Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Tudnátok íri/ajánlani olyan...

Tudnátok íri/ajánlani olyan edzéstervet amivel kb.10 napon belül bírnám a 3km futást nagyobb sebességgel?

Figyelt kérdés

16/F Sportos testalkatú. Jelenleg a 3km-t futógépen 10 km/h-vel futom. Milyen távokat és milyen intenzitásssal kell futnom edzéskor ha kb. 10 nap múlva simán gyors tempóban szeretném gutni? (20km/h körül)


Előre is Köszönöm a válaszokat.



2017. szept. 5. 22:09
 1/6 anonim válasza:

20 km/h az nagyon sok. + km megállás nélkül elég necces, főleg ha 10 nap alatt akarsz felkészülni.

Mégis azt ajánlanám, hogy legközelebb fuss mondjuk 12 km/h-val de minden 3. percben menj 18 km/h val.

Azután menj 13km/h és minden harmadik percet 19 km/h-val.

Viszont figyelj oda nagyon a folyadékpótlásra!

2017. szept. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
3 km-t akartam írni
2017. szept. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
A lényeg h minden nap növeld a tempókat
2017. szept. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Úgy gondolod, hogy kezdjek 12km/h-vel aztán három perc itán mennyek 18km/h-vel újabb három.percig, itána újból 12km/h-vel? És így körbe? Aztán naponta.emeljem kb. 1 km/h-vel a sebességet amíg tudom?
2017. szept. 5. 22:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, ez az iramjátékos futóedzés jó lehet, viszont én 10 nap alatt kétlem, hogy ennyit tudsz fejlődni. A 20 km/h az 3 perces km-ek, igen komoly élsportolók tudnak így futni, átlag ember max nagyon rövid távon, 3 km már annyira nem számít rövidnek azért.
2017. szept. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jobban bírom, de nem lesz meg, főleg jövőhét keddig. Egyébként új suliban (középsuliban) tornaórán akartam volna bizonyízani, mert ha jó az első benyomás akkor nagyobb esélyel visznek versenyekre, de ma egészen jól sikerült.
2017. szept. 8. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!