Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Horgászok! Az orsón a damil...

Horgászok! Az orsón a damil akkor is gyengül, fárad, ha az nincs használatban?

Figyelt kérdés
Ha valaki egész évben egy hetet horgászik, annak is érdemes évente lecserélnie a damilt?

#horgászat #orsó #damil #anyagfáradás
2019. aug. 24. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hol, hogyan tároltad.

UV sugárzás (napfény) hatására a műanyagok használat nélkül is tönkre mennek, ez megtörténhet akár egy szobában is, ahová rendszeresen besüt a nap, de egy zárt szekrénybe már nem szökik be a napfény.

2019. aug. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Árnyékban tárolom, 15-25 fokban, télen- nyáron. Napfény csak akkor éri mikor horgászok vele.
2019. aug. 24. 19:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam évente cserélni, pedig elég intenzíven horgászok. Időnként ellenőrzöm és levágok belőle 15-20 métert, különösen nagyobb halak fárasztása, vagy beszakadás után.

Nagyjából 3 évente cserélem, illetve ha már túl kevés van az orsón. Persze ez zsinór függő is. Volt olyan damilom amit a csatornák és a Duna vize 1-2 hét alatt "megevett", de a Balatonon gond nélkül hosszú ideig működött.

2019. aug. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én sem szoktam minden evbe, pl van olyan botom amivel egy evbe 3-4szer horgászok, es amugy botzsakban tarolom, napfenyt kizarva, nyilvan amit gyakraN hasznalok ott evente cserelem a zsinort,erezni is lehet hogy romlik az allapota,pondorodik,erdesedik stb. Sokan mondjak hogy akkor is cserelik ha alig hasznaljak egy evben mert hogy elfarad, meg regi..csak a raktarban all előtte eveket. Ha nincs sokat hasznalva nincs gond, nincs lejarati ideje,hogy akkor is csereld ha nem hasznaltad ..
2019. aug. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!