Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogyan fejleszthető a képesség...

Hogyan fejleszthető a képesség, hogy messzebb tudjak úszni víz alatt?

Figyelt kérdés

Nagyon változó, hogy víz alatt mekkora távot tudok úszni egy levegővel. Jó esetben sikerül a 25 méteres medencét átúszni, ez ritka. Valamikor csak kb. a feléig jutok el. Ha gyakorlom, akkor se változik, akkor is teljesen véletlenszerűen valamikor végig, valamikor csak félig megy a medence átúszása.

Néha más mozgással is próbálok edzeni, pl. kis futás, kerékpározás, ami amúgy felfrissít, de nem változtat az említett képességemen.



2020. jan. 21. 14:57
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az én átlagos eredményeim ebben valahol 25-33 méter között vannak, volt már hogy sikerült a 33, de csak egyszer-kétszer, legtöbbször nem, a 25 általaban megy.


Szerintem a következő tényezők fontosak:

- Aktuális lelki állapot. Ugyanarra a légszomjra van hogy már feljövök, máskor még kitartok.

- Erőnlét bizony fontos tényező, ha hatékonyabb a szíved és az érrendszered, bizony több ideig tudsz kitartani a tüdődben lévő levegővel. Lehet, hogy rövidtávú próbalkozásoknál nem érzed, de sok év edzése után jobban kell mennie. Hangsúlyozom, erőnlét, mert pl. izomépítés olyan izmokra, amelyek nem vesznek részt ebben a mozgásban, hátulütő is lehet, hiszen azt az izomtömeget is el kell látni levegővel, illetve több erő kell a mozgatásához. Elhízás szintén ront a helyzeten.

- Úszástechnika. Minél hatékonyabb vagy, annál kisebb energiabefektetéssel tudod megtenni a távot, amihez kevesebb levegő kell. Sajnos nekem ez a gyengém vízalatt úszásban, eleve borzasztóan rossz mellúszó vagyok, a vízalatt úszásom egyébként csak nagyon távolról hasonlít egy szabályos mellúszáshoz, és nem is hatékony.

- Víz hőmérséklete. Bizonyos hőfokig ha hidegebb a víz, az előnyös vízalatt úszás szempontból, mivel bizonyos életfunkciókat lassít. Az is előnyös, ha már egy ideje bent vagy a vízben, és kicsit áthűltél.

Kicsit segít az is, ha nem a medencéből indulsz, én ki szoktam emelkedni vagy ülni, mert ha a hasam kint van, akkor jobban tele tudom szívni a tüdőmet, hiszen kisebb körülöttem a nyomás, mint a vízben.

2020. jan. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!