Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Szerinted ki minden idők...

Szerinted ki minden idők legjobb Forma 1-es versenyzője?

Figyelt kérdés
Tudom megosztó kérdés ráadásul nem hiszem hogy el lehet dönteni de kíváncsi vagyok mások véleményére.

2019. febr. 8. 22:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Én sem hiszem, hogy el lehet dönteni, max. korszakonként lehet kettőt-hármat kiemelni.

És külön szempontok szerint is érdemes nézni:

- ki volt gyors pl. edzésen, egy körön - csapattárssal szemben, felületesebben abszolút értékben

- ki hozott ki többet a csapattársaival szemben különböző autókból (felületesebben ki volt többféle autóval világbajnok)

- ki volt kitartó: akár versenytávon, akár években számolva (persze, ha nem halt meg közben:( )

- mennyire értett az autója beállításaihoz

- milyen személyiségjegyei voltak, mennyire volt motiváló másokra nézve, mennyire lehet példaképnek tekinteni.

A végső "sorrend állításnál" persze ott a szimpátia is.

Hogy ki melyik szempontot mennyire értékeli, az is nagyon szubjektív: én pl. nagyon sokra értékelem azt a fajta kitartást, hogy sokáig legyen ott valaki az élmezőnyben. "A csúcsra nem csak feljutni nehéz, hanem fent maradni is" alapon egy kicsit mindig csalódom azokban, akiknek "elég" egy vb cím, és utána már nem éreznek magukban motivációt a folytatásra...

Ilyen alapon mondjuk egy Senna-Prost páros közül Prostot mondanám, pedig számomra is teljesen világos, hogy Senna is egészen különleges volt. Ugyanez Lauda-Hunt közül Lauda javára. Vagy Rosbergnek nagyon drukkoltam mindig, de csalódtam, hogy hamar kiszállt, Hamilton meg rettenetesen taszít, és rossz nézni számomra, de el kell ismerni, hogy ott van és csinálja, és még sikeres is:S Talán a kamszkorom időzítése miatt nálam mindig Schumacher lesz az etalon, a vitatott húzásai ellenére, de az első háromba tuti betenném Fangiót is.

2019. febr. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem igazán lehet eldönteni, az utóbbi évtizedekben elég jókor jó helyen lenni, hogy leessen pér vb cím, de így is Schumacher talán a legjobb Prost meg Fangio szorosan mögötte.
2019. febr. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 MrPifta ***** válasza:
Schumacher
2019. febr. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A mai versenyzők jobbak, mint a régiek. 90-es években is, annyi assist volt az autókba, amennyi csak lehet, Schumachernek pedig még váltania sem kellett... A mai autókban nincs semmi assist, ezek a versenyzők az autóversenyre vannak kitenyésztve, elég szigorúan élnek, a modern technika miatt is elég jól feltudnak készülni... DE a nyers tehetségbe a régiek is elől vannak, csak a jelenlegi generációk hatalmas előnyben vannak ezek miatt.
2019. febr. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4-es: ez csak akkor igaz, ha a közelmúltat nézed, ha az 50-es évekig a teljes történetet nézed, akkor nem. Különben is: mindenkit a saját környezetében kell megítélni. Más technika, eltérő számú versenyek egy-egy évadon belül stb.
2019. febr. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#4

A mai autók is úgy mennek mintha sínen mennének, tehát ha hivatalosan nincs is benne pl kipörgésgátló blokkolásgátló stb ettől még megoldják ugyanazt másképp.

2019. febr. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem is csak korszakonként lehet megnevezni őket, mert folyamatos a fejlődés. Ma már annyival tudatosabban készülnek fizikailag és mentálisan is a versenyzők, egészen kisgyerek koruktól, sokkal nagyobb "merítésből" érkezve, hogy ha egy futottak még Hülkenberget beültetnél Fangio kocsijába, 100% hogy gyorsabb lenne nála mindig, minden körülmények között. Ettől még Fangio sokkal nagyobb versenyző, mint Hülkenberg.

Korszakonként (kb. évtizedenként) a legjobbak szerintem Fangio, Jim Clark, Lauda, Prost, Senna, Schumacher, Hamilton.

2019. febr. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 toki99 válasza:

Egyértelmű:


Senna

2019. febr. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
42%

8

Senna még a saját érájában sem volt a legjobb. Prost sokkal jobb volt nála.

2019. febr. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nincs olyan hogy jó,aki mást mond az elfogult.Minden korszak más,simán lehet ami egyiknek megy az a másiknak nem,persze nyilvánvaló ,hogy a bajnokok legtöbbje (de nem mind) bármilyen autóval jól tud menni.Minden esetre ,amit Fangio 50-es években művelt 50-57-ig 5 VB cím ,azért az elég kemény dolog volt,de ott is volt a nyakán Farina ,vagy Ascari,meg hát a versenyzők nagy része fizetős random pilóták voltak,persze ez az akkori érdemeiből nem von le,hiszen nagyszerű pilóta volt és ne felejtsük az sem,hogy attól,hogy valaki régen volt pilóta nem jelenti azt,hogy ma rossz lenne.Egyébként is itt a pilóták képességeiben van inkább a különbség,amik meghatározzák,hogy hogyan tud menni nagy általánosságban és ezt mindig rá lehet vetíteni az adott korszakra.Szóval olyan létezik,hogy bárhol megállja a helyét ,de olyan nem,hogy bárki a best. Mindig lesz egy másik is ,aki a nyakán tud lenni és máshogy tud gyors lenni stb.
2020. jan. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!