Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » NASCAR vagy a WTCC a színvonal...

NASCAR vagy a WTCC a színvonalasabb?

Figyelt kérdés
Egyik európa top túrakocsi sorozata a másik meg amerikáé. Na de melyik a jobb? WTCC vagy a NASCAR Sprint Cup?

2014. jan. 21. 11:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Nascar több embert mozgat meg, látványosabb, inkább show (és borzalmasan nehéz ám oválon menni, nem csak balkanyar az egész, mert csúsztatják a kocsit). Az autó erősebb, de elavult technológia (illetve most új gen autóknál nem tudom lett-e etéren frissítés, de pár éve olvastam, hogy nagyon egyszerű, és régi konstrukció az egész hajtása). Pilóták szempontjából változó, van pár nagyon jó, de itt is sok a pár alkalmas töltelék.


WTCC legnagyobb gondja, hogy nem igazán illene rá a W... csak helyszínek miatt... de szerintem ez, hogy gyártók alig vannak (oké, most javulgat), ez rányomja a bélyegét

És tényleg nem a túraautózás csúcsa, mert DTM, STCC és még a V8asok (ausztrál meg superstars; ha köridőkben nem is feltétlen, de szórakoztatás faktorban - motorerő, kinézet, stb - feljebb vannak)

A legfőbb gondja wtcc-nek, hogy eddig direktbe az utcai autókhoz hasonlóak mentek ott, ténylegesen akár felnyomott utcai alkatrészekkel... ami nem rossz, de nem a túraautózás csúcsa... regény vége


zárásképp... nem lehet összehasonlítani a kettőt, egyik tényleg touring, míg a másik stock, tehát nem egy kategória... külcsínyre nascar, de technikára wtcc (tudom, hogy gyengébb a motor, de ezerszer fejlettebb, nem beszélve a futóműről; ami oválon persze nem olyan fontos)

2014. febr. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
54%

NASCAR: Erősek a kocsik, nagyok, hangosak. Gyorsak. Semelyik európai versenyben nincs ilyen töménységben meg a benzinvér-lényeg, ami itt van.

Véleményem szerint az európai autóversenyek unalmasak, az autók csúnyák, bugyuták és gyengék. Hallottam közelről F1-et is, láttam GT futamokat, stb. Szóval nem kamuzok.

Az amerikai jobb, bár azt élőben nem láttam, de ha a tv-ben nagyon tetszik, élőben sem lehet rossz.

Itt egy példa:


http://www.youtube.com/watch?v=80l5-inPhgk


Sajnos ilyen már nem lesz, mert már nem karburátorosak a kocsik, meg itt is halad a techika, pedig milyen jó is a klasszikus harci szekereket nézni 300-al menni.

2014. márc. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Össze sem hasonlítható a kettő. A NASCAR fényévekkel jobb a WTCC-nél. Ott igazi autóversenyek vannak a WTCC-ben meg aki nem Citroennel indul az nem is számít. NASCAR-ban 20-25 versenyző közül bárki nyerhet bármikor a WTCC-ben meg 3 pilóta között megy a verseny.


Aki meg azt mondja hogy a NASCAR pilóták csak körbe-körbe mennek annak a fejében súlyos problémák vannak.

2014. júl. 24. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!