Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Van még értelme elkezdenem...

Van még értelme elkezdenem íjászkodni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

20 évesen van értelme elkezdeni pályaíjászkodni? Kijuthatok még nagyobb versenyekre? (kb.8 évvel ezelőtt jártam a helyi íjászklubba és ott mondták, hogy nagyon jól lövök van hozzá tehetségem, de abbahagytam valahogyan...)

Szóval kiöregedtem már belőle ha ezt szeretném csinálni, versenyszerűen? (pl. világbajnokságok stb.?)



2015. dec. 1. 23:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Élsportoló már valószínűleg nem leszel, de nem csak élsport létezik... Eleve, ha nem szeretetből kezdesz egy sportot, hanem azért mert még nem is csinálod, de már világversenyre akarsz menni, az gyerekes álom és úgysem lesz belőle semmi.
2015. dec. 2. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szia! 14 Éves korom óta talpas íjászkodom, rengeteg versenyen voltam és álltam dobogón is. Most éppen Lovasíjásztanonc vagyok, és én mondom, hogy sosincs túl késő elkezdeni. Ráadásul nálad csak újra kell kezdeni. Nyáron táborban 25 gyereket tanítottam meg lőni, és 1 hét alatt, és úgy felfejlődtek, hogy egy 30 cm átmérőjű korongot 10 (8-9 m)lépésből, csakhogynem simán eltalálták. Büszke voltam rájuk, és mikor elkezdték nem nagyon tudták mi az íj és mi a nyíl. Azt mondom neked, hogy Bátran kezdj bele, és ha van időd, akkor edz sokat. Most így neked 20 éves korodra, egy 35-40 #-os íjat ajánlanák, én a Kassai Farkasért és Medvéért rajongok, de jelenleg egy magyar Molnáríjam van. Ha vesszőt ajánlhatok, akkor írom azt, ami nekem a legjobban bejött: Easton powerflight 400. De neked szerintem egy 350-es elég a fent említett húzóerőhöz. Remélem tudtam adni egy kis löketet, és az információk is hasznosak lesznek számodra! Üdv 18/F
2015. dec. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Csiß ***** válasza:

Látom nem mai a kérdés, de hátha még olvassa majd valaki.Én tegnap mentem el egy Budapesti üzletbe, mert érdekel az íjászat, de még soha nem fogtam íjat a kezemben.Nagyon hangulatos kis hely volt, van egy 6 állásos pálya is az üzleten belül, ahol ki lehet próbálni és tanulni is lehet az íjászatot.15-60 évesig voltak ott kezdők, szóval sosem késő elkezdeni :)


34 F

2016. febr. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!