Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen dolog van ami nagy...

Milyen dolog van ami nagy “felhőt” képez a vízben?

Figyelt kérdés
Horgászni készülök ahol sok a busa viszont szeretném szabályosan szájba akadva kifogni ehhez találtam ki olyasmi csalogató anyagot ami felhőt képez mintha plankton lenne és ahogy szívja beszívja a horgot is. Előszőr tejporra gondoltam, hogy keverni etetőanyaghoz de az szerintem összeállna csomóba minthogy felhős legyen. Kinek milyen tapasztalata van ezzel kapcsolatban?

#Busa #etetőanyag #Szabályos horgászat #Busa horgászata
2019. aug. 23. 00:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Megszeded a kádat vízzel, és belehajítod. Megmutassa.

Van még a darált háztartási kex is, meg a liszt is.

2019. aug. 23. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az alap gondolatod jó volt, busára a tejporos etetőanyag vált be.

Pontosabban a kukoricaliszt és a tejpor keveréke - a tejpor ragaszt, a kukorica liszt lazít.

Fontos, hogy liszt legyen, ne dara, és kukorica... a többi liszt ragaszt, az nem jó.

2019. aug. 24. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A pecaboltos "csontiragasztó" is csak sima tejpor lenne?
2019. aug. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A ragasztók anyaga általában valamilyen keményítő.
2019. aug. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Csak sima étkezési keményítő lenne?
2019. aug. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A horgászat az az üzletág, ahol filléres dolgokat is nagy haszonnal el tudnak adni, a legtöbb termékkel a horgászokat akarják megfogni, ami sokszor sikerül is.

Meg kell nézni, mennyibe kerül egy kiló tejpor a takarmányboltban (ahol már jelentős haszonnal adják), és mennyibe kerül egy horgászboltban, pláne, ha Mosella, vagy hasonló felirat van a zacskón.

Darált kekszet olcsóbban megveheted a Tescoban, mint egy horgászboltban, ami ráadásul nem is tiszta keksz.

Megszámlálhatatlan milyen aromákkal kínálják a kukoricát, többségük csak szagosítva van, az íze aromától függetlenül ugyanaz (jellegtelen, liszt ízű), de megveszik.

A horgászok sokszor azt sem tudják, mit vásárolnak, erős a marketing, sokan pedig hisznek a csodákban.

A csonti ragasztó alapanyaga mondjuk drágább, mint a szemes magvak ragasztásához használt kukorica keményítő, de a gumiarábikum is egy növényből nyert anyag, természetes gumi, ami a növény gyanta szerű váladéka, és az olcsóbb ragasztókból ki is spórolhatják egy részét.

2019. aug. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A pecabolttal szemben van egy fagyipor-élelmiszeripari-műanyagtányéros nagyker. Gondoltam már benézek egyszer... :)


Most vettem a penníben szalalkálit, habfixálót, keményítőt, fokhagymaport, vaníliapudingot, porélesztőt. Ezek amúgy is elfogynak, de mire lehetne használni?


Tejpor is van a táposnál? Nocsak! ezt nem is tudtam.


Azt is tudom, hogy a kutyatápot is sokan használják. Lidliben vettem egyszer próbára, a piros talán lebegett, a zöld lesüllyedt (vagy fordítva) Sokkal olcsóbb ez is mint bármi más.


Na és a száraz kenyérhéj ledarálva szintén alap ugye. De nálam még a fűrészpor is belekerül, ha gyártódik éppen és elcsípem, hogy ne dobják ki. A galambok elszoktak az erkélyemről így a galambszar már nem alkotóelem.


Azt a kis picike, nagyon apró szemű lebegő izét, olyan morzsánál kicsit nagyobb, színes hogy hívják? Etetőanyagba szokták azt is keverni, de még nem találtam meg a normális árú megfelelőjét.


Arról se feledkezzünk meg, hogy amennyit a versenyhorgászatkor 1 ember 3 óra alatt behajít, az nálam majdhogynem féléves-éves mennyiség. És ezek 20-an vannak egyvonalban, mind önti bele ész nélkül a trutyiját...

2019. aug. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szalakáli horgászatra alkalmatlan, az egy ammónia só, és a vízben oldott ammónia méreg.
2019. aug. 25. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha a patkány, darázs megissza a szalalkális vizet, akkor megdöglik tőle?
2019. aug. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!