Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Ha most elkezdenék rendszerese...

Ha most elkezdenék rendszeresen futni lehetnék versenyző? (Többi lent)

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Általános iskolában jó futó voltam( minden tesi órán futottunk) , de utána középbe kerültem és ott nem volt rendes tesi óra,szabadidőmben meg nem futottam. Ha rendszeresen futnák akkor lehetnék estleg magasabb szinten pl versenyezni? Testalkatom meg van hozza mert hosszú,vékony lábam van. Normális válászokat kérnék esetleg aki rendszeresen edz vagy fut.

2018. ápr. 1. 18:18
 1/9 anonim válasza:
Attol fugg, milyen versenyrol beszelunk! Egy diakolimpiat jo felkeszulessel, adottsaggal stb. le lehet hozni! Egy olimpiát már nem valoszinu! :)
2018. ápr. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Diákolimpiarol is lehetne szó. 5 km sikfutasrol lenne szo
2018. ápr. 1. 20:29
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kezdj el futni, és kiderül mennyire vagy tehetséges. Ha viszonylag hamar azt látod, hogy jól megy a futás, gyors vagy/hosszabb távokat is gond nélkül teljesítesz, akkor érdemes elkezdeni komolyabban edzeni. Aztán elkezdhetsz járogatni futóversenyekre, 5 km, 7 km, 10 km, és meglátod a mezőnyben a korosztályodban hogyan végzel. Ha látod továbbra is, hogy az élvonalban vagy, akkor eldöntheted, hogy milyen irányba mozdulsz, ha szeretnél eredményeket elérni a futásban. Vagy a tempódon javítasz, vagy a távokat növeled. 16 évesen ha elkezdesz rendszeresen futni, pár év alatt már lehetsz élvonalbeli futó a korosztályodban, versenyeket nyerhetsz simán. Ez pedig kiváló motiváló erő, ha látod, hogy jönnek a sikerek, sokkal szívesebben teszed majd bele a munkát. Hosszútáv futásban simán van rá esélyed, hogy komoly eredményeket elérj, oda úgy is inkább fej és rutin kell, meg állóképesség, ami az évek során alakul ki azzal, hogy egyre tapasztaltabb leszel. El lehet menni felkeresni futóklubokat vagy egyesületeket is, akik támogatnak tagdíjért cserébe a felkészülésben. A legtöbb hosszútávfutó amúgy pont így kezdi, hogy elkezd sima amatőrként futni, aztán ha látja, hogy jól megy neki, egyre többet fut, elkezd versenyekre járni, aztán előbb utóbb ha sokat edz, eljut olyan szintre hogy már országos bajnokságokon is elindulhat. Ehhez csak egy versenyzői licensz kell, amit párezer forint kiváltani. Ismerek olyan 20 év körüli lányt, aki már félmaratonokon OB induló és top 10-ben van rendszeresen. Szóval hajrá, simán lehetsz még élvonalbeli futó, bár inkább hosszútávon, a sprint számok jóval inkább fizikálisak, azokban aki élsportoló szinten akarja nyomni, annak már kisgyerek korától kezdve rendszeresen atletizálnia kell egyesületben, speciális, gyorsaság fejlesztő gyakorlatokkal, erőnléti edzésekkel fejlesztik őket, stb. Hosszabb távokon a technika és a gyorsaság kevésbé meghatározó, épp ezért rengeteg élmenő az amatőrök közül kerül ki.


Kicsit a magam példáját megemlítve, én másfél éve, teljesen spontán elkezdtem futni, és ma már ultra távokat futok, 1 hete teljesítettem a Balaton szupermaratont ami 196 km. Még pár év, és remélem a tempóm is javul annyit, hogy már az élvonalba fogok tartozni. Ez egy hosszú folyamat, ami rengeteg edzést kíván, de ha van tehetséged, elszántságod és motivációd arra, hogy nap mint nap kimenj és fuss, akkor elkerülhetetlenül előbb utóbb odaérsz az élmezőnybe és jönnek majd a dobogók, győzelmek, akár országos bajnoki szinten is. Aztán persze lehet rájössz, hogy annyira mégsem vagy tehetséges, vagy aránytalanul sokat kellene beleáldoznod, hogy sikeres futó legyél, és inkább megmaradsz egy erős hobbifutó szinten, természetesen az sem probléma. Nem lehet mindenkiből futóbajnok :) De ha már kimész rendszeresen futni akármennyit is, többet teszel az egészségedért, mint az emberek nagy része, és ez sem lebecsülendő dolog.

2018. ápr. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nagyon jó, részletes vàlaszt írt az elözö személy. Kikészíteném azzal, hogy az egész testes edzésekkel, keresztedzésekkel is foglalkozz, és informàlódj rendesen, tehàt olvass könyveket, vannak hasznos oldalak, jó cikkekkel a neten, hogy minél jobban kiszürd a szükséges tudàst is. Sok sikert
2018. ápr. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kikészíteném = kiegészíteném :D
2018. ápr. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Mindenképpen versenyezhetsz még!!! Én jóval később kezdtem el futni, mint te. Most voltam 5. egy több ezer fős versenyen, szóval semmiről nem késtél le. Én azt mondom rövidtávhoz 100m-től 3000m-ig tehetség is kell bőven, ha jó akarsz lenni, de a hosszabb távoknál ha nem is nyersz, de bőven lehetsz még az élmezőnyben, ha eleget és kitartóan edzel. Én igazolt egyesületi versenyző vagyok, a tagdíj ilyen esetben 5000Ft körül mozog havonta, viszont ha bajnokságokra, hivatalos atlétikai versenyekre mész, akkor a nevezést az egyesület állja. A versenyzési engedély pedig 1000Ft/év 18 év alatt évi kétszer kell menned sportorvosi vizsgálatra, aztán adják az engedélyt, ha ott nem találnak gondot. 18 év felett már csak évi egyszer. A városi maraton/félmaraton stb futásokra, ahol nem csak az indul aki egyesületi versenyző, ott nem kell versenyengedély csak nevezned kell. Ami pedig a hosszú vékony lábat illeti, én több olyat tudok aki inkább alacsony, mégis gyorsan szedi a lábát. :)
2018. ápr. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Most láttam csak, hogy 5km-t szeretnél futni, ott ha valóban jó akarsz lenni, akkor 20 percen belül kell futnod. Az ifi korosztályban nem tudom milyen időket futnak pontosan, de a felnőtt mezőnyben már az első tíz célba ér 16 és 19 perc között.
2018. ápr. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2-3 év mulva biztos,fél maraton,több versenyen amatörön elindulsz,lehetsz
2019. júl. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
5kmen serdülők, tehát 14-15évesek futnak 15-16percet (tudom mert abban a kategóriaban futok) Ifiknél jóval erősebb a mezőny, ők már 14perc alatt futják ezt a távot. Egyébként simán lehet még belőled futó
2019. nov. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!