Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Mennyi idő alatt tudnék...

Mennyi idő alatt tudnék felkészülni a félmaraton lefutására? Hogyan tudnék felkészülni?

Figyelt kérdés
Nem szoktam futni és ha futok 10 percig tudok futni.
2015. júl. 14. 21:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem valami informatív ez a 10 perc futás. Mekkora tempóval? Vannak olyan emberek is,akik olyan lassan kocognak,hogy egy én lesétálom őket úgy,hogy nem is erőltetem meg magam.....ha te is olyan vagy,akkor az a 10 perc futás az nem nagy távolság.


Kevésbé értek a hosszútávfutáshoz,de ez nem olyan egyszerű azért,hogy ennyi info alapján meg lehessen mondani. Pl nem ártana,ha megírnád,hogy mennyi időd lenne egy héten felkészülni,hány éves vagy,vagy hogy hány kg...

2015. júl. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kezdésnek ha már ez menni fog:

[link]

Ha már 2-3 hétig tudod futni az 5 km-t utána válthatsz nagyobb távokra.

Egy kis elmélet a maratonhoz ami hasznos információkat tartalmaz: [link]

És egy félmaraton edzésterv kezdőknek, ezt javaslom az 5km-es táv stabil teljesítése után kezdd csak el:

[link]

Ez 18 legalább 18 hét, illetve ha az a 10 perc amit írsz stabil jó tempójú kocogást jelent, akkor 1-3 héttel akár rövidülhet is az idő. De ha az a kocogás inkább csak gyors séta és nem éri el a hivatalos minimum kocogás sebességet:D akkor 18-25 hét szerintem.

2015. júl. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha most 10 percet bírsz, akkor erre rá kellene szánni egy évet. Biztosan össze lehet állítani olyan edzéstervet, amivel feleannyi idő alatt is sikerülne, de ha hosszútávra tervezel a futással, akkor nincs hova sietned. Ha most elkezdesz kapkodni vele, abból lehet lesérülés és kiábrándulás is. Szerintem először tűzd ki a 10 km-t célodnak, az egy jó mérföldkő a félmaraton eléréséhez. Sok versenyt is szerveznek erre a távra, ami segít fenntartani a lelkesedést.
2015. júl. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!