Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » A BMW miért nem képviselteti...

A BMW miért nem képviselteti magát a Formula-1-ben?

Figyelt kérdés
Először is megjegyzem laikus vagyok, szóval ennek tudatában vessetek rám követ. Ez a kérdés csak arról jutott eszembe, hogy szinte mindenki agyonajnározza a BMW-t. Állandóan hallom, hogy M-Power így BMW úgy. Még a yt-on lévő AMG vs BMW acceleration összehasonlításokban is állandóan veri a bajor márka a mercit. De ha állítólag ilyen jó a BMW, akkor miért nincs jelen az F1-ben a Mercihez hasonlóan. De tudtommal a 24 órás Le Mans-i versenyen sem szoktak elérni olyan nagy sikereket. Azt hiszem ott is inkább az Audi dominál.

2016. nov. 14. 14:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem minden márka volt jelen folyamatosan az F1-ben, talán a Ferrari az egyedüli. Mercinek is volt hosszú kihagyása, és számos márka bukkant föl hosszabb-rövidebb időre, majd vonult ki időszakosan vagy végleg. Régen amúgy volt BMW motor az F1-ben, nyertek is vb-t a Brabham-mel meg Piquet-vel. Az hogy most nincsenek jelen, feltehetően egyszerű gazdasági döntés a cégnél. Az F1 rengeteg pénzt emészt fel, ami sosem térül meg egy gyárnak, inkább csak egy méregdrága "hobbi", ha úgy tetszik...
2016. nov. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Alapvetoen 3 idoszak volt a BMWnek az F1ben:


- a 80as evekben motorszallitokent, akkor VBt is nyertek

- a 90es evek kozepe tajatol 2006ig motorszallitokent

- 2006-2009 kozott pedig sajat csapattal. A korabbi Saubert vettek meg es csinaltak sajat csapatot.


2008ban viszont jott a valsag, es a BMWnek nem volt folosleges 300 millio eruoja evente az F1 csapatra, ezert kiszalltak. Azota lenne penz, de nincs igeny ra, mert a BMW imidzsebe mar nem illene az F1.


Azt azert latni kell hogy az F1nek semmi koze az utcai autokhoz, teljesen mas technika, nulla kapcsolat van a ketto kozott.

2016. nov. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:

1.Drága mulatság és még egálra is nehéz kihozni a dolgot.

2.Azt nyilatkozták, hogy jól elvannak a DTM-mel és nincs most rá kapacitás.

3.Az, hogy nincs kapcsolat az utcai meg F1 autó technika között az hülyeség.

2016. nov. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát. Egyébként hármas kommentelőre reagálva, sztem igenis illene a BMW az F1-be. Bár rossz látni mi lett ebből a sorozatból. Anno én azért néztem, mert volt egy erős Ferrari/Mclaren/BMW/Reanult vagyis olyan gyári csapatok akikkel azonosulni lehetett. Most meg ott tartunk, hogy egy energiaitalos gyártóval nem képes felvenni a verseny egy Ferrari! Lehet laikusként tévedek, de szerintem már abszolút nincs olyan presztízse a dolognak és lehet nem is baj, hogy nincs ott a BMW. Csak azt hiányolom, hogy ezek az európai nagy gyártók valahogy össze vissza keverednek az F1, DTM, 24 Le Mans között és számomra az egész egy nagy érdektelen katyvasz. Annyira megnéznék végre egy teljesen megújult és ismét óriási presztízzsel rendelkező F1-t, ahol ott van egy erős Audi/BMW/Mercedes/Mclaren/Ferrari/Renault ill. egy japán óriás (Lexus/Toyota) és nem azzal kellene szembesülnöm, hogy már évek óta ez a színtelen szagtalan agyonautomatizált kirakatcirkusz van. Lehet ezek csak az én vágyálmaim és teljesen el vagyok tévedve, de én így gondolom.
2016. nov. 14. 15:45
 5/16 anonim ***** válasza:

"Az, hogy nincs kapcsolat az utcai meg F1 autó technika között az hülyeség."


Pedig igy van. Annyi a kozos hogy az F1es autonak is van 4 kereke meg egy kormanya.

2016. nov. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"óta ez a színtelen szagtalan agyonautomatizált kirakatcirkusz van."


valojaban meg nem ismered az F1et, csak a szokasos kozhelyeket fujod. Soha nem volt olyan jo az F1 mint az utobbi 4-5 evben. Jovore valszeg meg jobb lesz. A vilag valtozott meg, az F1 remenytelenul XX. szazadi sport.

2016. nov. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

"Soha nem volt olyan jo az F1 mint az utobbi 4-5 evben."

Ezt megindokolnád?

Rengeteg olyan embert ismerek, aki régen nagy F1 rajongó volt, ma már nem nézi.

A gyönyörű hangzású V10-es motorok már a múlté és a mostani autók is állítólag lassabbak, mint anno.

https://www.youtube.com/watch?v=sUtNwm4qIpc

Az meg, hogy leesik pár csepp eső és azonnal SC...hát erre mit mondjak? Lehet régen volt egy MS dominancia, de anno olyan jó és fordulatos versenyek voltak. Meg azért a 2005-2010 közötti időszak korántsem volt izgalommentes. Sőt...(2008). Vajon lesz még valaha ilyen szezon?

Az jó, hogy a két Merci pilóta nagy csatát vív a világbajnoki címért, csak egyrészt ez évek óta dög unalom (nemcsak nekem), másrészt elveszett az F1 varázsa.

"Jovore valszeg meg jobb lesz"

Ezt kifejtenéd bővebben, mert nagyon kíváncsi lennék rá?

Ha ismét lesz egy erős Ferrari/Mclaren kettős, aki nemcsak statiszta szerepet fog játszani, akkor ismét nézni fogom ezt az autósportot.

2016. nov. 14. 16:51
 8/16 anonim ***** válasza:

A Forma 1 egy rendkívül drága sport. Főleg mostanság. Egy BMW ugye motorszállítóként vagy gyári csapatként képviseltethetné magát. Egyik sem olcsó és nincs is rá garancia, hogy sikeres lesz. Ott van pl. a Honda. Visszatértek motorszállítóként és kb. egy nagy égés lett az első kettő év, de főleg az első. Ugye a Honda kb. 3 éve dolgozik a saját motorján és még mindig van lóerő hátrányuk. Tehát látszik, hogy ezeket a turbó motorokat nem könnyű tökéletesre fejleszteni, elég időigényes és akkor még nem biztos, hogy működni is fog megbízhatóan. És pluszba még megjegyzendő, hogy bele kell ölni dollármilliókat. Gyári csapatként részt venni meg ugye még drágább, mert akkor egy egész csapatot kell fenntartani, rengeteg emberrel, két versenyzővel, saját tervezésű autóval meg mindennel. Nem olcsó mulatság és ki lehet jelenteni, hogy a nagy autógyártók inkább nem kockáztatnak, ha a F1-ről van szó. Nem beszélve még arról, hogyha esetleg full rossz autót/motort csinálnak, akkor a negatív közvélemény eléggé rányomhatja a bélyegét az egész márka imidzsére. Merthogy az F1 meg igazából a többi más széria egy egész nagy marketingfelület. Ha F1-be jó autót csinálsz, akkor biztos a közutakra is. De, ha az F1-ben egy gané az autó, akkor azért elgondolkozhat az ember azon, hogy érdemes-e olyan márkájút venni hétköznapi használatra. Mert engem ez kicsit befolyásol és őszintén megmondom, hogy Hondát most biztos nem vennék, annál inkább egy Mercedest. De ez igazából emberfüggő, meg nem is annyira lényeges.

Ami magát a sportot illeti. Az F1 folyamatosan fejlődik. Kíváncsi leszek a jövő évi szabályváltoztatások mit hoznak(aerodinamika+gumik). Persze jó lenne, ha a többi konstruktőr is feltudna nőni a Mercedeshez és több csapat között látnánk versenyt. De azért az utóbbi években már hozzá lehetett szokni ahhoz, hogy szinte mindig van egy domináns autó.

2016. nov. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"aki régen nagy F1 rajongó volt, ma már nem nézi."


Az emberek megvaltoznak, elmennek a nagy kedvencek, valtozik az erdeklodesi kor.


"s a mostani autók is állítólag lassabbak, mint anno. "


Allitolag, azt hallotam, satobbi...


"Az meg, hogy leesik pár csepp eső és azonnal SC...hát erre mit mondjak? "


Hulyeseg.


"de anno olyan jó és fordulatos versenyek voltak. "


A mostaniak jobbak. Az egesz szezon is sokkal izgalmasabb ugy egeszeben. Hogy Mercedes dominancia van? Na es? Az F1ben mindig voltak ilyen idoszakok. Tobb az elozes, tobb az akcio, a verseny vegeig nem lehet tudni mi lesz az eredmeny. A Schumi-korszakban elrajtoltak, beallt a sorrend es az maradt a vegeig, de ez volt a 90es evekben is.


Jovore jonnek a szeles gumik (megint) javitott aerodinamika, az autok sokkal nagyobb kanyarsebessegre lesznek kepesek, raadasul feloldottak a motorokra vonatkozo fejlesztesi tilalmat. Szerintem jovore olyan gyorsak lesznek az autok mint meg soha.

2016. nov. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
68%os kb az egyetlen v a foldon aki a mostani f1et jobbnak tartod. Nem tudod ki lesz a gyoztes? Tavaly kb mindig ham nyert, iden felvaltva rosberggel, de azt is ugy h ritkan van koztuk csata, gyakorik h pld rosberg elejetol a vegeig vegigvezet egy futamot. Regebben nem tudta az ember ki fog nyerni, 2005-08, akkor volt nehany eselyes 7be pld negy es kozuluk barki nyerhette akovetkezo futamot es csata volt koztuk, folymatos volt a bajnoki versenyfutas. Vagy pld 2008ba is sok kulonbozo gyoztes volt, vagy 12be. 2011 ota. 12t kiveve nem tartogat igazan izgalmas, elvezheto futamomat, szezonokat az f1 es lassuk be, ez a kozel 6 eve tarto majdnem folyamatos sorozat mar kicsit sok.ido, azota en is elpartoltam tole, pedig 2004be kezdtem kovetni es az utana kovetkezo evekbe rajongo.lettem. Mosranaban azert kovetem mert egyre elesebben zajlik a generaciovaltas, verstappen egy alonsohoz foghato mestere lehet a sportnak, tovabba iden nyitott maradt a bajoksag ugyhogy most erdekes azert, es jovore remenykedek egy jo evbe a sok szabalyvaltoztatas miatt, ugyhogy beakarok kapcsolodni, mert az utobbi 6 szezonba elvetve neztem ink a futamokat. De regebben ki nemhagytam egy futamot, ez 11 kornyeken kezdett atvaltani. Es nem az a baj h unalmas az f1 hanem mar egyre elvezhetetlenebb is.
2016. nov. 20. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!