Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Tudnátok nekem segíteni futás...

Tudnátok nekem segíteni futás témában?

Figyelt kérdés
Jövő héten versenyem lesz,1500m futás.4.korcsoportos vagyok, de 2003as, vagyis úgymond a kisebb korosztály. Valami tippetek, levegővételre, hogyan birjam nagy tempóval, hogyan legyek energiailag felkészülve, verseny előtti készülés, illetve izgulás csökkentése?

2017. máj. 21. 20:44
 1/1 Evengelier válasza:

Nos én is rendszeresen szoktam futni bár én már jóval idősebb vagyok. :) De ami nekem be szokott jönni, hogy a futás előtt 4 órával egyél valami lassabban felszívódó szénhidrát tartalmú kaját (barna rizs, teljes kiőrlésű gabonatermékek, ilyesmik) ezen a napon a folyadék beviteled (víz) haladja meg a 1,5 L-t, de úgy hogy a verseny előtt 4 órával már ne egyél vagy igyál semmit. Másik lényeges dolog hogy legyen egy kényelmes ritmusod amit tartasz az egész verseny alatt ami a leggyorsabb de ezzel végig bírod az 1500m-ert. Ne akarj túl hamar előzni mert arra rámegy az energiád és a megszokott tempód fölé mész és csak gyorsabban fáradsz a szervezeted meg alapvetően el kezd lassítani emiatt. Szóval a lényeg:


Egészséges táplálkozás a verseny napján, előtte 4 órával se ivás se evés, és TARTSD A TEMPÓT!!!


Sok sikert! ;)

2017. máj. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!