Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb futócipő...

Melyik a legjobb futócipő márka ár-érték arányban?

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni rendszeresen futni,viszont eddig csak rendes cipőben futottam,amitől meghúzódott a lábam. Elhatároztam,hogy veszek egy futócsukát,viszont olyan max. 15 ezret áldoznék rá. Ebben az ár kategóriában miket ajánlotok?

Illetve,szerintetek merjek netről rendelni? Vagy mindenképp próbáljam fel helyben? A környékünkön nincs akkora nagy választék....



#futás #futócipő #futócipő márka
2014. nov. 13. 21:41
 1/5 cukimuki0131 válasza:

Háát,15-ért :/ Talán nike,adidas de akkor kicsit többe fog kerülni,szerintem olcsóbban már nem nagyon talál jókat az ember.


Ja és szerintem próbáld helyben mert a használtat már nem veszik vissza,de az újat meg igen :)

2014. dec. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Csiß ***** válasza:

Kalenji.


Szerintem a 15 ezres modellek már igen jók..Van 6 ezres is,de azt azért nem venném meg.Az nem sokat bír szerintem.A 15 ezrest már több mint fél éve használom és semmi baja (terep).

2014. dec. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 aikiboxer ***** válasza:
Nekem amúgy Adidas van, de most vettem egy 6 ezres Kalenjit. Elmentem vele futni, és már az első métereken lehidaltam. Rohadt jó. Jobb, mint a 18 ezres Adidas.
2014. dec. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Először is, derítsd ki, hogy milyen típusú lábad van: normálisan lépsz, talajra érkezés közben a bokád tartása megfelelő, vagy éppen pronáló vagy, az az a bokád érkezéskor befelé billen a belbokád felé, vagy fordítva, kifelé. Ez NAGYON NEM MINDEGY! Én évekig nem tudtam, hogy enyhén pronáló lábam van, és nagyon kinyírta a sima, normál lábra és normál lépéshez tervezett futócipő.

Ezt kiderítheted úgy, ha megnézed a cipőidet belül, hogy hol van jobban kopva, vagy simán bevizezed a talpaidat és olyan száraz felületre lépsz, ahol jól látható a lenyomat. Ehhez szakszerű segítség:

[link]


Ha ez megvan, eszerint válassz cipőt!


15 táján jó a Kalenji tényleg, az olcsóbb elég szar tőlük, de 11-15 között már vannak vállalható darabok is. Ezen felül ritkán ugyan, de szokott lenni akciósan Asics 15-17-ért neten, ha belefér, másodiknak mindenképpen Asics vagy Saucony cipőt vegyél, mert ezerszer jobb.

Az én első cipőm egy Asics volt, 17-ért leárazva, enyhén pronáló lábra, mert hát futáskor talajra érkezéskor a bokám enyhén befelé billen. Maga a megváltás! Úgy tartotta a lábam, ahogy kell, nem szoros, frankón légáteresztő és nagyon durván tompítja az ütközésből fakadó energiát.


Hajrá! :)

2015. jan. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Végül egy saucony cipő mellett döntöttem.

2015. jan. 24. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!