Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Milyen Futócipő lenne vajon a...

Highsc kérdése:

Milyen Futócipő lenne vajon a legjobb 50-60 Km-es távra?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és szeretnék komolyabb versenyekre is menni mint az általam megunt félmaratonok, De nem tudom milyen futó cipő bírná ki biztosan ezt a terhelést.

17/F



2017. szept. 5. 20:03
 1/1 anonim ***** válasza:

50-60 km nem okoz gondot egy márkás futócipőnek, általában az élettartamuk ami után érdemes cserélni őket az márkától függően 600-2000 km között van. Ilyen távnál viszont fokozottan igaz, hogy olyan cipőt kell választani, ami a lábadhoz tökéletesen passzol. Ezért érdemes beméretni a lábadat egy futószaküzletben (ha még nem tetted volna), mert 5-6 óra futásnál már komoly fájdalmakat okozhat egy átlagos futócipő ha mondjuk neked nagyobb alátámasztású cipő kellene, mert befele dől (pronál) a lábad. Én szoktam ilyen távokat futni, legutóbb pont hétvégén voltam egy 50 km-es versenyen. Nekem stabil futócipő kell, tehát én Nike Zoom Structure 20-ban futok, de ez teljesen egyéni, hogy kinek mi kell. A komolyabb ultrafutók akik 100-200 km-eket futnak, gyakran választják a HOKA cipőket, mert nagyon jó a csillapításuk, párnázásuk és sok km-t bírnak (igaz, ezek azért elég drága cipők, 40-50 ezer legalább, 50-60 km-hez még nem feltétlenül kell ilyen).


De azt azért nem árt tudnod, hogy általában a maratonokon is már 18 év az alsó korhatár, pláne az ultra távokon, tehát egyelőre csak alapozz, aztán később próbálj meg egy maratont, és ha az megy, utána lépj feljebb, szép fokozatosan.

2017. szept. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!