Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mit tudtok a Kiskunsági...

Mit tudtok a Kiskunsági főcsatorna horgászatáról? Vennék ott egy vízparti nyaralót, de azt hallottam, h nincs benne hal és rengetegen panaszkodnak, h horgászhatatlan az egész.

Figyelt kérdés

2019. szept. 12. 16:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Én Vajasról hallottam, hogy oda többen járnak, de csak törpe jön.
2019. szept. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A 90-es évek elején még sokat jártam a Tassi-Kunszentmiklósi részekre, akkor még nagyon jó víz volt és rengetegen horgásztak rajta. Aztán szép lassan hagyták lepukkanni. Mostanra alig van benne hal, nyáron tele van hínárral és ami a legrosszabb, az állandóan úszó hínártutajoktól alig lehet horgászni. Ez különösen stégről nagyon kellemetlen, de partról a fenékre süllyesztett zsinórt is sokszor elviszi. A nyári kánikulában ezrével döglő/bűzlő kagylókról nem is beszélve.

A megfelelő halőrzés hiányában a helyi kisebbség telente kikampózza vagy csónakból kiszigonyozza a maradék halat és ellopnak minden mozdíthatót. A horgászbotok lopásáról egyébként is híres volt a Kuni, de nem ússzák meg a stégek és a nyaralók sem. Egy időben elkezdték megengedni a stégek létesítését és sokan bele is vágtak, most meg szabadulna tőlük mindenki, mert értelmetlen fenntartani.

Nem azt mondom, hogy egyáltalán nem lehet benne halat fogni, de a helyi ismerősöknek, folyamatosan etetett helyen is csak ritkán sikerül.

Mindezek ellenére az ismerősökhöz évente egyszer leugrom egy hétvégi pecára, mert gyönyörű víz, de ezek a horgászatok leginkább azt erősítik meg bennem, hogy felejtős az egész és kár pénzt kiadni a napijegyért.

Szóval, bármilyen olcsók is a nyaralók most ott és jól néz ki a csatorna, én nem vennék.

2019. szept. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!