Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Küzdősportolónak fehérjén...

Küzdősportolónak fehérjén kívül érdemes valamit vennie még teljesítményfokozás céljából?

Figyelt kérdés
Néztem ilyen 23 vitamint+5 fajta kreationt tartalmazó készítményeket, mindenféle ilyen dolgot, ami elvileg javítja a teljesítményt. Van értelme küzdősportolóak ilyesmit vennie a fehérjeturmix mellé?!

2014. okt. 20. 07:39
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Hát ez nem így megy.:) Még komoly súlyzós edzések mellé tolva is a kreatint max pár centi jöhet, az is kezdőknél inkább és tömegnövelő étrend mellett. Nem lesz nagy karod csak úgy. Jó is lenne, ha ilyen könnyű lenne.:)
2014. okt. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
amúgy egy kérdésem lenne... Van értelem egyáltalán annak edzeni, aki nem tud fehérjézni? PL az ütőerő növelése esetén ha tegyük fel a technika tökéletes, akkor mi értelme fekvőket nyomni, ha az izom nem fog nőni tőle? de bármilyen izomról beszélhetünk. Van értelme fekvőket nyomni, vagy nincs?
2014. okt. 20. 12:25
 13/23 anonim ***** válasza:

Van, mert a fekvőtámasszal az erő-állóképességet fejleszted. Ez nem erő és állóképesség, hanem így egyben írva: erő-állóképesség. Mert van aerob állóképesség is. Tehát egy küzdősportolónál nem feltétlen, sőt főleg nem az izomnövekedés a cél, hanem az állóképesség növelése. Erre pedig alkalmas a fekvőtámasz is. Aerob vagy kardio állóképességre pedig pl az ugrókötelezés, futás, bicaj, stb.

A fehérjézés azért nem jó szó, mert fehérjét ehetsz húsból, tojásból, túróból is, tehát akkor is fehérjézel. De ezt már egyszer leírtam, hogy a szervezetenek az a lényeg, hogy meglegyen a napi kb 2g x ttkg fehérje. Hogy ez most mind szilárd kajából van meg vagy egy része protein porból az mindegy.

2014. okt. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
oké de a fehérjézést konkrétan a fehérjeporivásra értem. Oké, de küzdősport esetében az erőállóképesség edzésnek csak akkor van értelme, ha soha nem hagyod abba, nem? Mert ha pl napi 100 fekvőt lenyom valaki egybe, aki pl K1-es vagy karatés, annak nem fog nőni az izma, ha nem visz be elég fehérjét, de lefog tudni nyomni 100 fekvőt, de ha egy hónapig nem nyom le egy fekvőt sem, akkor nem fog tudni utána csak 15öt lenyomni megint nem? Egyébként miért képes valaki lenyomni rengeteg fekvőt, ha az izma nem nő? nem értem az izom és a test működését pontosan... azt hittem az erő az izom és az inak, és a technika függvénye. de ha nem nő az izmod, mivel nem viszel be fehérjét, akkor miért képes valaki sok fekvőt lenyomni, és nagyobbat ütni mint a másik?
2014. okt. 20. 12:41
 15/23 anonim ***** válasza:

Te is írtad: nem a nagyobb izom a feltétele annak, hogy több fekvőt nyomj. Az izom állóképessége a lényeg, amit rendszeres edzéssel tudsz fokozni. ÉS eleve egy nagyobb izmú, nagyobb tömegű ember, mint pl én is kevesebb fekvőt tud egyhuzamban, mint egy 60-70 kilós, aki erre edz. Nem mindegy, hogy mennyi a testtömeg amit meg kell mozgatni.

A másik meg az, hogy amiből már tudsz 20 ismétlést végezni, azzal nem lesz izomnövekedés. Tehát fekvőtámasszal is csak addig lesz, míg nem tudsz 2 0feletti sorozatokat. Ha már könnyedén megy kb 20, akkor elmarad az izomnövekedés, mivel nem lesz mikroszakadás az izomban, ami regenerálódva tud növekedni. Az izom mikroszakadásához nagy terhelés kell, nem elég a lazán csinált fekvőtámasz. Tehát ha az a cél a fekvővel és könnyen megy 20 ismétlés egyben, akkor növelni kell a terhelést, pl hátizsákban plusz súly felvétele vagy egykezes fekvő végzése.

Az ütőerő pedig technika kérdése is.


A fehérjézést pedig így szóhasználatra felejtsd el. Mert hiába használ valaki tápkieget, ha még azzal sem lesz meg neki a napi 2g x ttkg, akkor nem fog annyit fejlődni, mint az, akinek megvan húsból, tojásból. Hogy értsd: aki megeszik napi 400-600g húst és még mellé pár tojást, túrót, az jobban fejlődik, mint az aki szar étrend mellé megiszik egy kis fehérjeport. Utóbbinak ezzel a porral sem lesz meg annyi fehérjéje, mint amennyi kell!

Ennél nem tudom már egyszerűbben elmagyarázni, remélem így világos azért.

2014. okt. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
aha világos. Csak egy kis 70 kilós emberke, miért képes kinyomni ennyi fekvőt, ha tegyük fel ugyan akkora a tömegem, de nagyobb a karom, és én csak 10et tudok? Az lehetséges, hogy valaki rengeteget edz, de csak káposztát eszik és nagyon kemény harcos lesz belőle!? :D Arra vagyok kíváncsi hogy az ütőerő stb növelhető fehérje nélkül? Idáig azt hittem az izom mennyisége dönti el, hogy feltudom-e húzni magam egy kötélem pl. Egyébként úgy nyomom a fekvőt, hogy felveszek nehezékeket stb.
2014. okt. 20. 12:59
 17/23 anonim ***** válasza:
Jobb az állóképesség annak, aki többet tud lenyomni egyszerre. Ilyen egyszerű. De ezt edzéssel lehet ugye fejleszteni. Az ütőerő az technika is, ezt megdumáltuk, de a húzódzkodás már erőkérdése, tehát ott már az erőd fog dönteni.
2014. okt. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
aha értem! Hogy őszinte legyek nagyon erőseket ütök és rúgok, de nem tudok két kört lefutni, és szörnyen gyengének érzem ez miatt magam... És hiába ütök bazi nagyot (igaz ez relatív, mert Alistat Overamhez képest akkorát ütök mint egy kisfiú) rendkívül hamar kifáradok. tehát két kör futástól kb összeesek. A másik pedig hogy nem tudom kétszer felhúzni magam húzockodásnál, pedig a karom nagyobb egy fokkal az átlagnál. (nem egoból mondom..). Tehát nagybb a karom, és nem zsír, hanem izom, de mégis nem tudom felhúzni magam csak kb kétszer, fekvőből kb 15-öt tudok lenyomni és képtelen vagyok 2-3 körnél többet lefutni egy focipálya körül. Tehetségem van, a refelxem átlag feletti, de a kondicionális dolgaim átlag alatt vannak... annyit észrevettem, hogy nagyon gyorsan fejlődnek az izmaim az átlaghoz képest.
2014. okt. 20. 13:05
 19/23 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy mekkora testtömeggel húzódzkodsz. Leszálkásítva kevés zsírral könnyebb lenne húzódzkodni. Hogy nagy a karod azt nem hiszem, mert ez is viszonyítás kérdése. Én nem mondom, hogy az én szálkás 44-es karom nagy lenne, de a tiéd tuti nincs ekkora. Szóval kinek mi a nagy.:)
2014. okt. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
De van olyan ismerősöm akinek ugyan akkora a tömege mint nekem, de a karja fele ekkora, mégis többször felhúzza magát, és több fekvőt tud nyomni mint én...
2014. okt. 20. 13:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!