Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Michelisz Noribról mi a...

Michelisz Noribról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a túraautózásban a kor kevésbé számít mint a legtöbb sportban, de hogy már megint ilyen ősz papák, az 50 éves Müller, meg a 60-hoz közelebb eső Tarquini mögött végez, elég elszomorító.

3 éve amikor gyári csapathoz került, azt hittem nyugdíjba küldi ezeket az arcokat, annyira tehetségesnek tűnt, de nagyon nem ez történt.



2018. nov. 21. 12:28
 1/10 anonim válasza:
83%

Norbi egy nagyon jó versenyző, főleg egy körön.

Szerintem ezt az évet a Wtcrben nem a leggyorsabb, hanem a legszerencsésebb pilóta nyerte, meggyőződésem, hogy nem Tarquini volt a leggyorsabb idén.

Norbinak egy kis szerencsére lenne szüksége, mindig történik vele valami negatív dolog a pályan, ha a szerencse végre mellé szegődik Norbinak meg lesz az arany, ebben biztos vagyok.

2018. nov. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én is biztos voltam benne pár éve, de egyre fogy a reményem. Világos, hogy mennyire gyors versenyző, de aggasztó, hogy állandóan balszerencséje van. Egy idő után elgondolkozik az ember, hogy ez valóban csak puszta szerencse kérdése, vagy valamit ő csinál rosszul, mert ilyen nincs hogy valaki mindig a f..sz rossz végén van.
2018. nov. 21. 14:30
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Müllernek meg Tarquininek van profi múltja, igaz egyikük sem volt soha egy nagy eresztés, de ebbe a vérszegény túraautózásban így is ők a császárok meg ameddig be tudnak szállni az autóba azok is maradnak. Az ilyen Michelisz féle fél-amatőrök soha nem lesznek az ő szintjükön.
2018. nov. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Jó pilótának tartom, magyarok közül kiemelkedő eredményekkel (oké ott van még sok más versenyző, aki eredményeket is el tud érni nemzetközi viszonylatban, csak őket a média nem tolja a képünkbe, mint ahogy Michelisz Norbit, és ezt nem bántásból jegyeztem meg).

Michelisznél azt tapasztalom, hogy mióta apuka lett és mióta gyári támogatott pilóta lett, azóta nem igazán ér el eredményt. Lehet, hogy ez tényleg így van, lehet, hogy csak peches, de az is lehet, hogy már megszoktuk a kimagasló eredményeket. Mikor még a Zengő Motorsportnál versenyzett, akkor még szenzációnak számított egy-egy kiugró eredmény, egy-egy nagyszerű előzés. Az átlag néző csak annyit látott, hogy van végre egy relatíve fiatal, mondhatni harapós magyar versenyzőnk, aki nem fél kemény lenni a versenypályán.

Nagyszerű eredmények a dobogók, de én az idei évben kevésnek éreztem őt a végső siker eléréséhez. Ez nem azt jelenti, hogy rossz pilóta, lehet csak egy hullámvölgyben van a pályafutása, aminek az idei év egy olyan szakasza volt, ahol gyengébb volt. Fejben se volt mindig a helyzet magaslatán, valamint az autó se volt mindig partner a siker elérésében.


Nem feltétlen temetném el őt a teljesítménye alapján. Esélye még van bőven kimagasló eredmények elérésére, de a WTCR sokkal keményebb a WTCC-nél. Tavaly a Hondával szinte állandó top5 helyezéseket ért el, míg a WTCR-ben már nincs ennyire kényelmes helyzetben. Meg kell szoknia a sorozatot szerintem. Annyi dolga van csak, hogy megtalálja az arany középutat az agresszivitás és az ésszerű vezetés között. Ha nem vállalja túl magát rendszeresen, akkor ott lesz a siker kapujában.


A média és a szurkolók vele vannak, a siker elérése már csak rajta múlik.

2018. nov. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kíváló versenyző, ma lett világbajnok :D
2019. dec. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Na tessék! Norbi biztos olvasta ezt a kérdést egy éve, és gondolta megmutatja, hogy mennyire nincs igazam! :) Nagyot ment idén, senki nem érdemelte meg nála jobban ezt a címet.
2019. dec. 16. 14:03
 7/10 anonim ***** válasza:

#5

Nem lett világbajnok mivel a WTCR nem világbajnokság.

2019. dec. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7 Ez olyan szintű szőrszálhasogatás, mintha valaki elkezdené magyarázni, hogy a francia válogatott nem is világbajnok, hanem világkupa győztes, merthogy a foci VB hivatalos neve FIFA World Cup.
2019. dec. 16. 15:42
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez pont nem szőrszálhasogatás. Az FIA-nál be vannak rangsorolva a sorozatok. Vannak világbajnokságok, világ sorozatok, regionális sorozatok nemzeti sorozatok. Ezeknek meg vannak a kritériumaik. Pl a WTCC sem volt színvonalában erősebb sorozat de ők a kritériumoknak megfeleltek. A WTCR nem felel meg és az alap koncepciója miatt soha nem is lesz világbajnoki sorozat.
2019. dec. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor világkupa győztes! Istenem...mind1, ezen fenn akadani, tipikus magyar károgó, "semminemjó" mentalitás, végre elérünk valami sport sikert, de persze bele kell kötni :DD
2019. dec. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!