Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Tapasztalt, rendszeres futók!...

Tapasztalt, rendszeres futók! Először milyen időt futottatok 10 km-en és azt az időt milyen edzéssel értétek el? Jelenleg milyen időt futtok és milyen edzéseket alkalmaztok?

Figyelt kérdés
Remélem nem nagyon gáz, de én 10 km 1 óra 5 percet futottam, de a verseny előtt nem futottam le ezt a távot, ebből következően többször megálltam, nem nagyon kaptam levegőt és teljesen elfogyott az energiám :(

2017. máj. 7. 14:20
 1/8 A kérdező kommentje:
De nemáááár sosem kapok választ ilyen kérdésekre :( Pedig ezek igazán sokat segítenének ://
2017. máj. 8. 00:06
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem vagyok rendszeres futó, mivel futni sem szoktam. De emlékszem középiskolába a 2000 métert olyan 9-12 perc volt lefutni(ha jól emlékszem). Szerintem arra figyelj, hogy egyenletesen oszd be az erődet. Kezdetnek próbáld meg megállás nélkül lefutni, vagy egyre kevesebb megálással. Meg hogyha ilyen számban indulsz, érdemes lenne ilyen távokon is edzeni. Hát én ennyit tudtam írni, nem tudom segít-e valamit.
2017. máj. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első 8 km-em bizony totyogós, megállásmentes 69 perc volt 32 évesen nulla tesimúlttal és előtte 3 kb. fél órás kocogással...

63-64 percben futottam utóbb már a 10 km-t. 2-9 km-es távokkal edzve előtte - heti 3-szor.

Két éve már félmaratonokat futottam, de mivel rendszerint csak hosszúakat futok, a sebességem csapnivaló - 10km-en kényelmesen 64 perc volt - 1 óra alá azonban sosem tudtam bemenni. Ez a hosszú futásra specializáció és a 32 éves koromig nulla sport - csak az a régesrégi heti 2 tesióra... Az oxigénfelvételem már nem fog javulni... Sajnos.

Javaslat: az elején nagyon lassan kezdj és állj be egy ritmusra kb. 3-4 kilométernél - akkor megállás nélkül menni fog ugyanennyi idő alatt és nem leszel meghalva egy pillanatig sem - sőt, még jól is fogod érezni magad!

2017. máj. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Még valami! Heti 3-4 edzés bőven elég közben egyetlen hosszúfutással! Heti 10% emelést szoktak javasolni, és minden 3. vagy 4. hét legyen regeneráló, alig-alig edzős - akkor élvezni fogod hosszú távon is a futóedzéseidet!
2017. máj. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Én először 10,6 km-t 1 óra 36 perc alatt futottam. (1-2 km-t hegymenetben.) Nem volt különösebb tervem rá. Éreztem, hogy jól esik a futás. Sajnos utána lesérültem, nem rég kezdtem újra futni, de most nagyon vigyázok magamra. :)

Nekem nem számít az idő. Az a fontos, hogy élvezzem, hogy kikapcsoljon és hogy magamhoz képest tudjak fejlődni.

2017. máj. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én általában rövidebb távokat futok, 6-8 km, egyszer-egyszer futottam 10-et. 1 óra 5 perc úgy jött ki, hogy a pulzusomat figyeltem, hogy ne menjen 155 alá és 160 fölé, ami nekem viszonylag alacsony intenzitást jelent, mert elég meredeken emelkedik a pulzusom és 170-180 között szoktam edzeni.


Tehát ment volna valamivel gyorsabban is, nyilván akkor hamarabb fárad az ember.


Aztán amit legutóbb mértem, az egy 9 km-es táv volt, kicsivel kevesebb, mint 50 perc alatt, de ebben már volt némi küzdelem.


Futni két éve kezdtem, sokszor ki-kihagytam 1-1 hónapot, közben 105 kilóról 95 körülre mentem le (+ heti 2-3 cselgáncs).

2017. máj. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :) Múltkor mentem futni, sikerült lefutni 10 km-t 55 perc alatt, itt csak egyszer álltam meg félúton mindegyik lábamra egy kicsit nyújtani, aztán mentem is tovább :) Örülök, hogy válaszoltatok :D

13/L

2017. máj. 26. 14:04
 8/8 anonim válasza:
10km 50perc. 12km 1óra. Heti 5 futoedzés. Ebből 3 hosszú,2 intervall.
2019. aug. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!