Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Ha 13 evesen kezdem a sportot...

Ha 13 evesen kezdem a sportot lehet rola szo, hogy esetleg nagyobb versenyeken is reszt vegyek?

Figyelt kérdés
A ritmikus gimnasztikat most probaltam ki es nagyon megtetszett es tobb sportagbol voltam orszagos bajnok, ebbol adodoan a kitartasom eleg nagy es magabiztos vagyok.Es hat nagyobb versenyeken is szeretnek reszt venni, mint az orszagos bajnoksag

2017. szept. 17. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért ezt olvasd el (ne csak a szűzhártyás részt):

[link]

2017. szept. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
eloszor is, az elso valaszolo altal belinkelt cikk egy baromsag, maga Frater Viktoria es Vass Dora is igy velekedett... amugy meg a kerdesedre valaszolva nagyon keves az esely ha ilyen keson kezded.
2017. szept. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Attól függ miket sportoltál előtte, mennyire vagy hajlékony, ügyes a kezed, stb. Pl. egy balettból váltó lány esetében el tudom képzelni. Ha ezek nincsenek meg, akkor mondjuk nagyobb versenyeken nem valószínű, hogy indulhat valaki, de elkezdeni még elkezdheted a mozgás öröméért. A cikket én is olvastam, de szerintem nem szép módon járatja le a sportágat, azt meg nem tudom elképzelni, hogy a nyújtástól elszakadjon valakinek a szűzhártyája. Különben is, ha nincs rá bizonyíték, nem végeztek ilyen irányba vizsgálatokat, akkor ne menjen halálbiztosan valaki ilyet állítani. Az meg, hogy milyen sérüléseket lehet szerezni, az meg egy olyan dolog, hogy minden versenysport valamilyen szinten okozhat sérüléseket, erősebben igénybe veszi a testet, nem csak az rg. Akik meg hamar abbahagyják, nem mind a sérülések miatt teszik, hanem mert a csúcson akarják abbahagyni, pl. Kanaeva 2- szer nyert olimpiát, ilyen egyéniben még tudtommal nem volt. Nem biztos, hogy pl. a 3. olimpiát is megnyerése volna, mert rengeteg fiatal, tehetséges junior versenyző jött utána a felnőtt mezőnybe. Főleg, hogy az oroszok a legjobbak ebben a sportban, és ott rengetegen űzik. Volt már rá példa, hogy valaki 30 éves koráig csinálta. Ha valaki fél a sérülésektől, űzheti hobbi, szabadidős szinten is. Rengeteg egyesület van, ahol csak heti 2-3 alkalommal edzenek 1-1 órákat. Az meg, hogy milyen egy egyesületben az edzői gárda(durva módszereket alkalmaznak, fenyítenek stb.), az nem jelenti azt, hogy minden egyesületben ez folyik. Ilyenkor lehet váltani.
2017. szept. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nem nem kb mindenki olyan nagy hülyeségeket írt xdd szóval kezdjük az elejéről:

1. Ez a versenyes cucc kurvira az edzőid től függ

2.hajlékonyságod tól,RITMUS ÉRZÉK,a lényeges feladatok

ha nem tudsz majd,és maradnál szívesen akkor az esztétikus gimnasztikát próbáld ki ugyan az csak szer nélkül és cvsoportal fogysz versenyezni de ott tuti hogy még világra is kijutcccccccc

2019. febr. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!