Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Hogyan tudnám a maximumot...

Hogyan tudnám a maximumot kihozni magamból, ha sprinter akarok lenni, és most kezdeném el igazán az edzést?

Figyelt kérdés
az lenne a legjobb,ha vki leírná,hogy kb milyen gyakorlatokat csináljak,miből mennyi kb,meg milyen gyakran,stb (az is érdekelne,hoyg kb milyen testi paraméterek kellenek egy ideális sprinternek:D....)pl azt gondolom,hogy sokat kéne sprintelni,de azt nem tudom,hogy naponta,hetente mennyit:D
2009. okt. 11. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert szerinted ez így működik hogy itt valaki leírja neked a tutit és akkor te néhány éven belül bajnok leszel, vagy mi? Nagyon naiv vagy. Menj el egy atlétika edzésre, és járd végig szépen az iskolát. Ott kiderül megmondják milyen gyakorlatot kell csinálni, nem viccből van ez kitalálva.
2009. okt. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igaza van az elsőnek. Esetleg a google-n is lehet anyag rövidtávos edzésekről. Neked a robbanékonyságod kell növelni. A helyedben megkérdezném a tesitanárodtól, hogy időeredményeid meg ugrásaid (helyből és nekifutásból távol) alapján milyen izomrostösszetételed van (lassú- avagy gyors-domináns), mert ettől függ, hogy alkalmas leszel-e. Ne felejtsd el, sprinternek sokkal inkább születni kell, mint távfutónak; fontos a genetika.

Más: otthon csinálhatnál félguggolás-felugrásokat, akár kézisúllyal is, meg nem árt, ha van futópálya a környéketeken.

2009. okt. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nincs tesim már egy ideje..és középsuliba se az volt tesin,hogy fú fussunk le időre ezt,meg azt,hanem csak gimnasztika volt,meg kosárlabda:S fos volt az egész
2009. okt. 12. 14:20
 4/4 anonim válasza:
Ehhez kellenek bizonyos adottságok is természetesen. Nem tudom, hogy te milyen gyorsan futsz. Én pl. 500 m-t 67 mp alatt futottam. 2 sulicsúcsom van :D
2009. dec. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!