Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Íjászatot szeretném elkezdeni,...

Íjászatot szeretném elkezdeni, egyenlőre hobbi, utánna sport szinten. Hogyan fogjak hozzá? Leginkább a tradicionális íjászat tetszik.

Figyelt kérdés
Esetleg ötletek megbízható korrekt boltokra, egyesületekre.
2008. szept. 1. 16:37
 1/5 anonim válasza:
100%
Először is menj be egy íjászboltba, ott tudnak neked segíteni, hogy milyen erősségű íjat válasz. Én mindig úgy néztem meg, hogy milyen erősségű íj a megfelelő, hogy fel tudom-e ajzani, magyarul rátudom, e rakni az íjra az idegét érthetően a húrját. Szerintem is a tradicionális íj a legszebb és a legkorhűbb. Tradicionális íj közül a Grózer fajta íjat ajánlanám neked melegen mivel strapabíró és pontos nekem is ilyen van :). Budapesten egy jó megbízható boltot tudok ajánlani neked ahová én is 5 évig jártam a Tüzes íjászt, de mindent megtalálsz az www. ijasz.lap.hu-n (boltok, egyesületek, felszerelések stb.) Pesten van hangulatos gyakorlóterem a Fekete Sasok nevű egyesület keretében, ott megtanulhatod az alapokat habár szerintem az egész csak érzés, erő és rengeteg gyakorlás kérdése. A sport és a hobbi között szinte semmi különbség sincsen. Max. annyi, hogy ha versenyekre jársz mélyen a zsebedbe kell nyúlni, mert nem egy olcsó sport. Aztán ki lehet váltani a versenyzői igazolványt, ami sok versenyen kell, de verseny és verseny között is van különbség. Vannak nagyon jó minden szabálytól mentes klassz versenyek. Ilyen pl. a minden évben megrendezésre kerülő Örkényi nagy nyári íjászverseny több mint 200 résztvevővel érdemes egyszer megnézni nagyon hangulatos és kemény 2 napos verseny játékokkal a végén. (futóvadra való lövés na nem élő állatról van szó, távlövészet 120-210 m-ig és korongozás, mikor feldobnak a levegőbe egy kerek alakú tárgyat és azt kell eltalálni) A versenyek általában sok ember számára nem vérre menő küzdelem, hanem kikapcsolódás és ha már sokat versenyzel a versenyek légköre lassan egy baráti találkozóéra fog emlékeztetni. Tradicionális íjjal viszont nem lehet olimpiára menni, max. európai bajnokságokra. Szóval nem egy versenysport. Az íj erejét fontban mérjük. Nem tudom, hogy fiú vagy-e vagy lány de kezdő íjásznak szerintem elég a 45 fontos vagy erősebb íj. Lányoknak 40 alatti. Remélem, hogy tudtam segíteni. Sok sikert az íjászkodáshoz.
2008. szept. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kimerítő választ:)

Az örkényi napokról én is mostanság olvastam, viszont a megrendezés idejéről nem találtam semmit sem.

Lehet egyszerre tradi és olimpiai, sport íjjászatot is folytatni?

Versenyeknél mi ami sokba kerül?

2008. szept. 15. 09:36
 3/5 anonim válasza:
Nincs mit, szívesen :). Általában június utolsó hétvégéjén szokott lenni az örkényi verseny, de a www.szip.hu-n találsz versenykiírásokat (terep, 3D, vadász, térfa stb. kategóriában. Ez a verseny azt hiszem, hogy a 3D-s kategóriában van ha nem, akkor a vadászban) Lehet egyszerre két típusú íjjal folytatni, de ahhoz őstehetségnek kell lenni, hogy mindkét fajtával profin tudj lőni (még eggyel is nehéz :)) Ami nehéz a két típusú íj egyszerre történő használatánál az, hogy más technikát igényel, és az olimpiai íjhoz azért egy edző sem árt. Szóval, ha lesz egy technikád ami jó a tradihoz, az nem feltétlenül lesz jó egy olimpiaihoz, sőt egy oly közel álló kategóriához sem mint a vadászreflexhez. Persze sok minden hasonló, de az apró eltérések betudnak tenni. Zavaró dolog az agyat átállítani, hogy most ne a bevált technikát csinálja, és az íjászat nagy része idegi sport. Ami sokba kerül egy versenyen: először is ott van a benzinköltség, ami piszok drága főleg mostanában, és ha emeltszintű versenyekre akarsz menni ahhoz pár száz km-t kell bizony menni. Másodszor a nevezési díjjak sem olcsók főleg a kétnaposoké olyan 3000-5000 Ft körüliek, és a szállás, na az jó drága akár csak egy panzió is. Az egynaposokért is sokszor 3000 Ft kell fizetni, de meglehet úszni 1500 Ft-ból, jobb helyeken. Aztán ne feledkezzünk meg a vesszők utánpótlásáról, mert hát azok aztán fogyó eszközök darabja 700-1000 Ft a favesszőké. Végére hagytam, ami azért költségkímélő, de azért fontos: az elemózsia. Főleg a két napos versenyeknél. Talán még számításba jöhet a ruházkodás egy jó bakancs, oldaltáska stb. de ezek már tényleg nem tételek. Szóval így összegezve láthatod, hogy igencsak egy drága sport, sajnos. Az előző hozzászólásomból kimaradt egy bolt a csodaszarvas íjászbarlang a Móricz Zsigmond körtérnél van a Kafka Margit gimnáziummal szemben, jó sok tradi íjuk van.
2008. szept. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

cső

nekem van egy 32 fontos reflex íjam áron alul 20000 a tied

vegyé fel msnre és megdumáljuk ha érdekel fitbikeco-style@hotmail.com

2009. júl. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia! A kései kommentért elnézést :) Annyit akarok kérdezni, hoyg végülelkezdted-e.

Szeretnék párszor elmenni klubba/pályára, ahol lehet gyakorolni (mint egy lövészet). Van ebben azóta valami tapasztalatod? Van valami tipped? Megköszönném :)

2013. jan. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!