Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Van értelme e paraolimpiai...

Van értelme e paraolimpiai játékoknak?

Figyelt kérdés

Az ilyen versenyek a nem a legnézettebbek.

Az oroszokat azzal büntetik hogy a paraolipikonjaikat zárják ki, pedig szerintem a fogyatékos sportolók doppingolnak a legkevésbé. Amúgy meg a legtöbb ember képessége (nem csak szorgalma) nem elegendő hogy kimagasló eredményt érjenek, így nekik /nekünk/ is kéne egy saját olimpiát rendezni? Illetve még az alattiaknak is?



2016. aug. 29. 11:13
 1/9 aikiboxer ***** válasza:
86%

A fogyatékkal élők nem "gyengébb képességűek", csak speciálisak. Például igen sikeresek a látássérült judósaink, akik ugye nem kapnak rendes sportorvosi engedélyt mert 3,5 dioptriától eltiltanak minden küzdősporttól. De ettől még nem lesznek rosszabb vagy gyengéb judokák, csak annyi, hogy rendes versenyen nem indulhatnának.


A mezőny amúgy valóban gyengébb, ezért van, hogy egészségesek szereznek néha például látássérült papírt, mert ott több esélyük van győzni.


Inkább a társadalom hozzáállásával, meg a médiával van a baj, hogy lesajnálják a fogyatékkal élőket, pedig hidd el, nagyon durva munka van abban, amit csinálnak. Még egyszer: egy látássérült judós nem gyengébb judós, csak a szeme miatt nem kapna egyébként sportorvosi engedélyt.

2016. aug. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Már gondolkodtam én is rajta, hogy pl. nem biztos, hogy igazságos egymással vrsenyeztetni egy félkarú úszót egy két félkarúval, vagy egy fizikailag egészséges értemi sérülttel.

Arról nem is beszélve, hogy nézni sem kellemes, gondolom csak azoknak elviselhető, akik valahogyan érintettek.

Ettől függetlenül nem tartanám külön időben a paralimpiát, hanem egyidőben az olimpiával. Biztos meg lehetne szervezni.

2016. szept. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én is személyes érintett vagyok. De az olimpiával nem értek egyet. Miért az dönti el hogy ki sérült kevésbé?
2016. szept. 6. 08:57
 4/9 aikiboxer ***** válasza:
67%
Ilyen szempontból a rendes olimpia is igazságtalan, mivel egy csomó sportágban a velünk született képességek döntenek például Phelps hosszú karjai stb.
2016. szept. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%

Hát igen; Phelps karjai meg az erca, amik pont egy ritka betegséget tükröznek.


Attól, hogy legtöbben nem nézik, még hadd nézzék a többiek. Biztos van, akinek mötiváció, és örül neki.


Van értelme, és közvetítsék is, én azt mondom.

2016. szept. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
63%
Nincs. Senkit nem érdekel, hogy hogyan szenvedik végig magukat a távon.
2017. febr. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Én momentán szeretem. És nagyon tisztelem őket a kitartásukért.

Jómagam is sportolol versenyszerüen és tudom mennyi meló van a győzelemben. Na nekik mégtöbb. Ez szerintem igencsak tiszteletre méltó.

2018. dec. 24. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%
Engem teljesen hidegen hagy!
2021. aug. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tisztelem a sportolókat és a kezdeményezést is, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy erdekelnek a versenyek. Talán a csörgőlabda!
2021. aug. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!