Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » 14 éves vagyok, még nem tudok...

14 éves vagyok, még nem tudok nagyon úszni, de meg szeretnék megtanulni, akár versenyszerűen. Ha ilyen későn kezdem, mennyi esélyem van rá, hogy országos/európabajnokságon indulhassak?

Figyelt kérdés
Elég késő lehet, mert az olimpián 13 éves is kint van. Tudom, hogy főleg tehetség/kitartás kérdése, de ha innen reménytelen, akkor inkább nem hajszolom magam, hanem "csak" megtanulok rendesen úszni. (194 cm, 65 kg vagyok, elég hosszúak a karjaim)
2008. aug. 13. 19:53
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
97%
Igazán nem szeretnélek elkeseríteni, de szerintem akik erre a szintre jutnak el ők már nagyon kicsi korban kezdik el a sportot, aztán még szelektálódnak is, mielőtt kijutnak ilyen eseményekre. Én is úsztam 7 évet és nagyon egészséges, ráadásul nagyon jó alakot ad. Ahogy az adataidból látom elég vékony lehetsz, ha ennyi kiló vagy ilyen magassággal, szóval az úszás csak a javadra válhat.
2008. aug. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
76%
Hello! Sajnos azt kell mondanom, semmi esélyed nincs. Már kb. 3 éves kortól kell tudni úszni, aki nagy versenyző akar lenni. Te 14 vagy, és nem tudsz úszni. Inkább menny el vívni, vagy sportlövőnek
2008. aug. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
97%
Én is csak azt tudom, mondani mint a többiek. Az olimpián is 16-17 éves lányok is indulnak, és nem 2 év alatt jutottak erre a szintre.
2008. aug. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
97%
Hát én 2 éves korom óta úszom, de az olimpia nem jár nagyon a fejemben. Nem bírom a túl nagy feszültséget :) De elmondhatom, hogy azért pár első helyezést már bezsebeltem. Az ismerősöm lánya 10-11 évesen kezdte, de ő is egész szép eredményeket ér el. Ezzel mutatom, hogy semmi sem lehetetlen, de olimpikon már nem nagyon lehetsz.
2008. aug. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
57%

Én meg csak azt mondom, hogy amit az előttem szólóak elmondta, az reális, azonban az ember amit AKAR, azt el is tudja érni. Te is lehetsz még olimpikon. Miért is ne?

Azonban van egy olyan sejtésem, hogy nálad ez most csak egy fellángolás az olimpia miatt...

2008. aug. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:
68%

Én csak bízatni tudlak. Ha valóban akarod akkor gőzerővel hajtanod kell , íratkozz be úszótanfolyamra és hajrá!Amit meg akarunk kapni meg is kapjuk de csak ha nagyon akarjuk.És amúgy is a remény hal meg utoljára. Ha meg az olimpia dolog mégse jönne be(mégis maradsz az úszásnál) , akkor is jó karierred lesz , sok új haverod szép kidolgozott tested amivel együtt jár a szép barátnő, egészséges életed.Kell ennél több?:)Ugye hogy nem!

Ne félj a kihívásoktol nincs veszteni valód!

Hajráá!

Majd szurkolok neked az olimpián!;)

2008. aug. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
100%
194 cm + hosszú karok = kosárlabda!
2008. aug. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Igazolt kosaras vagyok. :)
2008. aug. 14. 09:21
 9/27 anonim válasza:
87%
14 évesen már az Olimpián kellene legyél Pekingben.
2008. aug. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
75%

Semmit sem késő elkezdened.Ha nagyon akarod még van esélyed kijutni egyszer az olimpiára.csak nagyon kell hogy akard is.

De ha nem fog menni az úszás akkor ne is erőltesd a dolgot.

7-8 évesen próbáltam megtanulni uszni.Úszómester tanított minket de nekem ez az úszás dolog sehogysem ment.igazából örültem is ha nem kellett kimennem a strandra :)

Nem voltam/vagyok sportos alkat gondoltam hogy el kellene kezdeni valamilyen sportotÉs most 16 évesen elkezdtem lovagolni ami tényleg eleinte nem is volt olyan könnyű mint ahogy azt bárki gondolja de már kb.1 éve lovagolok egész jól és majd remélem egyszer versenyezni is fogok :)

2008. aug. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!