Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Kiknek ajánlott a díjugratás?...

Kiknek ajánlott a díjugratás? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, hogy hány kilósan lehet max? Tudom, hogy kisebb méretűek és nem sok kilós emberkéknek lenne jobb, mert hát gondolom a lónak a gerincének sem kellemes ha az illető nehéz súllyal visszahuppan rá. Nekem azt mondták, hogy egy lónak nem nagyon számít már a 120 kilók után egy 87 kilós (jelen esetben én), viszont nem tudom nem akarom, hogy a lónak baja legyen. Oké ez lehet hülyén hangzott csak akkor is na xD. Szóval vannak olyan lovak vagy valahol van rá lehetőség, hogy 172 centivel és 87 kilóval díjugratásba kezdjek? Ja és természetesen küzdök azért, hogy ne legyen ennyi a súlyom. És nem késő elkezdeni 16-17 évesen ha versenyezni is szeretnék? Kérek mindenkit ha nincs jó kedve ne itt töltse le. Köszi előre is :)

2017. jan. 29. 12:17
 1/7 A kérdező kommentje:

Egébként mennyi idő mire rajt engedélyt kaphatok?

Nem csak a díjugratásban, mert a súly elég nagy probléma

2017. jan. 29. 17:56
 2/7 anonim válasza:
Annak ajánlott a dijugratas aki elszánt. Egyébként 2 év alatt lehet megkapni
2017. febr. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Aki kitartó, és van pénze jó edzőre
2017. febr. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szia!

Megbántani semmiképpen nem akarlak, ezt tisztázzuk. Viszont ennyi kilóval én nem ugrálnék lóval... :/ talán még a díjlovaglás kezdő rétege de az is csak strapabíró lovon ha érted... aztán meg persze a mi hazánkban nem érdemes versenyezni... befizeted a nevezési díjat, ami néhol lehet 10.000 néhol meg kapásból 65.000 forint, elmész, ha nyersz is akkor nyersz annyit kb mint amennyit nevezésidíj gyanánt letettél, de mögötte lószállítót veszel, elautózol szállítóstól lovastul a-ból b-be, ott van a benzin, tartod a lovat, az is pénz, körmölteted, az is, takarmányozod, az is pénz, felszerelést veszel meg ilyeneket, az is nagyon sok lóvé, nagyon sokat edzel vele, az időben sok, és az idő pénz... :((( sajnos ez az igazság...

2017. febr. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Utolsó kommentelőnek szeretném mondani, hogy köszönöm, hogy őszinte vagy és nyugi nem sértődtem meg :D Tisztában vagyok vele, hogy ezzel a súllyal tönkretenném szegény lovat, de már rajta vagyok a fogyáson. :) Ha netán esetleg nem tudnek lefogyni megfelelő súlyra akkor nem fogom egy ló épségét se kockáztatni, inkább csak érdekelt mások meglátása és nagyon köszönöm, hogy leirtátok véleményetek :)
2017. febr. 4. 23:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Ez hülyeség!


A világ egyik legnagyobb baromsága a lovaglást attól függővé tenni, hogy ki hány kiló!!!


Ez csak Neked jelent gondot, a lónak nem!!


A lovagláshoz, sok egyéb mellett, állóképesség is kell, ami nem biztos, hogy ilyen súllyal megvan Neked. hamarabb elfáradsz, nem bírod úgy az edzéseket.


A saját érdeked, hogy lefogyj, ha az kell ahhoz, hogy jobb legyen az állóképességed.


Ha megvan a megfelelő lovastudás, (megvan a helyes láb mindkét kézen és ez megy a könnyű és tanügetésben) akkor mindegy a súlyod. Ha nincs, - ha szarul lovagolsz - akkor a 45 kilósan is tönkre tudod tenni a ló hátát.


Megdöbbentő, hogy van olyan - magát lovasnak tartó, aki a lovas súlyától teszi függővé a lovaglást.


Ez olyan lenne, mintha csak azok tanulhatnának meg úszni, akkor legalább 180 cm magasak, mert mivel magasabbak és nagyobbak, így gyorsabban érik el a medence túlsó partját.

2017. febr. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia!

Én láttam nálad elhízottabb amerikai lovast aki 130-on ment. Egy 60 kilós tud keményebben ülni mint egy 100 kilós. Szerintem nyugodtan ugrathatsz és ahhoz képest nem vagy nehéz. ( én is díjugratok)

2017. febr. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!