Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Szerintetek a Forma-1 népszerű...

Szerintetek a Forma-1 népszerűségét megverheti valamelyik másik versenysorozat mondjuk 10-20 év múlva?

Figyelt kérdés
Továbbá az is érdekel, hogy a MotoGP-t, WTCC-t, NASCAR-t, IndyCar-t, WEC-t nagyjából hányan nézik TV-n keresztül? A Forma-1-et ugye kb 500 millióan nézik.

2016. ápr. 8. 19:35
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Most olvastam egy 1-2 éves cikket, mely szerint a WTCC-t is kb 500 millióan nézik, de nem érzem, hogy az F1 szintjén lenne a népszerűsége. Rosszul érzem?
2016. ápr. 8. 20:06
 2/27 anonim ***** válasza:

Nem.


De ez már sokszor felmerült kérdésként. Főleg a Nascar, de még az IndyCar is inkább a tengerentúlon híres. A WTCC elég gagyi sorozat, és sem az, sem a DTM vagy a WEC nincs és nem is lesz az F1 szintjén. A MotoGp más kategória. Az F1-nek óriási presztízse van, és ameddig tényleg nem teszik nézhetetlenné, addig az élen lesz. Most jövőre, vagy az azutáni évekbe lehet jön egy-két jobb szezon, de az idei is kicsit jobbnak ígérkezik. Hiába próbálják módszeresen elb*szni, azért még valamennyire élvezhető, és ezt mondom én, aki nem vagyok elvakult. Az elvakultak úgy számolják vissza a napokat, mint kisgyerek a karácsony előtt. És rengetegen vannak, egyik hamiltonos a másik vetteles, akkor kezdődnek ezek a kommentcsaták, hogy hú, mi a vörösek vagyunk, és nekünk van múltunk, ti meg csak az aktuálisan felkapaszkodott, múlt nélküli, divatcsapat vagytok, a merci... fárasztóak. Unatkozó, élettelen, ostoba emberek. Szóval az ilyen fangirlöknek, fanboyoknak érvágás az is, ha kicsit később kezdődik a szezon vagy ilyenek. És általában csak f1-et követnek. Úgyhogy sokat kell még ezen a sorozaton roncsolni, hogy valahogy beelőzze mondjuk az Indycar.


Azt, hogy hányan nézik, szerintem relatív... tehát a Nascart itthon szerintem alig nézik, de a tengerentúlon sokan vannak és ott sokan is nézik. De ott meg az F1 elég csekély. Nehéz lenne számokkal dobálózni. Biztos pártízmillióan nézik a WTCC-t is, a MotoGpt, indycart valszeg még többen, lehet többszáz millióan.

2016. ápr. 9. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Meg tudtommal volt olyan is, hogy a B-csoport eléggé megközelítette az F1 népszerűségét 1986-ban. Érdekes, hogy az egyik legunalmasabb sorozat a legnépszerűbb kizárólag a presztízs miatt. :D
2016. ápr. 9. 09:18
 4/27 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, ezt furcsállom. De figyelj, az F1 még mindig legfeljebb, csak az egyik legunalmasabb a nagyobb sorozatok közül, régebben meg azért jobb volt ennél a helyzet. 2003-2012-ig azért egy két rosszabb szezon kivéve, egész jó kis szezonok voltak (2004, 2011 és talán 2009 a kakukktojás, továbbá nekem a modern F1, annyira nem tetszik, ezt pedig 2009-től számítom :D Szóval nekem azért a 2003-08-ig volt az igazi, kivéve 2004-et).


Ez a legfelkapottabb, a legnagyobb presztízsű, a leginkább reklámozott, az emberek elkezdik nézni, megismerik a versenyzőket, a csapatokat, sőt még a kommentátorokat, szakértőket is, aztán már nehéz leállítani róla őket, mert egyre inkább beszívja ez őket, főleg az ilyen elvakult drukkereket. Utána már minden érdekelni fogja ami F1, fogadok még a szabadedzéseket is sokan nézik, pedig annál nem nehéz jobb sportműsorokat, vagy műsorokat találni. Tehát a hangsúly, itt az érdeklődési körön, azon, hogy valami érdekel-e vagy sem, van. Én mondom nem vagyok elvakult drukker, bár van kedvencem, kedvenceim, és nagyon kiábrándultam az F1-ből, pedig régen, fiatalabb éveimben, imádtam, még is azért előbb megnézek egy F1-et, ahol aránylag a mezőny nagy részét ismerem, főleg a meghatározóbbak közül, mint egy WEC-et. Nálam, ha leszűkítjük az ilyen épített pályás autó/motorverseny sorozatokra a tematikát, akkor még mindig csak a MotoGP és az IndyCar veri az F1-et, és azok tényleg ég és föld az F1-hez képest, izgalomban, továbbá talán presztízsben is ők követik az F1-et ebben a tematikában.

2016. ápr. 10. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Tehát ezt azért is mondtam, amit az elején mondtam, hogy ez idő alatt, volt ideje kialakulni egy masszív rajongótábornak, követői tábornak, amit utána már nehéz leszoktatni, hiába van néhány, mostmár jónéhány sz---r szezon és döntés.


És én is követem még az F1-et, bár az időmérőket már nem igazán (főleg idén xD), legfeljebb egyszer-egyszer egy évben, akkor is a Q3-at nézem meg, a futamokat is van, hogy egyáltalán nem látom, van hogy végig nézem (ez ritka) és van, hogy bele-bele nézek, félszemmel figyelem (azért ez a szokványosabb). És néha egyébként, nem tudom ezt megfigyelted-e, hogy hiába sz***r egy szezon, egy-két nagyon jó futam mindig becsúszik, pld. tavaly a Hungaroring, vagy 2011 Kanada. Oké, ez édeskevés a legizgalmasabb sorozatokhoz képest, mert ott ezek egy átlagos, vagy átlagnál izgalmasabb hétvégék, plusz a bajnokság is sokkal izgalmasabb, ez pedig ugye megint visszahat a futamokra...

2016. ápr. 10. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül úgy lesz egy sorozat népszerűbb, hogy a F1-nek csökken egy hatalmasat a nézőszáma, hanem úgy is lehet, hogy szimplán nagyon megnő valamelyik másik sorozat népszerűsége. Mellesleg 2008-ban 600 millióan nézték az F1-et, legkésőbbi cikkben (2015 vége körül) azt olvastam, hogy 425 millió. Ez azért elég durva visszaesés. :D Láttam elég sok sorozat versenyeit.(MotoGP, WSBK, IndyCar, Nascar, WTCC, BTCC, F3, Seat Leon Eurocup, Porsche Supercup) Ezek összességében mind izgalmasabbak az F1-nél, annak ellenére, hogy a WTCC-t sokan gagyizzák néhány hülye szabály miatt. Nézz YouTube-on Ulster GP-t, valamint monzai és régi hockenheimi WSBK futamot! Na azok lemészárolják az F1-et. :)
2016. ápr. 10. 11:18
 7/27 anonim ***** válasza:

Ezek a tv-s számok nem túl életszerűek, mert nem egy versenyt néz 500 millió ember hanem egész évben az összes versen meg edzés nézettségi adatát adják össze. És mivel egyre több a verseny az f1-ben így a csökkenő nézettség ellenére is nőni fog ez a szám. Amúgy a jelenlegi sorozatok közül egyikben sincs elég potenciál. Az MotoGP csak egy szűk rétegnek szól, és spanyol meg Olaszországon kívül kvázi nem létezik. A WTCC egy rossz vicc, soha nem volt komoly széria, a NASCAR az USA-ban népszerű de a legnépszerűbb helyi sportokhoz képest ott is kis hal, de nem is akarnak nemzetközi vizekre evezni. Az IndyCar meg évek óta döglődik, amióta ők megpróbáltak nemzetközi sorozattá válni kvázi azt érték el hogy bukták az amerikai piacot is a nemzetközi piacon meg soha nem voltak jelentősek. A WEC sem valami életképes a minimum 6 órás futamokkal.


Az biztos hogy FIA sorozat soha nem fogja az F1-et megverni népszerűségben mert akkor gyorsan tönkreteszik, mint tették azt a WSC-vel pl.

2016. ápr. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy hülye kérdés, de ezek szerint a WSC hosszútávon megverhette volna az F1-et?
2016. ápr. 16. 18:38
 9/27 anonim ***** válasza:
A potenciál meg volt benne.
2016. ápr. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
És amúgy a WTCC miért olyan komolytalan?
2016. ápr. 16. 21:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!