Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Te milyen büntetést szabnál...

Te milyen büntetést szabnál ki a "forma 1" kifejezés használatáért?

Figyelt kérdés
Tudtommal az összes többi országban ki bírják mondani, le bírják írni a teljes nevét (Formula 1), vagy tudják normálisan rövidíteni (F1). Miért kell kispórolni azt a két betűt?

2013. szept. 25. 20:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%
Én az ilyen kérdések kiíróit lövetném tarkón.
2013. szept. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%
Egyet értek az első válaszolóval, nyugodtan lepontozhatsz engem is. Jól tudod hogy külföldi országokban formula 1 nek hívják de ez itt Magyarország. Ha jól tudom akkor így "magyaros" és sokkal jobban hangzik. Én sosem mondanám formula 1nek,de mindenkinek szíve joga.
2013. szept. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem értem, mitől lenne magyarosabb... Nem Kocsi 1 vagy hasonlók, ez csak szimpla betűspórolás. Köszönöm, hogy annyira nagyra tartasz, hogy egyedül le tudok valakit pontozni nullára, de ilyen ember gyakorin nem létezik. Én mondjuk nem hívnálak Sanyinak, ha Béla vagy (akkor sem, ha Magyarországon vagyunk és jobban hangzik). Egyszerűen azért, mert nem az a neved.
2013. szept. 25. 23:45
 4/19 anonim ***** válasza:
71%

Ha a Sándort lehet Sanyinak hívni, akkor miért ne lehetne a Formula 1 Forma 1.

A jelentése a szónak nem változik, csak rövidített forma.

Nem hiszem el, hogy ez a legnagyobb bajod az életben..

2013. szept. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Én nem állítottam hogy nullára pontoztad le.Persze ezzel azt akarod mondani hogy többen is úgy gondolták hogy nincs igaza.

"A Formula–1 (rövidítve: F1, magyarul rendszerint Forma–1)"

Wikiről másoltam.

Szerintem ezen ne vitatkozunk kérdésedre válaszolva nekem jobban tetszik úgy hogy Forma 1 mint úgy hogy Formula 1. :)

2013. szept. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Ja bocs nem is azt kérdezted hogy mért mondjuk Froma 1nek hanem azt hogy büntetnék-e. :D :D :D

Nem büntetném mert mindenki úgy beszél ahogy tud. :) :)

2013. szept. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
9%
Örök életben Forma 1-nek mondtam, és semmilyen büntetést nem szabnék ki, mért is? Ha ekkora probléma ez neked, akkor menj Angliába, vagy akár hova, és ott majd F1, meg Formula 1 lesz.
2013. szept. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

"A jelentése a szónak nem változik, csak rövidített forma."

Öööö, de, változik. Hogy egy szótárat idézzek: "Formula (Sports) A set of specifications, including engine displacement, fuel capacity, and weight, that determine a class of racing car."


"Wikiről másoltam."

Tehát ha oda van írva, akkor jogosan mondhatod annak? Miért is van odaírva? Mert a sok észlény ezt használja, mert nem bírja kimondani a nevét.


"mindenki úgy beszél ahogy tud."

Hát én is valami hasonlót gondolok, hogy csak a magyaroknál lehetnek ennyire hülyék, hogy nem bírnak valamit a nevén nevezni. Helyette adnak neki egy teljesen más jelentésű nevet. (Ez nem a Sándor -> Sanyi, hanem a Béla -> Sanyi kategória, kedves #4-es)


"Nem hiszem el, hogy ez a legnagyobb bajod az életben.."

Gyere át a magyar politika témába, ott kérdezek nagyobb problémákról is! ;) Itt még az is a problémám, hogy a 6 eddigi válaszból min. 3-ban szép nagy kreténség található.

2013. szept. 27. 13:05
 9/19 anonim ***** válasza:
Hát én erre már nem tudok mit mondani majd ha lesz valami jó válaszom írok addig is keresgélek infókat róla.
2013. szept. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
52%
tipikus magyar szokás hogy dolgokat átnevezünk úgy hogy az eredeti jelentésével köszönő viszonyba se legyen. ezen kár kiakadni.
2013. szept. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!