Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Mi történne ha Forma-1 verseny...

Mi történne ha Forma-1 verseny során hó esne? Volt már olyan futam?

Figyelt kérdés
Érdekel hogy mi ilyenkor a bevett protokoll, ha esik a hó futam alatt. Milyen gumit használnak, egyáltalán pályára mehetnek-e, el tudják-e takarítani stb. Mondjuk a versenynaptár úgy van összerakva hogy eleve a helyszínek és az időpontok miatt gyakorlatilag 0 az esélye (arab országok, nyári futamok stb.), de talán nem lehetetlen. Volt már egyáltalán ilyen futam?

2017. nov. 8. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Hol ? Brazíliában ? Abu Dhabiban ? Mexikóban ? Ott eléggé ritka a hó mint a fehér Zorro . De ha efféle extrém körülmények merülnének fel akkor kb félbeszakítanák vagy leállítanák .
2017. nov. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 MrPifta ***** válasza:
100%

tavaly a WEC futamon Silverstone-ban esett a hó.

Nem véletlenül van a kanadai nagydíj nyáron, jól mondod, és nem véletlenül az első és utolsó versenyek az európán kívüliek.

2017. nov. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Valószínű elhalasztanák. Az F1-ben nem tudok róla hogy történt volna ilyen, a Champ Carban volt ilyen a 2000-es évek elején, azt is elhalasztották, igaz ott nem pár mm volt hanem térdig érő.
2017. nov. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 MrPifta ***** válasza:
2017. nov. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Direkt úgy szervezik a verseny helyszíneket,hogy ilyen véletlenül se történhessen meg. Ha pedig július végén esne a hó a Hungaroringen,akkor félbe szakítanák a versenyt.
2017. nov. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 veterán vas ***** válasza:

Állandóan megy a nagy handabanda, hogy ennyi millió dolláros a költségvetés meg olyan drága fejlesztések és hasonlók.

Aztán 4 téligumira meg mán nem is fussa?

Szóval csak egy nagy parasztvakítás az egész. Ha jönne egy rendes hóvihar, eltakarítaná az autóról az összes szélcsatornás szárnyacskákat meg leffentyűket. Tuti hogy fagypont alatt a DRS annyit se érne, mint vaklovon a kontaktlencse.

Nahát! ;)

2017. nov. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Na, egy olyan futam végre érdekes is lenne. Eddig is a monszun esős futamokat szerettem, ha havazás lenne, azzal talán még érdekesebb lehetne. Az a baj, a Forma 1el, h berozsdásodott, minden csak az előre szinte eltervezett menetrend szerint zajlik, akkor tényleg lenne esély rá, h többen kicsússzanak, hogy érdekes helyzetet teremtsen az, h ki mer egyáltalán kockáztatni, ki megy inkább arra, h végigmegyek, aztán szerzek néhány pontot. Végre tényleg érvényét vesztené az, h kik a sztárocskák, akik a legjobb autókba ülnek, ahogyan minden high-tech segédeszköz se lenne az előzés megkönnyítésére, végre csak tiszta, ész és ügyességi játék lenne, ahol a versenyző csak az ösztöneiben bízhat :D.
2017. nov. 13. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!