Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Ha csinálok egy házi búvár...

Fa_ember16 kérdése:

Ha csinálok egy házi búvár lélegeztetőt abból miért leher baj?

Figyelt kérdés

1.kérdés: miért lehet belőle baj?


2.kérdés: hogyan lehetne azt a bajt megelőzni?



2019. júl. 26. 15:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi baj lehetne belőle? Semmi. Csináld csak.
2019. júl. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Milyen búvár lélegeztetőre gondolsz?
2019. júl. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%

1. Mert meghalhatsz.


2. Nem csinalsz, hanem elmesz tanfolyamra, vagy legalabb probamerulesre, es kiprobalod. Utana valoszinuleg megerted.

2019. júl. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
3-as válasz: majd elmegyek tanfolyamra csak még nem vagyok elég idős hozzá(ha jól tudom akkor csak 18 évtől lehet csinálni). Meg ha jól tudom akkor kijukadhat a tüdőm vagy besűrül a vérem és attól halok meg.
2019. júl. 29. 19:46
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nkm s 18 éves korhatár. A házi hülyéskedést felejtsd el, mert ahogy fentebb írják a minimum az hogy kinyírod magad.
2019. júl. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

UEFnél már 8 éves kortól lehet búvárkodni 3 méter max mélységgel.

Haladó gyermekbúvár: 10 éves kortól max 5m.

Junior OWD: 12 éves kortól, max 10m.


Nem nagyon érdemes házilag barkácsolgatni ilyesmit ( bár a működése tök egyszerű az első és második lépcsőnek - ebből adódik az üzembiztonsága is ).

A lyukas tüdős és besűrűsödő vér elméletedet szerintem elfelejtheted.

2019. júl. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%

10 éves kortól lehet búvárkodni. 10-12 évesen már speciális tanfolyamokat is el lehet végezni.

A mai merüléshez használt eszközöket évtizedek óta fejlesztik, és olyan technológiával gyártják, amit el sem tudsz képzelni. Otthon, a gyerekszobádban legfeljebb egy hosszú pipát tudsz barkácsolni.


A bajt úgy tudod megelőzni, hogy nem csinálsz ilyen hülyeséget. Ha érdekel a búvárkodás, kipróbálod szakszerű körülmények között rendes felszereléssel, vagy elmész egy tanfolyamra. A tüdőd nem lyukad ki, mivel előtte orvos igazolja, hogy alkalmas vagy. A többi 10 évesnek sem lyukad ki, ha hozzáértő segíti őket.

A véred sem sűrűsödik be. Ennyi tudással ne próbálkozz házi eszközökkel, mert te leszel a következő Darwin-díjas idióta, aki belefulladt a gyerek medencébe.

2019. aug. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Szia! Felkeltette az érdeklődésemet az egyik kommented. :D Szóval a búvárfelszerelés működése érdekelne, azon belül a regulátor érdekelne legjobban. Mi a működési elve?"


Első lépcső, ezt tekered a palackra:

https://www.youtube.com/watch?v=9WhrSz57KAM


Második lépcső működése ( ezt a rész fújja a levegőt szádba ):

https://www.youtube.com/watch?v=_nAvjztCfrU

2019. aug. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#7 komment: köszönöm a válaszod,csqk az a baj hogy annyi 0énzem nincs hogy regulátort meg ilyesmiket vegyek(még nincs munkám). De viszont már valamikor kipróbáltam és csak egy 1,5 méterig bírtam lemenni vele egy kb.10 másodpercig.
2019. okt. 27. 11:51
 10/13 anonim ***** válasza:
70%

Nem is fogsz tudni vele, mert az elso 10 meteren 100%-ot no a nyomas a felszinihez kepest, az emberi tudo meg kb 1-2 meterig kepes meg legyozni ezt, utana nem tudsz lelegzetet venni, es meghalsz.

A palack ugy oldja meg ezt, hogy mindig az adott melysegnek megfelelo nyomasu levegot ad, igy segiti a tudot.


Aztan a kovetkezo pont az az lenne, ha ezt meg is oldanad, hogy kiegyenlites nelkul ugy 6-8 meteren beszakadna a dobhartyad.

2020. júl. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!