Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Valaki elmondaná, hogyan...

Valaki elmondaná, hogyan lehet csukát fogni?

Figyelt kérdés
Már évek óta pergetek, de eddig akárhányszor szántam el magam csukázásra, egyszer se sikerült fogni. (Illetve egyszer igen, azt is véletlenül, balinozás közben)
2019. okt. 9. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Valamit nem jól csinálsz, a csuka a pergetők tanuló hala, sokkal könnyebb műcsalival megfogni, mint bármelyik más ragadozó halunkat.

Nyilván ott kell dobálni, ahol van is csuka, és az is igaz, hogy a kicsiket sokkal könnyebb becsapni, mint a sok éves veteránokat, de szinte mindenre oda vág, ami mozog előtte, és éppen nem étvágytalan.

Twister, gumihal, támolygó, körforgó, wobbler - kísérletezz.

2019. okt. 10. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Talán tényleg a csuka amit a legegyszerűbb megfogni. Nagyon ostoba hal :D Én fehér/neon gumihallal vagy támolygó/körforgó villantóval szoktam megfogni. Igaz az én kedvenc módszerem rá az úszó + kishal. Sokszor volt, hogy pergetve egy rávágásom nem volt közben a kishalas szereléket 3szor elhúzta, nem tudom mi lehet az oka de az jobban tetszik neki. A parttól berakom 5-10 méterre és így novembertől-márciusig általában 1-2 kapás mindig van.Sok a luft is, mert a kicsik is előszeretettél tépkedik. Persze fontos, hogy olyan vízre menj amiről tudni, hogy viszonylag sok benn a csuka. Én egy folyón szoktam és ott ez a módszer nagyon jól működik 20-25-30 grammos úszó alá egy csúszó ólom + előke és egy sima egyes horog. Ugyanúgy megfogja mint a hármas + sokkal jobban kíméli a halat, fogtam vele már 5 kiló körülit is.
2019. okt. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mármint horgászatonként 1-2 kapás :D De volt olyan, hogy 8-10szer elhúzta pár óra alatt, csak sok a pici ahol horgászom ezért sok luftot ütök.
2019. okt. 10. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Általában a part közelében keresem őket vagy vízbe dőlt fák, bokroknál, esetleg ahol van hínár. Támolygó villantót és wobblert hajigálok leginkább, de szinte semmi életjel a csukák részéről, valamiért balint vagy süllőt előbb fogok. A gumihalakat száműztem, de most előveszem, aztán hátha...


És itt a második válaszoló említette, hogy folyón pecázik. Azt megkérdezhetem, hogy a használt úszó méretét a sodráshoz kell igazítani? Vagy olyan ott a víz, hogy szinte teljesen áll?

2019. okt. 10. 23:41
 5/5 anonim ***** válasza:

A pergetés, és a csalihalas (úszós, vagy fenekező) horgászat két külön műfaj, de lehet ötvözni: mártogatás, tapogatás.

Ne tudom miért száműzted a plasztik csalikat, a pergetés alapjait azzal lehet a legkönnyebben megtanulni, de tény, hogy kell hozzá egy megfelelő érzékenységű bot, és a jig fej tömegét is el kell találni (víz mélység, sodrás függvénye)

Tele van a youtube pergetést bemutató, oktató videókkal, legfeljebb a sallang között kell megtalálni azt, ami neked hasznos.

https://www.youtube.com/results?search_query=csuka+perget%C3..

2019. okt. 11. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!