Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Egyetemi szintű súlyemelés...

Egyetemi szintű súlyemelés táplálékkiegészítők nélkül?

Figyelt kérdés

Sose szerettem se fehérjét, sem pedig bármi mást szedni, egyedül sima, gyógyszertárban kapható vitamin mixet szoktam szedni, amiben emelt magnézium van. Így heti 4× 1-1,5 óra edzéssel el sikerült jutnom olyan szintre, hogy 100 kg-t könnyen kinyomok fekve, többet nem próbáltam, mert egyedül edzek, de amennyire könnyen megy, 120 simán benne van, esetleg 130 is. Szerintem ez nem sok, pláne nem elég egyetemi szintű versenyekre. Hallottam valakitől, hogy fehérje meg ilyesmi nélkül kb ez a határ. Kérdésem a következő: tudok-e így szerintetek tovább menni, akár versenyszerűen is, vagy mindenképpen muszáj szednem valamit, hogy lépést tudjak tartani a többiekkel? Azt még érdemes megemlíteni, hogy eddig sose edzettem még versenyre, szakítani/lökni stb. sem próbáltam.

Köszi! 23F



#edzés #kondi #súlyemelés #egyetemi verseny
2016. júl. 10. 18:30
 1/6 anonim ***** válasza:
napi 1 adag fehérje az 20-30g(kanáltól függ) az most ugyanaz ha annyival több húst eszel, nem?
2016. júl. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 crudy ***** válasza:
Komám tudod miről beszélsz? Úgy értem tudod h a fehérjék meg az ezek azok tápkiegészítők és egyben koncentrált makrótápanyagok? És azt tudod h fehérje van minden húsban is? Sőt még a zöldségekben is. Ha ezt nem tudod akkor passz. Ha igen akkor nem gondolod h szimplám emeled a kaját akkor semmi szükség ezekre a porokra? Azért hívják táplálék kiegészítőnek, mert ha kell egy ici pici plusz löket ha mondjuk stagnálsz akkor kell szedni. Amúgy ezt meg kell oldani kajából.
2016. júl. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Cortez70 ***** válasza:
100%
Nem tudom miért emeled ki a fehérjét. Gondolom proteinporra érted, de az is csak sima kaja. Semmivel nem fejlődnél jobban, ha a napi fehérjebeviteled egy részét porból vinnéd be. Tehát ez nem csodaszer, csak ha nincs meg a fehérjebeviteled, akkor ezzel kiegészítheted. De ha beviszed a mennyiséget húsból, tojásból, túróból, stb, akkor ugyanúgy fejlődsz. Nem kell misztifikálni a dolgokat.
2016. júl. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat! Én is arra gondoltam, hogy inkább rendes kajából vinném be a fehérjét meg miegymást. A fehérjézéssel az a bajom, hogy szerintem egyszerre túl sokat vesznek be belőle és így esetleg gyorsabban, vagy nagyobbra nő meg az ember, mint ha csak sima kajából vinné be. Ez alapból nem baj (sőt, sokan ezért szedik), de engem zavarna, inkább kivárok. A másik dolog, hogy azok rendkívül drágák, azt inkább kajára költöm. A fehérjét csak megemlítettem és valóban a protein porra gondoltam.
2016. júl. 10. 19:42
 5/6 Cortez70 ***** válasza:
100%
De hulyeséget írsz. Hiába eszik több port valaki, attól nem lesz izmosabb. Napi kb 2g x ttkg fehérje kell. Hiába eszel többet csak drágábbat szarsz. Naturálban kicsi a fehérjeszintézis, nem épül be sok. Amúgy meg nem csak az izmokhoz kell fehérje.
2016. júl. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 crudy ***** válasza:
Szóval a fehérjét úgy fogd fel mint a csirkecomb rostok, szénhidrát, és minden egyéb nélkül. Ugyan az (lényegében). Így ha valaki sok port iszik nem lesz erősebb se nagyobb gyorsabban. Ahogy Cortez írta, a szervezet nem tudja feldolgozni így kidobja. Inkább finanszírozd kajából.
2016. júl. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!