Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » 16 évesen van olyan sport,...

16 évesen van olyan sport, amit ha most elkezdenék, olimpiára esetleg kijuthatnék?

Figyelt kérdés
Nyílván, azt is csak akkor, ha van hozzá tehetségem. Tudnátok ilyen sportot mondani, vagy már csak hobbiként űzhetek sportot? Most éppen nem sportolok, de sokáig úsztam és vízilabdáztam. Akármilyen sport jöhet, amiben esélyes lehetek olimpiai kijutásra ennyi idősen. Köszönöm a segítőkész válaszokat. 16/L

2016. jún. 19. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Olimpiára kijutni több év kemény munkája! Olyan nincs, hogy most kitalálod, és a következőn már kint is leszel. Ha most belekezdesz, és keményen dolgozol, talán 6 év múlva....

Olyan sportot válassz, ami megy, és amit szívesen csinálsz.

2016. jún. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mármint 6 év, mire szóba kerülhetsz (hiszen vannak előtte eb-k, vb-k is, amin meg kell felelni...). Mivel idén lesz olimpia, én reálisan nézve így az első lehetségest 2024-re datálnám.

Az idei tuti nem, de gondolom, ez eszedbe sem jutott. A 2020-ast is korainak gondolnám, hiszen akkor már az elkövetkező 2 évben kellene világversenyeken komoly eredményt felmutatnod.

2016. jún. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%
Attól függ vékony testalkatú vagy ,vagy erősebb.Ha az első akkor futás.Ha az utobbi akkor passz.Ha csapatjáték akkor kapus.
2016. jún. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Perszee nem gondoltam idén kijutni, az azért vicces lenne :D egyébként..az olimpia csak egy példa volt. Kiskoromban amikor úsztam, mindig az EB volt a cél, aztán jött a suli meg minden, így 13 éves koromban az annyiban maradt. Lehet megpróbálom az úszást, ha nem is olimpia, vagy vb vagy akármi, de legalább ha van hozzá tehetségem (sokan azt mondják van, én nem tudom eldönteni) akkor egy EB-re azért szeretnék kijutni egyszer majd..köszi a válaszokat
2016. jún. 19. 11:47
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy-két ilyen sikersztori az olimpián, általában a következő esetek fordultak elő:


- az illető nagyon komolyan űzött más (nem olimpiai sportágat), és egy sportág váltással került ki, tehát az alap kondíciója, fizikai képességei megvoltak hozzá. Például több amerikai sportoló nem olimpiai sportokból váltott atlétikára, és ott tudtak eredményesek lenni. Ez azért fontos, mert 16 éves korodra egy csomó olyan fizikai adottsággal rendelkezned kellene a sikeres sportoláshoz, ami ebben a korban már nem fejleszthető a legmagasabb szintekre.


- speciális sportágakban értek el sikereket, amikben lehet későn is kezdeni a sportot, és sokáig űzni, például ilyen a vitorlázás, vagy a lovas sport, esetéeg a lövészet/íjászat (persze ezek az emberek azért alapjában véve nagyon tehetségesek voltak, megvoltak az adottságaik az adott sporthoz, például a lövészethez a kiváló szem-kéz koordináció, de mivel ezekben a sportokban sokáig lehet versenyezni, így nem gond, ha nem kezdted nagyon fiatalon)


- új sportág volt, még nem annyira kiforrott mezőnnyel. Ez leginkább a csapatsportoknál fordult elő, ahol a sportban tapasztalt régi emberek mellé befért 1-2 kevésbé tehetséges ember is, de ez egyre ritkább.


- olyan országból jött, ahol a sportnak nem voltak komoly hagyományai (mivel speciális esetekben van kiskapu, hogy meg lehet kerülni a kvalifikációt, így nem kell olimpiai szintet sem teljesíteni) így lett aztán Eddie a sas, aki a nemlétező brit síugrást képviselte, a jamaicai bobcsapat, Eric az angolna, aki afrikában egy jacuzziban edzett az úszásra, vagy a srác, aki valahonnan szamoából jött, és 120 kilósan futott 100 méteres sprintet.



Azt hiszem ebből jól látszik, hogy bár olimpiai évben minden gyerek elhatározza, hogy ő ott lesz, az esélye igen kicsi annak, hogy tízen évesen eldöntse az ember, hogy indul, és össze is jöjjön.

2016. jún. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha valaki 3 évesen kezdi sem biztos, hogy indulni fog világversenyeken. Szóval ne ezért kezdj el egy sportágat. Egyébként tehetség, pénz, kitartás, szerencse, jó körülmények kérdése.
2016. jún. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
úszó már biztos nem lesz belőle, de pl trap vagy más lövészet összejöhet
2016. júl. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!