Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » A Ferrai jövőre a VB címért...

A Ferrai jövőre a VB címért fog harcolni?

Figyelt kérdés
Ferrari jövőre ugyanolyan erős lesz, mint a Mercedes?

2015. dec. 6. 13:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, hatalmas előnye van a Mercedesnek, ha csak valami olyan drasztikus visszaesés nem történik velük mint anno a Ferrarival 2004 után akkor nem hiszem, hogy jövőre még utolérik őket, függetlenül attól, hogy szerintem is erősebb lesz a jövő évi Ferrari.

Ha pedig nagyjából azonos erőt fognak képviselni én akkor is Hamiltonra tippelnék mint egyéni világbajnok mert szerintem Rosberg több pontot tudna ellopni Vetteltől mint amennyit Raikonnen tudna Hamiltontól ami nagyon megalapozná Hamilton egyéni, és a Mercedes újabb konstrukőri vb. címét.

Szóval szerintem a jövő évi F1 ha nem is ilyen hatalmas előnnyel de még a Mercedesé lesz...

2015. dec. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Biztos nem lesz ugyanolyan erős, maximum nyer pár versenyt, de már az is jó.
2015. dec. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tételezzük fel, hogy a Ferrari nem esik vissza és nem is stagnál, tehát fejlődik a következő szezonra. Ebben az esetben ugye Vettel húzná a Ferrarit, mert Räikkönen már nem képes kiváló teljesítményre. Ez szinte biztos. Tehát nagyon sok futamon úgymond egyedül harcolna Vettel a két Mercedessel. Ebből kifolyólag a konstruktőri VB-re én még jövőre esélytelennek látom a Ferrarit. Viszont egyéniben talán Vettel kicsit közelebb kerülhet majd valamelyik Mercedes éllovashoz, mert ahhoz kétség nem férhet hozzá, hogy jövőre is inkább ők fognak dominálni. Hogy miért? Azt szinte tökéletesen leírta az első hozzászóló. Räikkönen, ha csak valami csoda nem történik, akkor kb. egy ugyanilyen szezont fog futni jövőre is. Az az nem fog tudni Vettel alá dolgozni. Ami nagy hátrányt fog jelenteni. Egyéniben jövőre én még mindig Hamiltont mondanám, de ha Rosberg úgy kezdi 2016-ot, mint ahogy 2015-öt befejezte, akkor akár még ő is világbajnok lehet. De még egyszer mondom, én jövőre is Lewis-t mondanám. :)
2015. dec. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Vettel már idén is elég közel került rosberghez. A merci fejlesztései nem jüttek be,az új motorjuk nem lett erősebb, viszont akadtak vele technikai problémák. Gumikezelésben is erősebb a Ferrari (szingapúr), és stabilabban fejlődik. szerintem csökkenni fog a különbség a két csapat között. És ne felejtsük el azt sem,hogy hamilton és rosberg kapcsolata a mélyponton van, mig a ferkánál le vannak osztva a szerepek. Szerintem Vettel ott lesz a cimért folyó harcban.
2015. dec. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal. Szerintem is fejlődni fog a Ferrari, de még nem eleget a vb címhez. Vettel viszont ott lehet egyéniben a Merci pilóták között. Talán több futamgyőzelem is összejön neki, és nem úgy, hogy a Mercik visszaesnek, hanem erőből, tiszta pályán folyó küzdelemben győzi le őket. Räikkönen számomra is kérdőjel, talán stabilabban tudja majd hozni a jó helyeket, de csak Vettel mögött.


Én nagyon remélem, hogy Rosbergnek elég adalék volt ez a három pole és futamgyőzelem zsinórban ahhoz, hogy jól kezdje a jövő évet, és hogy egész szezonban méltó ellenfele legyen Hamiltonnak. Hami talán kicsit elsüllyed majd a szupersztárságban (bár idén is szinte tökéletesen teljesített, pedig elég lazára vette az életstílusát), és nem tudja olyan könnyen lenyomni Rosberget minden futamon. Szerintem közöttük is legalább olyan szoros lesz a küzdelem, mint a Mercedes és a Ferrari között. Legalábbis nagyon remélem! :)

2015. dec. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A HAAS fejlesztése és szélcsatornája miatt a Ferrari dupla annyit dolgozott, mint a többiek, szóval én látok rá esélyt, hogy legyenek egy szinten. Ha ez megvalósulna, akkor lenne esélye a Ferrarinak/Vettelnek, mivel akkor szét kéne választani a két Mercit taktikailag. A Mercedes meg nem egyszer bizonyította már 2010 óta, hogy a taktika és a matek nem az erősségük :)
2016. jan. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A következő szezonban semmiféle komolyabb szabályváltoztatás nem várható, tehát ha közelebb is kerül a ferrari, akkor sem hiszem, hogy komolyabban veszélyeztetnék a mercit.

Másrészt viszont bár Vettelt jobban szeretem, de hamiltont jobb versenyzőnek tartom.

Bár, ha hamilton elkezd lazáskodni, mint idén év végén és talán a motivációja is kevesebb lesz, akkor van Vettelnek is esélye, de sajna ott van Rosberg is, aki azért elég jó pilóta ahhoz, hogy hozza a kötelezőt.

Szóval úgy érzem Hamit csak saját maga tudja elverni idén is.

2016. jan. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!