lenne, de legfőképp az FIA szar munkásságára, na az aztán árt az F1 hírnevének.
2013. ápr. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#4


A Vettel Webber esetben erről nem lehet beszélni mert Vettel pont hogy felrúgta a csapatutasítást. A Hami Rosberg esetben meg láthattuk hogy Rosberg nem tud mit kezdeni Hamiltonnal, meg ha a csapat annyit mond, hogy nem lett volna elég a benya hogy végig csatázgassnak akkor már megint ott tartunk hogy ezért nem oszthatnak büntit. Ez van ez egy ilyen biznisz.

2013. ápr. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Elfogyott a benzin? Érdekes, mások megoldották a dolgot. Ez nem neked beszólás, hanem a mercisekre nézve az. Vettel meg ugyanolyan önző módon viselkedett, mint ahogy szokott, de attól még elhangzott a csapat utasítás mindkét helyen. Eresszék egymásnak a versenyzőket és kész. Értem én, hogy egy csapatban vannak, de elég volt az az öt év, amit a Ferrari tönkre vágott a kétezres évek elején. Pontosan ez a hozzáállás vezetett oda.
2013. ápr. 9. 19:00
 8/9 anonim ***** válasza:

Alonso, vagyis a Ferrari semmiféle büntetést nem kapott amikor 2010-ben Massát második helyre utasították a német gp-n. pedig szerintem Massa teljesítménybeli visszaesését inkább jelentette ez mint a balesete. mert amikor visszatért, akkor ment neki, a német után meg eltűnt.

nos, tehát ha a Ferrari nem kapott semmit, akkor a Red Bull vagy a Merci miért kapna?

és én úgy gondolom, hogy a Merci azért utasította Rosberget, mert látta, hogy oda vissza előzgetik egymást, meg látták előtte Vettel manőverét is és nem akartak kockáztatni. Ez megérthető valamelyest.

és a verseny végén bocsánatot is kértek Hamiltontól, hogy kevés üzemanyagot kapott

2013. ápr. 10. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A 2010-es Német Nagydíj után megbüntették a Ferrarit (talán 100000 euro), de az más mert akkor még tilos volt a csapatutasítás.

Most egyiket se fogják megbüntetni, mert semmi szabálytalan nem történt

2013. ápr. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!