Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Miért olyan kövérek a súlyemel...

Miért olyan kövérek a súlyemelők, súlydobálók?

Figyelt kérdés
Utóbbiért bocs, nem tudom, mi a pontos neve, amikor golyókat hajigálnak úgy, mint a diszkoszosok... Szóval, mitől tűnnek hájasnak ahelyett, hogy szálkásan izmosak lennének? Ez miért követelmény, vagy mi az oka? Eleve ilyen testalkattal kell rendelkezni? Nem értem.

2018. márc. 3. 07:32
1 2
 1/13 anonim válasza:
27%
baratom sulyemelo volt, benne volt a valogatottban is, szoval nem ilyen hobbisportolo volt :D serules miatt hagyta most abba a versenysportot. o pl egyaltalan nem dagi, izmos nagyon, de vekony, en pl orulnek is neki ha felszedne meg par kilot :D illetve akiket en ismerek meg sulyemeloket, a legtobbjuk a baratomhoz hasonlo, csak egy ket olyat tudok mondani aki konkretan kover :D
2018. márc. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hatalmas funkcionális izmok azok, ami mellett nem lehet tartani az alacsony testzsírt. Itt hatalmas erőt kell kifejteni, ehhez szükség van tartalékokra a szervezetnek, különben az izmokat bontaná le.

A szálkás nagy izomzat kevesebb erőt tud kifejteni mint egy teltebb alkat mellett azonos izomzat.

Emellett a testépítők nem a erőt fejlesztik(azt is csak kevésbé fontos) hanem az izmok nagyságát,vastagságát. Az erő másodlagos velejáró. Ott minden a külső megjelenés.

Egy erőemelőnek nem számít a kinézet, nem azért pontozzák ,ott az erő ami számít.

2018. márc. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
vagy a súlylökés.. ld. világbajnokunk Márton Anita.
2018. márc. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mindezekből úgy tűnik, nem az 5%-os kockahashoz társul a legnagyobb erőkifejtési képesség. Ha ahhoz társulna, minden bizonnyal úgy néznének ki az erőemberek. A testépítés az egy másik műfaj, ott az érdekli őket, melyik néz ki jobban. A hatalmas izmok rendes fejlődéséhez tömegnövelés kell, nem darázsderék.
2018. márc. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Súlyemelők közül csak a legnehezebb súlycsoportok zsírosak, inkább az erőemelők szokták magukon hagyni a felesleget.
2018. márc. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
most engem miert nullaztatok le? :D eskuszom h szerintem siman raferne meg par plusz kilo a baratomra, egyaltalan nem dundi, erosnek pedig eros es izmos. de pl a nagy peti, na o szerintem is kover, de nem ez az altalanos azert koztuk sem
2018. márc. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen, pont tegnap a világbajnok magyar csajról jutott eszembe, hogy ez meg hogy lehet... Valahogy nem az a kép él az ember agyában, hogy ha valaki sportoló, azaz mozog egy csomót, akkor kövér legyen.
2018. márc. 3. 21:03
 8/13 Punisher 62 ***** válasza:

Való igaz az erőemelőknél az erő számít. A világrekord

felhúzásban most: 500kg. /Eddie Hall/ Megcsinálta,ő egy

hatalmas ember kinézetre kövér nehezen hajol le. De az

orra vérzett,és rosszul lett utána. De pár perc múlva már

rendben volt. De még sokáig nehezen beszélt mert nagyon

lihegett. 191cm és 186kg.

2018. márc. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
"most engem miert nullaztatok le? :D eskuszom h szerintem siman raferne meg par plusz kilo a baratomra" - Azért mert lesz@rjuk a barátodat az anekdotikus történeteivel együtt. Ha választ írsz, írj logikusan felépített, pontokba szedett szakmai érveket.
2018. márc. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

van ahol a gyorsaság számít , oda atletikus testalkat kell , minél kevesebb zsírral..pl úszás ,futás

de rősportoknál pl erőemelés, kalapács vagy akár diszkoszvetés, jobb ha van az izom mellett zsír is, mert túl sok izom menne le szálkásítással. értsd itt nem számít annyira a forma, hanem inkább az erőkifejtéshez jobb.

2018. márc. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!