Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Bojli készítés, bojli kinyomó?

Bojli készítés, bojli kinyomó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

vettem bojlirollert, és bojli kinyomó pisztolyt, a kérdésem pedig az lenne, hogy a bojli kinyomó tölcsérjére mekkora lyukat kell vágni? (14mm es rollerem van és ahoz kéne) A válaszokat előre köszönöm!



#roller #bojli #házibojli #bojli kinyomó #bojli kinyomó pisztoly
2020. márc. 17. 09:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Micsoda problémák vannak kérem szépen :-)

Néhány alkalommal csináltam bojlikat, akkoriban még nem is léteztek kinyomó pisztolyok, a rollerrel szabtuk mérette a tésztát, úgy hogy bele tettünk egy közel megfelelő magasságú "lepényt", össze nyomtuk a rollert, és az úgy kapott "szögletes hurkákat" kézzel megsodortul henger formájúra, és mehetett vissza a rollerbe.

Ezt ma műveletet a kinyomó leegyszerűsíti, túlzásba nem kell vinni a tudományosságot, nem katasztrófa az, ha nem lesz minden bojli tökéletesen gömb formájú.

Próbáld ki 10-12 milliméterrel, ha nem jó vághatod 14-re...

Mivel nekem nem volt kinyomóm, csak azért válaszoltam a kérdésedre, mert eddig nem kaptál választ... tehát kisebbel próbáld, és ha nem jó lehet vágni, de ha túl bő lukkal indulsz, és nem jó, akkor csak egy másik kinyomófej segít.

2020. márc. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!